خانه فروشگاه کاربری سبد خرید0

بررسی پاد سیستم Uwell Caliburn AZ3

چه یک ویپر باتجربه باشید و چه کسی که به تازگی وارد دنیای ویپینگ شده است، به احتمال زیاد نام یکی از دستگاه های پاد کالیبرن Uwell را شنیده اید یا یکی از آن ها را دارید.

کالیبرن AZ3 بسیار متفاوت تر از آنچه درباره “کالیبرن” فکر می کنیم به نظر می رسد. بیشتر مجموعه های کالیبرن بلند و باریک هستند، با این حال، AZ3 به نظر می رسد که از وسط بریده شده و پشت به پشت چسبانده شده است تا شکلی کوتاه تر و مکعب مانند ایجاد کند. AZ3 بیشتر شبیه به Uwell GZ2 است که در همان زمان عرضه شد.

Caliburn AZ3 دارای دو پاد Caliburn AZ3، یک پاد A3 0.8Ω و یک پاد A3 1.2Ω است. این دستگاه با سری جدیدتر پادهای A3S نیز سازگار است. هر پاد Caliburn A3 2ml جویس دارد.

AZ3 دارای یک باتری 750 میلی آمپری داخلی است که با استفاده از شارژ Type-C شارژ می شود. این یک ارتقاء خوب از باتری 500 میلی آمپر ساعتی در دستگاه های قبلی Caliburn است. اما آیا AZ3 به اندازه کافی خوب است که جایگزین ویپ پاد فعلی شما شود؟

CALIBURN AZ3 مستقیماً توسط UWELL برای این بررسی برای من ارسال شد. این به هیچ وجه بر نظرات یا افکار من در مورد دستگاه تأثیر نمی گذارد.

محتویات جعبه:

 • 1 عدد کالیبرن AZ3
 • 1 x 0.8Ω Caliburn A3 Pod
 • 1 x 1.0Ω Caliburn A3 Pod
 • 1 عدد کابل Type-C
 • دفترچه راهنمای کاربر

مشخصات فنی:

 • ابعاد: 68.9mm x 23.8mm x 23.6mm
 • وزن: 39.5 گرم
 • ظرفیت Ejuice 2ml
 • باتری 750 میلی آمپری
 • شارژ نوع C
 • از سیستم پاد Caliburn A3 استفاده می کند اما با پادهای جدیدتر A3S نیز سازگار است
 • حالت MTL

کیفیت طراحی و ساخت

کالیبرن AZ3 جدید بسیار کوچک است. اگر از جلو به آن نگاه کنید، به نظر می رسد کالیبرن A3S است که فقط از وسط نصف شده است. با اینکه کوچک است اما کناره­های آن حجیم است. کالیبرن AZ3 با پاد نصب شده 68.9 میلی متر ارتفاع، 23.8 میلی متر عرض و 23.6 میلی متر عمق دارد.

به دلیل اندازه کوتاه و درشتی که دارد، این دستگاه برای قرار دادن در جیب یا کیف خود و در حین حرکت بسیار مناسب است. AZ3 همچنین دارای یک سوراخ تسمه ای مناسب برای کسانی است که ترجیح می دهند ویپ های خود را به گردنشان بیاویزند. به لطف طراحی سبک وزن و اندازه کوچک، AZ3 برای این کار عالی است.

Caliburn AZ3 در شش رنگ زیبا موجود است. رنگ‌ مشکی استاندارد، خاکستری و همچنین صورتی، قرمز و آبی وجود دارد. رنگ‌ها همگی بسیار زیبا هستند و باعث می‌شوند دستگاه عامه پسند شود، در حالی که خیلی در چشم نیست.

 رنگ صورتی را بررسی کردم و زیباست. این رنگ فوق‌العاده به نظر می‌رسد و من هیچ نشانه‌ای از پوسته شدن یا بریدگی روی بدنه آلیاژ آلومینیومی آن ندیدم.

در قسمت جلوی دستگاه یک دریچه وجود دارد تا سطح جویس خود را مشاهده کنید. در زیر این پنجره لوگوی Caliburn وجود دارد. این لوگو یک LED است که هنگام کشیدن روی دستگاه روشن می شود تا میزان باتری خود را به شما اطلاع دهد. لوگو به صورت متوالی از پایین دستگاه به سمت بالا روشن می شود که بسیار خوانا به نظر می رسد.

در دو طرف Caliburn AZ3 شیارهای عمیقی وجود دارد که به محکم گرفتن دستگاه کمک می کند و در عین حال دستگاه بسیار راحت نگه داشته میشود. در دو طرف، دو سوراخ کوچک جریان هوا وجود دارد که در شیارها پنهان شده اند.

سوراخ بند را می توان در بالای دستگاه، جلوی پاد پیدا کرد. همانطور که قبلاً اشاره کردم، AZ3 دستگاه مناسبی برای کسانی است که دوست دارند ویپ های خود را به گردن خود بیاویزند. بسیار کوچک و همچنین بسیار سبک است.

در مرکز پشت دستگاه، لوگوی گرافیتی وجود دارد. در ابتدا نمی توانستم آن را بخوانم، اما با بررسی وب سایت می توانم ببینم که Zega نوشته شده است. از آنچه من جمع آوری کردم، Zega به طراحی جدید مانند شکل و اندازه جدید دستگاه اشاره دارد. لوگو با فونت تیره چاپ شده است که زیاد بیرون نزده است، که خوب است.

پاد مستقیما به داخل دستگاه می لغزد و با استفاده از آهنربا به آن متصل می شود. آهنرباها آنقدر قوی نیستند که پاد را در جای خود بکشند، اما به اندازه کافی قوی هستند تا مطمئن شوند که پاد هنگام استفاده حرکت نمی کند.

هر پاد 2 میلی لیتر جویس ظرفیت دارد و می توان با برداشتن درپوش بالایی و پر کردن دهانه آن را دوباره پر کرد. شما می توانید این پاد را در زمانی که هنوز در دستگاه نصب است پر کنید که راحت است. برداشتن سرپوش ممکن است کمی دشوار باشد، اما با کمی نیروی اضافی و زاویه مناسب از آن جدا می شود. متوجه شدم که سرپوش را به سمت عقب فشار دهم و سپس خاموش می کنم تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

پاد کاملاً شفاف و از طریق دهانه روی دستگاه قابل مشاهده است. این به شما امکان می دهد تا سطح جویس خود را ردیابی کنید و (امیدواریم) از هرگونه ضربه ناخواسته جلوگیری کنید.

در پایین Caliburn AZ3 پورت شارژ Type-C و دو سوراخ کوچک جریان هوا قرار دارد.

امکانات

مانند اکثر دستگاه‌های پاد ساده، AZ3 چیز زیادی ندارد. این دستگاه بسیار کاربر پسند و برای مبتدیان عالی است. با چند مرحله ساده می توانید آماده استفاده از این دستگاه شوید و شروع به ویپینگ کنید. به سادگی پاد خود را با جویس پر کنید و منتظر بمانید تا جویس پر شود، سپس پاد را به داخل دستگاه فشار دهید و بکشید تا ویپینگ را شروع کنید.

بزرگترین ویژگی (و من فکر می کنم، تغییر) با AZ3 شکل و اندازه دستگاه خواهد بود. دستگاه‌های کالیبرن زیادی برای عرضه به بازار وجود داشته است، اما هیچ کدام شبیه به AZ3 نیست. با توجه به اینکه بیشتر کالیبرن ها دارای ظاهری بلند و باریک یا مربعی کوتاه و صاف هستند، AZ3 ظاهری کاملاً متفاوت دارد.

هیچ دکمه پیچیده ای برای نگرانی وجود ندارد. متأسفانه، به خاطر سادگی آن، هیچ کنترل توان یا جریان هوا قابل تنظیمی وجود ندارد. این چیزی است که شما با AZ3 به دست می آورید، اما به نظر من، اینطور که هست خوب است.

چیزی که من را بیشتر از همه گیج می کند، انتخاب پاد برای هر دستگاه است. به عنوان مثال، با Caliburn A3 شما پادهای A3 را دریافت کردید. درست است، اما با من همراه باشید.

Caliburn A3S با تمام پادهای پرکننده جانبی جدید عرضه شد، زیرا مردم طرفدار پادهایی که کامل پر میشدند نبودند. این عمدتاً به این دلیل است که برداشتن سرپوش ها غیرممکن بود. بنابراین، دستگاه جدید، پاد جدید. همه خوشحالند.

اینجا جایی است که من گیج می شوم؛ چرا AZ3 با پادهای A3 می آید؟ برداشتن سرپوش آن ها هنوز غیرممکن است و استفاده از پادهای پرکننده جانبی به طور کلی آسان تر است. من حتی Caliburn A3S را بیرون کشیدم تا ببینم آیا پاد سازگار است یا خیر، و همینطور است. پس چرا AZ3 جدید را با پاد جدید A3S که استفاده از آن آسان‌تر است، نمی‌فروشند؟ شاید هیچوقت نفهمیم.

عمر باتری و شارژ

Caliburn AZ3 با باتری داخلی 750 میلی آمپر ساعتی عرضه می شود که برای این دستگاه کوچک بسیار بزرگ است. نسخه های قبلی کالیبرن، مانند A3 و A3S، هر دو با باتری 500 میلی آمپر ساعتی عرضه می شدند، بنابراین این یک ارتقا عالی است. به‌عنوان فردی که مقدار زیادی ویپ می‌کند و خود را یک ویپر سنگین می‌داند، قبل از نیاز به شارژ مجدد، توانستم دو روز با AZ3 ویپینگ کنم.

وقتی صحبت از شارژ می شود، از AZ3 ناامید نمی شیود. شارژ سریع 2 آمپری آن به من این امکان را می داد که در مدت 20 دقیقه به طور کامل یک باتری مرده را کاملاً شارژ کنم. بسیار سریع است و به طور کلی عالی است زیرا زمان غیرقابل استفاده بودن دستگاه کم است.

میزان باتری دستگاه توسط چراغ LED در جلوی دستگاه ارتباط برقرار می کند. رنگ های زیر به شما می گویند که سطح باتری شما در کجا قرار دارد:

 • سبز: 60-100%
 • آبی: 30-59٪
 • قرمز: 0-29٪

کارایی

همانطور که قبلاً اشاره کردم، پادهایی که به همراه Caliburn AZ3 عرضه می شوند چیز جدیدی نیستند و من از آنها در دستگاه های قبلی استفاده کرده ام. اما با وجود اینکه خوب هستند اما نمی‌توانستم نگویم که ای کاش AZ3 با پاد‌های A3S پر شده بود.

اگر به استفاده از این دستگاه ادامه دهم، زمانی که زمان تعویض پادهای فرا برسد، پادهای A3S را خریداری می کنم که به من امکان می دهد به راحتی با استفاده از درگاه پرکن جانبی آن را پر کنم. من نمی توانم درک کنم که برداشتن سرپوش چقدر سخت است.

Caliburn AZ3 عطر و طعم عالی را ارائه می دهد و طراحی آن برای من عالی است. قلم آن نه خیلی باریک است و نه خیلی شل و کاملاً در وسط قرار دارد. بخار زیادی به نسبت اندازه کوچک دستگاه وجود دارد، و رضایت از نیکوتین وجود ندارد، فرقی نمی‌کند که از جویس های فری بیس یا سالت نیکوتین با قدرت بالا استفاده می‌کنید.

در حین استفاده از این دستگاه برای آزمایش، هیچ مشکلی با نشتی و همچنین هیچ مشکلی در تجمع تراکم در دستگاه نداشتم. AZ3 بدون دردسر بوده و در طول مدتی که با آن کار کرده ام هیچ مشکلی ایجاد نکرده است. قابلیت اطمینان همیشه مناسب دستگاه‌های Uwell بوده است و AZ3 این شهرت را حفظ کرده است.

مزایا و معایب

مزایا:

 • بسیار جمع و جور و کوچک
 • فوق العاده قابل حمل
 • دریچه جویس به شما اجازه می دهد تا به راحتی سطح جویس را بررسی کنید.
 • سوراخ تسمه به شما امکان می دهد AZ3 را روی گردن خود بپوشید
 • خطوط عمیق حکاکی شده در طرفین دستگاه، باعث می شود دستگاه محکم تر در دستان نگه داشته شود.
 • دستگاه بر خلاف سایر دستگاه های بلند کالیبرن به راحتی می ایستد.
 • سیم عالی MTL که نه خیلی تنگ و نه خیلی شل است
 • طعم عالی از هر دو پاد
 • پادها با جویس نمک یا نیکوتین خالص عالی کار می کنند
 • تنها در 20 دقیقه شارژ می شود

معایب:

 • همراه با پادهای قدیمی‌تر و پر شده A3 (سازگار با پاد‌های جدیدترو از کنار پر شونده A3S )

جمع بندی

Caliburn AZ3 جدید یک دستگاه کوچک عالی است. طراحی کوچک و جمع و جورتر به نظر می رسد بزرگترین ارتقاء باشد، و همچنین افزایش اندازه باتری که همیشه مورد استقبال قرار می گیرد.

با این حال، مشکل من این است که آنها این دستگاه کاملاً جدید را با پاد‌های قدیمی‌تر و از بالا پر شونده بسته‌بندی کرده‌اند، در حالی که می‌توانستند پادهای جدیدتر و جانبی (که با AZ3 سازگار هستند) را در خود جای دهند.

به نظر می رسد آنها مشکل پر شدن پادها را برطرف کردند، سپس با این دستگاه به عقب رفتند. اشتباه نکنید، عملکرد پادهای A3 واقعا عالی است، اما باز کردن آنها برای پر کردن بسیار دشوار است.

البته، متوجه شدم که این فقط نظر من در مورد پادها است و ممکن است برخی افراد واقعاً پادهای پر شده را ترجیح دهند زیرا نگران نشت آنها هستند. با این حال، با استفاده از پادهای جانبی با A3S، نشت مشکلی نبود که با آن مواجه شدم.

اگر به دنبال یک دستگاه جدید هستید و می خواهید چیزی ساده و آسان برای استفاده، اما همچنین کوچک، سبک و فوق العاده قابل حمل داشته باشید، پس پیشنهاد می کنم Caliburn AZ3 را تهیه کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنم بسته‌ای از پادهای A3S را بردارید و زمانی که زمان پر کردن و پر کردن پاد فرا می‌رسد، کمی از دردسر خود را نجات دهید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×