خانه محصولات کاربری سبد خرید0
نه ترفندی که ویپرهای مبتدی می توانند امتحان کنند

نه ترفندی که ویپرهای مبتدی می توانند امتحان کنند

بخار تولید شده توسط ویپ نسبت به دود کردن سیگار به طرز ماهرانه‌ای متفاوت عمل می‌کند. این تفاوت برای ترفندهایی مانند ایجاد حلقه‌های بخار عالی است. حتی اگر قبلا هرگز امتحانش نکرده‌اید، این ترفندهای مبتدی ویپ سرگرمتان می‌کند.

قبل از پرداختن به این ترفندهای ویپ، باید اشاره کنیم که دستگاه ساب اهم در تولید بخار اکثرا بهتر عمل می‌کنند. کویل‌های با مقاومت پایین‌تر و وات‌های بالاتر ابرهای بزرگتر و ضخیم‌تری نسبت به پادهای MTL تولید می‌کنند.

بیشتر این ترفندها نیازمند اجرا در داخل خانه هستند تا جریان هوا مختل‌شان نکند. اما می‌توانید برخی از این ترفندهای ویپ را در محیط بیرون هم انجام دهید، اما به شرطی که باد نباشد.

پس بیایید شروع کنیم. 9 ترفند ویپ وجود دارد که هر تازه‌کاری می‌تواند امتحانش کند و امیدوارم در آن مهارت پیدا کند!

#1. استنشاق روح

ترفند: استنشاق روح یا Ghost Vaping از محبوب‌ترین ترفندهای ویپ برای مبتدیان است. شاید به این دلیل که انجامش نسبتاً آسان بوده، فقط به ویپ نیاز دارد و شما را شبیه یک ویپر حرفه‌ای می‌کند.

در این ترفند باید دود بخار را به شکل توپی کوچک و سفت فوت کرده و سپس دوباره به دهانتان هورت بکشید. اگر درست انجام شود، توپ بخار بازدم شده باید شبیه شبح کارتونی باشد که با دهانتان آن را گرفته‌اید.

روش:

1. مقداری بخار را به داخل دهانتان بکشید تا دهانتان پر از بخار شود، اما استنشاق نکنید.

2. بخار را یک ثانیه در دهان نگه دارید، سپس لبهایتان را کمی از هم جدا کنید و بخار را با زبان به بیرون فوت کنید. دم یا بازدم را به روش معمول انجام ندهید.

3. دود بخار باید درست در مقابل صورت شما به اندازه کافی کنار هم بماند تا دوباره بتوانید آن را “بگیرید و هورت بکشید”.

4. با هورت کشیدن دود توپی به دهان، یا به آرامی با لب‌های جمع شده یا سریع با باز کردن دهان، شبح را جذب کنید.

یادگیری بیرون کردن دود بخار با زبان به جای بازدم نیاز به تمرین دارد. وقتی یاد گرفتید، ترفندهای دیگر موجود در این لیست را بسیار ساده‌تر می‌توانید انجام دهید.

#2. اژدها

ترفند: این یکی از محبوب‌ترین و ساده ترین ترفندهای ویپ است که برای انجامش فقط به یک ویپ و حالت کمی دیوانه‌کننده روی چهره خود نیاز دارید.

ترفند اژدها به این صورت است که به سادگی بخار را به روش خاصی آزاد می‌کنید. احتمالاً نباید انتظار داشت شبیه اژدهای فیلم‌های هالیوودی باشد، اما هنوز هم ترفند مبتدی جالبی است.

روش:

1. بخار را به خوبی استنشاق کنید بدون اینکه به ریه‌‌هایتان وارد شود.

2. لبهایتان را جمع کرده و سپس دهانتان را منقبض کنید تا در دو طرف شکاف ایجاد شود. حالا بخار را از بینی و دهان خود خارج کنید.

3. اگر این کار را خوب انجام دهید، باید چهار ستون دودی مجزا ایجاد کنید. یکی در هر سوراخ بینی و یکی در هر طرف دهانتان، مثل اژدها!

#3. حلقه‌های بخار

حلقه‌های بخار

ترفند: سیگاری‌های سابق احتمالاً گاهی سعی کرده‌اند حلقه‌های دود را فوت کنند، اما ایجاد حلقه‌های بخار آسان‌تر است. اگر می‌خواهید ترفندهای ویپ را انجام دهید، حلقه‌ها یکی از بهترین چیزهایی هستند که باید یاد بگیرید. در واقع، قبل از امتحان ترفند مثلثی، باید بدانید که چگونه به شکل O فوت کنید.

همانطور که از نامش پیداست، این ترفند باعث می‌شود حلقه هایی از بخار ایجاد کنید. بهترین حلقه‌های بخار در حالی از دهان خارج می‌شوند که شکل خود را حفظ کرده باشند. این به شما امکان می‌دهد حلقه‌های دوم و حتی سوم را از وسط حلقه اول فوت کنید.

روش:

1. مقدار مناسبی بخار را داخل دهانتان بمکید و بدون استنشاق نگه دارید.

2. دهانتان را باز کرده و لب‌هایتان را به شکل O کنید.

3. برای فوت کردن بخار باید با گلو و زبان فشار وارد کنید. اگر قبلاً هرگز این کار را نکرده اید توضیح آن سخت است، اما مثل حالت گلوی شماست.

شکل O دهانتان حلقه هایی را تشکیل می‌دهد که بخار به صورت پفکی به بیرون فوت می‌شود. می‌توانید با تغییر سختی بخار به سمت بیرون و اندازه O لب‌هایتان، حلقه‌های بخار آهسته، سریع، بزرگ و کوچک ایجاد کنید.

#4. آبشار

ترفند: آبشار یکی از ساده‌ترین ترفندهایی است که می‌توانید با ویپ خود انجام دهید، اما برای گرفتن بهترین نتیجه، به یک بطری یا لیوان بزرگ برای نگهداری بخار نیاز دارید. ترفند آبشار به وضوح تفاوت بین خواص فیزیکی دود و بخار را نشان می‌دهد.

چه با ظرف یا بدون ظرف ترفند آبشار خواص سنگین‌تر از هوا بودنِ بخار را نشان می‌دهد. اگر از ظرفی برای نگهداری بخار استفاده می‌کنید، سعی کنید ظرف درباز انتخاب کنید. اگر کمی یخ در ته آن باشد، می‌تواند به جمع آوری بخار در بطری کمک کند.

روش:

1. با ویپ خود دود عمیقی گرفته و در دهانتان نگه دارید.

2. ظرف را به سمت دهان بلند کرده و بخار را داخلش فوت کنید. این کار را هر چند بار که می‌خواهید یا تا زمانی که ظرف پر شود تکرار کنید.

3. سپس می‌توانید بخار بطری را روی سطحی صاف بریزید، مانند کف آبشار پخش شود.

اگر ظرف ندارید بخار را از دهانتان روی سطح صاف بریزید. باید خیلی نزدیک باشید تا این روش عمل کند.

_____________________________________

#5. گردباد

ایجاد گردباد با ویپ

ترفند: این ترفند ادامه ترفند آبشار است، به این صورت که قبل از اینکه بتوانید گردباد خود را بچرخانید، باید گودالی از بخار روی سطحی صاف ایجاد کنید.

انجام گردباد به حرکات دستتان بستگی دارد. اگر درست انجام ندهید، مارپیچ بخار چرخشی که می‌خواهید را دریافت نخواهید کرد. تنظیم نیز مهم است. دستورالعمل ترفند آبشار برای ایجاد بخار را بررسی کنید.

روش:

1. بخار را روی سطحی صاف فوت کرده و بگذارید ته نشین شود.

2. دست خود را صاف اما عمودی در موقعیت برش نگه دارید و کناره را داخل گودال بخار بکشید.

3. سپس به سرعت دست خود را به سمت بالا تکان دهید و از بخار خارج کنید، در حالی که کف دست خود را به سمت بالا می‌چرخانید.

_____________________________________

#6. حباب بخار

ترفند: حباب بخار یکی دیگر از ترفندهای بخار است که نیاز به آماده‌سازی دارد، اما وقتی درست انجام شود خیلی جالب می‌شود.

برای حصول بهترین نتیجه، به بطری پلاستیکی با ته بریده شده و کاسه کوچکی از آب صابون نیاز دارید. اگر بطری ندارید، می‌توانید حباب بخار را در دایره‌ای که توسط انگشت شست و سبابه شما تشکیل شده فوت کنید.

روش:

1. بطری پلاستیکی بریده شده را در کاسه آب صابون قرار دهید.

2. ویپ خود را دود کنید و بخارش را در دهانتان نگه دارید.

3. بطری را به آرامی بلند کنید تا یک لایه از مایع انتهای بریده شده آن را بپوشاند (اگر نشد، دوباره زیر آب فرو ببرید و دوباره امتحان کنید)، و بخار را در گردن بطری فوت کنید.

باید آنقدر محکم فوت کنید تا حباب ایجاد شود، اما نه آنقدر محکم که بترکد، درست مثل فوت کردن حباب صابون در کودکی. سپس می‌توانید حباب بخار را بیرون بیاورید تا پایان زیبایی برای این ترفند ایجاد کنید.

_____________________________________

#7. مثلث

ترفند: قبل از امتحان ترفند مثلثی، باید بر ترفند حلقه بخار مسلط شوید و حتی وقتی بتوانید Oهای عالی درست کنید، باز هم تبدیل آنها به مثلث نیاز به تمرین و هوای ثابت دارد.

انجام ترفند مثلث شاید سخت باشد. اما با کمی آزمایش، باید بتوانید نقطه جذاب بین ایجاد حلقه و شکل دادن به آن با حرکات دست خود را پیدا کنید. این ترفند با یک حلقه بخار کوچک و متراکم عالی می‌شود، بنابراین از بخار و مایعی استفاده کنید که می‌تواند ابرهای ضخیم ایجاد کند.

روش:

1. ویپ خود را دود کرده و بخارش را در دهانتان نگه دارید.

2. حلقه بخار را کمی قوت کنید، سپس با دستتتان O را به شکل مثلث در آورید.

3. بهترین راه برای انجام این کار این است که دو حرکت سریع در هوا مستقیماً در کنار O خود انجام دهید. تغییر در جریان هوا باید دایره را به شکل مثلث در آورد.

_____________________________________

#8. استنشاق فرانسوی

ترفند: مانند حلقه‌های دود، این هم می‌تواند برای برخی از سیگاری‌های سابق آشنا باشد. علی‌رغم نامش، مطمئن نیستیم که این ترفند از فرانسه سرچشمه گرفته باشد (برخی آن را به عنوان آبشار ایرلندی می‌شناسند)، اما فعلاً به این نام پایبند خواهیم بود.

استنشاق فرانسوی ترفندی ساده است که برای انجامش به چیزی بیش از ویپ و صورت خود نیاز ندارید. می‌توانید از هر بخاری برای استنشاق فرانسوی استفاده کنید، زیرا فقط بخار کمی نیاز دارید.

روش:

1. دودی کوچک از بخار را مکیده و بدون استنشاق نگه دارید.

2. دهانتان را کمی باز کنید و لب پایین خود را به بیرون فشار دهید.

3. بگذارید بخار از دهانتان خارج شود و همزمان به آرامی و به طور مداوم از بینی‌تان استنشاقش ‌کنید.

4. آبشاری وارونه از بخار از دهان به بینی‌تان ایجاد می‌شود.

#9. مه کوکتل/مه مایع

ترفند: لیست خود را با ترفند ترفند مه کوکتل یا مه مایع تکمیل می‌کنیم که برای مهمانی مناسب است. پس برای خود یک لیوان از چیزهای خوب تهیه کنید و آماده شوید تا مهمانانتان را شگفت زده کنید.

برای ترفند کوکتل اگر از لیوان کوکتل خنک استفاده کنید، مانند لیوانی که برای مارتینی استفاده می‌شود، بهتر می‌شود. اما تقریباً با هر لیوانی که در دست دارید کار می‌کند.

روش:

1. تقریباً نیمی از کوکتل (یا نوشیدنی دیگر) خود را بنوشید و کمی بخار از ویپ خود بمکید.

2. لیوان را نزدیک لبهایتان بیاورید و بخار را از دهانتان خارج کنید.

3. به آرامی فوت کنید تا لیوان پر از بخار شود، سپس آن را روی میز قرار دهید.

می‌توانید در معرض دید همه افراد از ویپ بخار بمکید، اما اگر بخارش غافلگیرکننده باشد، هیجان‌انگیزتر است.

_____________________________________

نکاتی برای انجام بهتر ترفندهای ویپ

نکاتی برای انجام بهتر ترفندهای ویپ

تمام ترفندهایی که توضیح دادیم می‌توانند توسط مبتدیان امتحان شوند و تمرین مکرر به شما کمک می‌کند تا در آنها تسلط پیدا کنید. چند نکته ضروری برای کمک به آسان‌تر و سریع‌تر شدن گذر از مبتدی به متخصص وجود دارد.

ویپینگ DTL را تمرین کنید: اکثر ترفندهای ویپی که توضیح دادیم، نیاز به استنشاق با استفاده از روش مستقیم به ریه (DTL) دارند. حتی اگر ترفند این است که بخار را در دهانتان نگه دارید، اما بخار را مثل سیگار نکشید، می‌توانید این کار را بهتر انجام دهید.

همچنین، اگر از روش دهان به ریه برای ویپ استفاده کنید، کشیدن بخار کافی از مخزن و ویپ دشوار می‌شود.

محیط ثابتی ایجاد کنید: با کسب مهارت بیشتر در ترفندهای بخار، شاید بتوانید برخی از آنها را در اتاق‌های شلوغ یا حتی بیرون اجرا کنید. اما تا وقتی به این ترفند مسلط نشدید، در اتاق دربسته، با پنجره‌های بسته و کولر/پنکه خاموش تمرین کنید.

اگر بخار توسط باد ملایم کولر/پنکه پخش نشود، خیلی راحت‌تر میتوانید که ببینید آیا نحوه اجرای ترفند بخار را فهمیده‌اید یا خیر.

ویپ مناسب انتخاب کنید: برای ترفندهای بخار معمولاً باید ابرهای ضخیم و متراکم از بخار ایجاد کنید. برای انجام این کار، به ویپ مناسب نیاز دارید. کویل‌های با وات بالا و مقاومت کم خیلی خوب بوده و دارای حالت بخار و تنظیم مخزن بخار هستند.

به دنبال ویپی با حداقل 80 وات قدرت باشید که از کویل‌هایی با مقاومت کمتر از 0.5 اهم استفاده کند. مثلا Vaporesso GEN 200 برای شروع عالی است. اگر می‌خواهید ترفندهای ویپ خود را ارتقا دهید، همیشه می‌توانید بعداً به ویپ بالای 100 وات برسید.

از جویسی با VG بالا و نیکوتین کم استفاده کنید: برای ترفندهای ویپ، جویسی که برای ریختن در ویپ خود انتخاب می‌کنید تقریباً به اندازه خود دستگاه مهم است. جویس های با محتوای VG بالا بخار متراکم‌تر و غلیظ‌تری تولید می‌کنند، به خصوص وقتی که با بخاری با وات بالا و مقاومت کم همراه شوند.

اگر فکر می‌کنید که این ترفندها را زیاد تمرین خواهید کرد، جویس با نیکوتین صفر یا کم را انتخاب کنید. در این صورت وقتی سعی می‌کنید بخار شبحی بسازید، نیکوتین زیادی مصرف نمی کنید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×