خانه محصولات کاربری سبد خرید0
چطور ویپینگ ساب اهم داشته باشیم

چطور ویپینگ ساب اهم داشته باشیم و ابر بزرگی از بخار درست کنیم؟

ویپ کشیدن ساب اهم چیست؟

ویپینگ ساب اهم و یا ساب اهم کردن شیوه‌ای برای ویپ کشیدن است که ابر دودی بزرگی ایجاد ‌می‌کند. کویل‌های به کار رفته در دستگاه‌های ساب اهم از نوع مقاومت پایین هستند به همین دلیل ساب اهم نامیده می‌شوند. همچنین این ویپ‌ها جریان هوای کافی برای ورود مستقیم به ریه‌ها را فراهم می‌کنند. معمولاً برای ساب اهم کردن، ماد ویپ (بدنه اصلی ویپ) باید حداقل 40 وات توان را پیشتیبانی کند، هرچند که مقدار توان می‌تواند بیشتر و حداکثر تا 200 وات هم باشد.

حدوداً در سال 2014، تانک‌ها (مخازن) ساب اهم بازار را قبضه کردند. تا اواسط 2016 که شیوه MTL (دهان به ریه) دوباره متداول شد، ویپ کردن به شیوه ساب اهم روش پیش فرض برای بیشتر ویپرهای تازه کار بود. اما این روزها تنوع محصولات در بازار بسیار بیشتر است و می‌توان برای هر نوع ویپ کردنی دستگاه مناسب را پیدا کرد.

اصطلاح ساب اهم در طول سالیان و با الهام از تکنولوژی تکامل یافت. این اصطلاح عموماً به دستگاه‌هایی برای ویپ کردن مستقیم به ریه اطلاق می‌شود که توان کویل‌هایشان 0.5 اهم و یا کمتر باشد. امروزه کویل‌های ساب اهم در برخی انواع پاد ویپ‌ها هم دیده می‌شود. این نوع ویپ‌ها هم تجربه‌ای مشابه تانک‌های ساب اهم ایجاد می‌کنند با این تفاوت که برق کمتری به نسبت ماد ویپ‌ها مصرف می‌کنند چون هم اندازه کوچکتری دارند و هم ظرفیت باطری آن‌ها کمتر است.

در مورد ساب اهم کردن و ایجاد ابرهای دودی غلیظ ادامه مطلب را بخوانید.

مزایای ساب اهم کردن

ساب اهم کردن علاوه بر ایجاد ابر دودی غلیظ، مزایای بسیار دیگری هم نسبت به سایر شیوه‌های ویپ کردن دارد.

  • طعم و رایحه قوی: کویل‌های ساب اهم می‌توانند مقدار زیادی جویس را در یک لحظه بخار کنند بنابراین پرزهای چشایی‌تان در هر پک طعم خیلی زیادی را احساس می‌کنند.
  • ویپ گرم‌تر: برخی از ویپرها از گرم بودن ویپ لذت می‌برند. ویپ کردن به روش ساب اهم مخصوصاً با استفاده از ویپ‌هایی با کویل‌های وات بالا و مقاومت پایین به آسانی چنین تجربه‌ای را به دست می‌دهد.
  • جریان هوای بیشتر: ویپ کردن ساب اهم بهترین عملکرد را در ورود آزادانه جریان هوای مستقیم به ریه دارد. جریان هوای بیشتر برای سرد کردن گرمای زیاد ایجاد شده در کویل ضروری است.
  • ابر دودی بزرگتر: ساخت ابری از دود برای بسیاری از ویپر‌ها لذت بخش است. اگر می‌خواهید دود غلیظ بیشتری بیرون بدهید باید به شیوه ساب اهم ویپ کنید. برای اینکه در رقابت‌های ویپ کردن حرفی برای گفتن داشته باشید به یک دستگاه ساب اهم نیاز دارید.

کلود چیسینگ چیست؟

کلود چیسینگ به معنی ایجاد یک ابر بزرگ با استفاده از ویپ است. افرادی که به این کار علاقه دارند همواره در پی ابداع روش‌های جدید برای درست کردن ابرهای بزرگتر با بخار هستند. که یعنی به کویل‌های مقاومت پایین‌تر، وات بالاتر و جریان هوای خیلی زیاد نیاز است. برای اینکه بتوانید به شیوه امن و موثری کلود چیس کنید هم به دانش و هم به تجربه کافی نیاز دارید و البته همیشه یک ویپ ساب اهم هم لازم دارید.

اما لزوماً همه ویپرهایی که ساب اهم می‌کشند کلود چیسر نیستند. استفاده از ویپ‌های ساب اهم تنها راه برای ایجاد چنین ابر دودی حجیمی ‌است. با رواج محبوبیت ویپ‌هایی با مخازن ساب اهم، امروزه کلود چیسینگ هم رواج بیشتری یافته است چون دیگر مثل گذشته نیاز به دانش زیادی برای این کار نداریم.

اما هنوز هم ایمنی خیلی مهم است! منظور از ایمنی داشتن درک درست از قانون اهم و ایمنی باطری ویپ است. کلود چیسینگ اگر به طور صحیح و به درستی انجام شود می‌تواند مفرح و لذت‌بخش باشد.

بهترین انواع ویپ برای کلود چیسینگ

آسان‌ترین و ایمن‌ترین شیوه برای شروع ویپ کردن و کلود چیس کردن این است که یک قلم ویپ ساب اهم بگیریم. این قلم ویپ یک مخزن و باطری قوی دارد که استفاده از آن حتی برای تازه کارها هم آسان است.

شروع ویپ کردن با استفاده از این نوع قلم ویپ‌ها به دانش زیادی نیاز ندارد و خیلی ساده است.

اگر دستگاه پیشرفته‌تری می‌خواهید، ویپ‌های وات بالای باکس ماد که با یک اتومایزر قابل تعویض (اتومایزری که می‌توان کویل آن را تعویض کرد.)،‌ترجیحاً یک دریپر دو کویله، جفت شده باشند بهترین نوع هستند. همچنین مخازن قابل تعویضی هم وجود دارند که برای ساب اهم کردن طراحی شده اند و مخازن ساب اهم دیگری ‌که استفاده از آن‌ها به تجربه زیادی احتیاج ندارد. در تعداد زیادی از این ساب تانک‌های مدرن از کویل مش‌های چندگانه استفاده شده است که امکان استفاده از وات‌های بالا برای ایجاد ابرهای غلیظ را فراهم می‌کند.

چطور ابرهای بزرگتری از بخار ایجاد کنیم؟

از باطری‌های مناسب استفاده کنید: باطری‌هایی با آمپراژ بالاتر بخرید که برای وات‌های بالا مناسب باشند.

جریان هوا را کاملاً باز نگاه دارید: جریان هوا در بیشتر دستگاههای ساب اهم قابل تنظیم است. به طور کلی، جریان هوا باید در باز‌ترین حالت باشد تا اتومایزری که استفاده می‌کنید بتواند بزرگترین ابر بخار ممکن را ایجاد کند.

از جویس‌هایی با حداکثر گلیسیرین گیاهی (VG) استفاده کنید: با اینکه هم جویس‌های گلیسیرین گیاهی و هم جویس‌های پروپیلن گلیکول بخار ایجاد می‌کنند، اما هرچه مقدار گلیسیرین گیاهی در جویس شما بیشتر باشد می‌توانید ابرهای بزرگتری ایجاد کنید. این جویس‌ها برای مخزن شما به منزله سوخت‌های اکتان بالا است!

از مادهایی با قدرت بالای 40 وات استفاده کنید: هنگام ساب اهم کردن احتمالاً دوست داشته باشید که توان بیشتری را تجربه کنید. ممکن است هرگز از این توان‌های بالا استفاده نکنید اما اگر بتوانید تنها 10 وات توان را افزایش دهید حجم بخار ایجاد شده به طور قابل توجهی تغییر می‌کند.

پاکسازی (پرجینگ): دمیدن در ویپ پیش از آنکه آن را بکشید روشی است که برای کلود چیسینگ و انجام حرکت نمایشی به کار می‌رود. وارد کردن هوا با فشار به داخل کویل‌ها آن‌ها را برای ایجاد ابرهای بزرگتر آماده می‌کند. قبل از انجام این کار مواظب باشید که سوراخ‌های مسیر جریان هوا رو به چشم‌ها و یا صورتتان نباشد.

محکم و با سرعت کام بگیرید: علاوه بر جریان هوای نامحدود، سرعت و قدرت پک زدن هم به ایجاد ابر بزرگتر کمک می‌کنند. هرچه کام‌های بزرگتر و سریعتری بگیرید کویل خنک‌تر می‌شود.

از کویل‌هایی با مقاومت کمتر از 0.5 اهم استفاده کنید. مقاومت کم یعنی 0.5 اهم و کمتر از آن امکان ایجاد توان بیشتری را فراهم می‌کند و عموماً ابرهای بزرگتری ایجاد می‌کند.

بهترین انواع کویل برای ایجاد ابر دود

کلود چیسینگ در اصل منحصراً با استفاده از کویل‌های اهم پایین روی یک ماد مش انجام می‌شد. نهایتاً، سازندگان دریافتند که برای ساخت یک کویل خیلی کم مقاومت می‌توانند از دو رشته سیم استفاده کنند که سطح خیلی زیادی ایجاد می‌کند. کویل‌های قدیمی ‌نهایتاً جای خود را به کویل‌های دوتایی موازی به هم پیچیده دادند.

افزایش محبوبیت مادهای قدرتمند تنظیم شده و ظهور کویل‌های جدید دریچه‌های جدیدی را بر روی کلود چیسینگ باز کرد. افرادی که کلود چیسر هستند دیگر نیازی به تنظیم جزئیات دستگاه و باطری‌هایش ندارند. حالا این افراد می‌توانند کویل‌های بزرگ و پرقدرت را روی هر نوع ماد تنظیم شده با وات بالا نصب کنند که این کار نسبت به قبل آزادی عمل بیشتری به آن‌ها می‌دهد.

کویل‌های دوتایی برای ایجاد ابر دود استاندارد هستند اما بسیاری از ویپر‌ها با استفاده از کویل‌های سه تایی و حتی چهارتایی یک گام هم جلوتر رفته‌اند. این کار مقاومت را کم می‌کند و سطح بخار را به خوبی افزایش می‌دهند. کویل‌های فیوزد کلپتون (Fused Claptons)، الین (aliens) و سایر سازه‌های ابداعی هم این روزها برای ساخت ابرهای دودی خیلی رواج پیدا کرده‌اند.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×