خانه محصولات کاربری سبد خرید0
چشمک زدن ویپ یکبار مصرف

چشمک زدن ویپ یکبار مصرف: علت و راه حل مشکل

چرا ویپ یکبار مصرف من چشمک می‌زند؟

اگر ویپ یکبار مصرف شما چشمک می‌زند، مشکلی الکترونیکی پیش آمده که مانع از عملکرد آن می‌شود. تنها عملکرد الکترونیکی که انجام می‌دهد چراغ چشمک زن است. خوشبختانه، در اغلب مواقع مشکل فقط باتری است که نیاز به شارژ مجدد دارد.

اگرچه ویپ یکبار مصرف محصولی مصرفی است، اما همچنین دستگاهی الکترونیکی نیز است. واقعا نمی‌توان باتری لیتیوم یونی را در داخل این نوع ویپ‌ها دید، اما همیشه یک باتری در آنجا هست. برخی از آنها قابل شارژ هستند و برخی دیگر قابل شارژ نیستند.

LED چشمک زن علاوه بر اینکه حاکی از خالی بودن باتری است، همچنین نشانگر این است که در لوازم الکترونیکی مشکلی رخ داده است. برخی از دستگاه‌ها ممکن است 3 بار و برخی دیگر 10 بار یا بیشتر چشمک بزنند.

چند دلیل و راه حل برای چشمک زدن ویپ های یکبار مصرف وجود دارد. فقط باید تعیین کنید که کدام وضعیت به احتمال زیاد در مورد چراغ چشمک زن شما صدق می‌کند.

شارژ باتری تمام شده است: آن را شارژ کنید

باتری خالی شایع‌ترین دلیل چشمک زدن چراغ است

  • در دستگاه پورت micro-USB یا USB-C را بیابید.
  • دستگاه را مانند سایر وسایل الکترونیکی شارژ کنید.

پورت شارژ کجاست؟

در بیشتر مواقع، ورودی شارژ قابل مشاهده نیست، اگرچه اغلب در پایین دستگاه قرار دارد. گاهی، مانند همین اواخر که برای من پیش آمد، پیدا کردن پورت شارژ کار چندان ساده‌ای نیست.

در برخی موارد ورودی شارژ ممکن است زیر یک کلاهک در پایین ویپ قرار داشته باشد. اگر ویپ شما چنین کلاهکی دارد آن را باز کنید. اگر باز شود، به احتمال زیاد ورودی شارژ را در آنجا خواهید دید. همچنین ممکن است زیر یک درپوش لاستیکی باشد.

چگونه ویپ یکبار مصرف را شارژ کنیم؟

ویپ یکبار مصرف را مانند هر وسیله الکترونیکی دارای ورودی شارژ USB شارژ کنید. برای شارژ کامل ویپ به طور متوسط حدود 45 تا 60 دقیقه زمان نیاز است.

وضعیت شارژ کامل بسته به دستگاه به شکل متفاوت نشان داده می‌شود. فقط کافیست وقتی آن را به شارژ می‌زنید تماشا کنید. اگر در هنگام شارژ شدن چراغی روشن است، احتمالاً پس از اتمام شارژ این چراغ خاموش می‌شود. برعکس، اگر هنگام شارژ شدن چراغ روشن نباشد، ممکن است پس از اتمام شارژ روشن شود.

اگر ویپ یکبار مصرف شما ورودی شارژ نداشته باشد چطور؟

این یعنی ویپ شما قابل شارژ نیست.

اگرچه باتری‌های لیتیوم یونی قابل شارژ هستند، اما همه ویپ های یکبار مصرف برای شارژ شدن طراحی نشده‌اند. دلیل اصلی این امر این است که دستگاه یکبار مصرف غیرقابل شارژ تنها به اندازه یک بار شارژ، جویس ویپ دارد. در این صورت نیاز به شارژ مجدد آن نیست زیرا مایع آن تمام شده است و نمی‌توان آن را دوباره پر کرد.

چقدر طول می‌کشد تا ویپ دوباره شروع به چشمک زدن کند؟

زمانی که از ویپ استفاده نمی‌کنید، مصرف باتری بسیار کم است. مقدار استفاده و میزان میلی آمپر ساعت باتری تعیین می‌کند که چقدر زمان می‌برد تا ویپ دوباره شروع به چشمک زدن کند. میلی آمپر ساعت (mAh) واحد اندازه گیری است که نشان می‌دهد وسیله با هر بار شارژ شدن چقدر کار می‌کند. میزان میلی آمپر ساعت همه ویپ‌ها در هنگام خرید  در جایی روی بسته بندی آنها نوشته شده است.

همیشه قبل از خرید ویپ، mAh باتری آن را بررسی کنید. یک باتری 550 میلی آمپری یا کمتر پس از یک روز استفاده متوسط باید دوباره شارژ شود. اگر با فواصل کم از ویپ استفاده می‌کنید، 550 میلی آمپر ساعت ممکن است فقط برای چند ساعت کافی باشد. اگر دستگاه شما با توجه به میزان استفاده شما خیلی  زود به حالت چشمک زن در می‌آید، باتری ظرفیت بالاتر، حداکثر 1000 میلی آمپر ساعت یا بیشتر را انتخاب کنید. برخی از باتری‌های قلمی یکبار مصرف حداقل 200 میلی آمپر ساعت هستند. این باتری‌ها خیلی سریعتر از سایر باتری‌ها شروع به چشمک زدن می‌کنند.

بازه زمانی استعمال به پایان رسیده است: به مدت کوتاه‌تر استعمال کنید

این مشکلی است که اغلب در ویپ‌های یکبار مصرف شاهد آن هستیم.

  • به مدت کوتاه‌تر استعمال کنید
  • فاصله بین تعداد دفعات استعمال را بیشتر کنید

گاهی اوقات هنگام کام گرفتن، زیاده روی آسان است. به یاد داشته باشید توسط سیم پیچ اتومایزر داخل ویپ و همچنین از باتری گرما تولید می‌شود. برای محافظت از دستگاه در برابر گرمای بیش از حد، ویپ مداری دارد که در یک بازه زمانی بازده را محدود می‌کند.

اگر بیش از حد مایل به ویپ کشیدن بودید، اجازه دهید یک لحظه دستگاه استراحت کند. اگر در حالت چشمک زن به استعمال ویپ ادامه دهید، به چشمک زدن ادامه خواهد داد.

وسایل اتصال ناجور: حذف و جایگزین کنید

این اتفاق ممکن است برای هر نوع ویپ یکبار مصرف که امکان اتصال هر گونه قطعه الکترونیکی دیگر به آن را داشته و دارای ورودی شارژر است رخ دهد.

  • کارتریج یا سایر لوازم جانبی مانند کابل شارژ را جدا کنید.
  • ببینید آیا جور نبودن لوازم جانبی باعث ایجاد مشکل شده است یا خیر.
  • آن را با کارتریج یا کابل شارژ دیگری (در حالت ایده آل از برند دیگری) جایگزین کنید.

اگر کارتریج ویپ یکبار مصرف شما قابل جدا شدن است، حواستان باشد که هر کارتریجی روی آن کار نمی‌کند – حتی اگر بر روی آن بسته شود. اگرچه گاهی به راحتی به هم بسته می‌شوند، اما ممکن است قطعات به درستی به باتری متصل نشود.

اگر هنگام شارژ کردن چراغ دستگاه چشمک زن شود دلیلش چیست؟

ممکن است هنگام شارژ کردن چراغ دستگاه شما چشمک زن شود که نشان دهنده شارژ شدن آن است. شاید به حالت ثابت درآید یا پس از اتمام شارژ خاموش شود. با این حال، ممکن است دلیل دیگری وجود داشته باشد.

ممکن است سر USB که از آن استفاده می‌کنید یا حتی پریزی که شارژر را به آن وصل می‌کنید، جور نباشد. ممکن است مشکلات الکتریکی یا فیزیکی در سایر قطعات وجود داشته باشد که باعث ایجاد مشکل می‌شود. ممکن است مشکلی که موجب چشمک زدن چراغ شده از ویپ یکبار مصرف نباشد.

این امر چند بار برای من اتفاق افتاده است؛ پریز ویپ یکبار مصرف من را شارژ نمی‌کرد و باعث چشمک زدن چراغ آن می‌شد. در مواقعی دیگر، مشکل از کابل شارژ بود.

دستگاه کاملاً نو است اما چراغ آن چشمک می‌زند: فوراً آن را عودت دهید

این موضوع باعث تاسف است، اما گاهی چراغ ویپ یکبار مصرف حتی قبل از اینکه از آن استفاده کنید چشمک زن است.

  • رسید و جعبه ویپ خود را نگه دارید.
  • آن را به فروشگاهی که از آن خرید کرده‌اید برگردانید.
  • در صورت خرید آنلاین از این وضعیت ویدیو بگیرید (و ایمیل ارسال کنید).

به احتمال زیاد در حین حمل و نقل در دستگاه نشتی به وجود آمده است. نوسانات فشار هوا می‌تواند باعث نشت مایع ویپ به داخل محفظه باتری شود. بیشتر ویپ‌ها دارای محافظ فیزیکی (مانند درپوش لاستیکی) و محافظ الکترونیکی هستند که وقتی دستگاه خیس باشد مانع  روشن شدن آن می‌شوند.

متأسفانه، اگر محافظ الکترونیکی فعال شود و ویپ یکبار مصرف کاملاً نو باشد، نمی‌توانید آن را به تنهایی تعمیر کنید. البته، در صورت تمایل می‌توانید آن را بررسی کرده و تعمیر نمایید، اما من اکیداً توصیه می‌کنم برای حل مشکل چراغ چشمک زن، ویپ یکبار مصرف خود را باز نکنید. در این صورت شانس خود را برای بازگرداندن آن از دست می‌دهید.

بهترین گزینه در این مورد، تماس گرفتن با فروشنده محصول (نه سازنده) است. امیدوارم هنوز رسید خود را داشته باشید. اگر فروشگاه حضوری است، دستگاه را به آنجا برده و به آنها نشان دهید که چه اتفاقی می‌افتد.

اگر آن را از یک فروشگاه آنلاین خریداری کرده اید، ممکن است لازم باشد ویدیویی از آنچه اتفاق می‌افتد گرفته و نشان دهید. به طور معمول، فروشندگان ویپ می‌دانند که چراغ چشمک زن ویپ می‌تواند با نشت در حین حمل و نقل فعال شود، بنابراین به احتمال زیاد دستگاه را برای شما تعویض می‌کنند. متأسفانه، این به فروشنده بستگی دارد.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×