خانه محصولات کاربری سبد خرید0
خطای اتومایزر ویپ

خطای اتومایزر ویپ، نحوه برطرف کردن خطای Automizer Short، Automizer Low، No Automizer

وقتی ماد ویپ شما از ویپ کردن جلوگیری می‌کند، لذتی نمی‌برید. پیام‌هایی مانند «check atomizer»، «atomizer low»، «no atomizer» یا «atomizer short» به شما اجازه ویپ کردن نمی‌دهند تا زمانی که مشکل برطرف نشود. در این موقعیت، به‌مانند دریافت پیغام خطای ۴۰۴ هنگام وبگردی، احساس ناراحتی می‌کنید.

اگر از یک ماد ویپ محافظت‌شده یا یک پاد ویپ با صفحه‌نمایش استفاده می‌کنید، در نهایت این مشکل رخ خواهد داد. با این حال، این محافظت‌ها برای پیشگیری از خطرات هستند. داشتن این روش های محافظتی، خوب است، اما برای حل مشکلات، به دانش الکترونیک نیاز دارید که عموما احساس بدی به همراه دارد. برخی از ما راه حل‌های ساده را برای بازگشت به مسیر درست می‌دانیم، اما برای ویپرهای جدید، ممکن است بسیار گیج‌کننده باشد. در پایان، اتمایزری روی ماد ویپ وجود دارد، پس چرا ماد ویپ شما پیام «عدم وجود اتمایزر» می‌دهد؟

شرکت‌های مختلف از پیام‌های خطای مختلف استفاده می‌کنند که مسئله را پیچیده‌تر می‌کند. یک شرکت ممکن است برای کویل اتصال کوتاه شده، پیام «atomizer short» را استفاده کند، درحالی‌که شرکت دیگر ممکن است برای همان دلیل پیام «check atomizer» را استفاده کند – یا از آن به عنوان یک عنوان کلی برای تمام مشکلات اتمایزر استفاده کند.

۶ دلیل برای خطاهای ماد شما (و روش برطرف کردن آن‌ها)

۶ دلیل برای خطاهای ماد شما

۱. ممکن است کویل دچار اتصال کوتاه شده باشد

این ممکن است به دلیل چیزی به سادگی نصب یک کویل خراب در کارخانه، اتصال شل در ری‌بیلدیبل شما یاعدم نصب درست کویل کارخانه‌ای باشد. همچنین، برخی افراد ممکن است اندازه بیلد خود را اشتباه بگیرند که باعث می‌شود کویل آن‌ها به دیواره‌های داخلی کامره برخورد کرده و باعث خرابی و خطای «Atomizer Short» یا «Atomizer Low» شود.

راهکار: در مورد کویل‌های کارخانه‌ای، ابتدا مطمئن شوید که کویل به درستی نصب شده باشد. اگر هنوز مشکل وجود داشت، کویل دیگری را امتحان کنید. اگر کویل جدید کار کرد، احتمالا کویل قبلی شما با خطا مواجه بوده است که به ندرت رخ می‌دهد. در رابطه با ری‌بیلدیبل‌ها، حتماً اطمینان حاصل کنید که کویل‌ها و همه اتصالات به صورت دقیقی محکم شده باشند. پیچ‌های یک پست ممکن است در فرآیند ساخت کمی شل شوند یا به مرور زمان تخلیه شوند. همچنین، اطمینان حاصل کنید که فاصله کافی بین کاپ بالایی (یا شیمنی) و کویل وجود دارد. اگر کویل به هر فلزی به جز پست‌ها برخورد کند، باعث می‌شود که اتصال کوتاه شود.

۲. آسیب دیدن نارسانا

تقریباً تمامی اتومایزرهای امروزی از جمله پیک (PEEK) به عنوان نارسانای مثبت از منفی استفاده می‌کنند. هر گونه آسیب به نارساناها شما ممکن است باعث کوتاه شدن و ایجاد خطای «اتومایزر کوتاه» یا خطای مشابه شود.

راهکار: نارساناهای خود را بررسی کنید. یکی از آن‌ها در پین ۵۱۰ است. اگر ممکن است پین ۵۱۰ را بردارید و نارسانا را برای شکست یا آسیب بررسی کنید. اگر از یک بازسازی استفاده می‌کنید، پست مثبت را بردارید و نارسانایی که دو پست را جدا می‌کند را بررسی کنید. اگر همه چیز خوب است، بنابراین پیام خطای شما به دلیل دیگری است.

۳. مواردی در مورد اتصال ۵۱۰ ماد شما

بعضی از مدل‌های ویپ در مورد اتصال ۵۱۰ پین بهترین عملکرد را ارائه نمی‌دهند. دلایل مختلفی می‌تواند این مشکل را ایجاد کند، از جمله طراحی ناکامل یا خراب شدن زمانی، نواقص در کنترل کیفیت و مشکلاتی مانند نصب نادرست ۵۱۰ پین در محل مربوطه. این مشکل ممکن است به دلیل نصب ضعیف، ساخت نامناسب، یا اندازه‌ی متفاوت ۵۱۰ پین باشد.

راهکار: در صورتی که توانایی تعویض یا تغییر ۵۱۰ پین در مدل ویپ خود را ندارید، با تغییر اتومایزر ممکن است مشکل حل شود. طول پین ۵۱۰ در اتومایزرها متفاوت است و برخی از مدل‌های ویپ با پین کوتاه یا بلند عملکرد مناسبی نخواهند داشت. در صورتی که برخی اتومایزرها با مدل ویپ کار می‌کنند و برخی دیگر نه، احتمالا اتصال ۵۱۰ پین در مدل ویپ ناکارآمد است.

۴. کاهش مقاومت کویل‌ها

حتی اگر همه چیز در مورد اتصال ۵۱۰ ماد شما و قرار دادن کویلهای شما درست باشد، هنوز ممکن است پیغام «خطای atomizer low» یا «check atomizer» دریافت کنید. در صورتی که این اتفاق افتاد، مقاومت کویل شما را بررسی کنید. هر ماد، در محدوده مقاومت خاص خود، کار می‌کند؛ اگر مقاومت کویل شما کمتر از آن باشد، مد شما آتش نمی‌گیرد. 

راهکار: اگر از یک rebuildable استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که خشک کردن کویل شما ممکن است در نهایت مقاومت آن را بالا ببرد. اگر شما تمایل به ویپ کردن با آن کویل دارید، شما باید یک ماد یا یک اهم متر پیدا کنید که آن را روشن کند و ببینید آیا خشک کردن آن باعث ورود آن به محدوده‌ای که ماد شما در آن فعالیت می‌کند می‌شود یا خیر. در غیر این صورت، در نظر داشته باشید چند wrap به کویل خود اضافه کنید – این امیدوارم مقاومت آن را به اندازه کافی بالا ببرد تا قابلیت ویپ کردن خشک کردن کویل را فراهم کند. برای کویل‌های کارخانه‌ای خیلی چیزی نمی‌توانید انجام دهید. شما باید یک کویل با مقاومت بالاتر یا مادی که بتواند کویلی که دارید را تامین کند، پیدا کنید.

۵. آسیب دیدن ماد

ویپرها ممکن است به مادهایشان بدرفتاری کنند. با توجه به تعداد زیاد مادهایی که در دست ماست، برخی تصادفات اتفاق می‌افتند. اما، همانطور که در مورد هر دستگاه الکترونیکی دیگری صدق می‌کند، مادهای ویپ باید با مراقبت مناسبی کاربری شوند. گاهی اوقات پیام‌های خطا به دلیل آسیب دیدگی مادیست که در برخی از موارد به دلیل زیر اتفاق می‌افتد:

  • جوش درون ماد: بعضی اوقات آدم‌ها دارای اتمایزرهای نشتی هستند که باعث نفوذ شدن مایع به داخل ماد از طریق پین ۵۱۰ یا سوراخ‌های تهویه می‌شوند و می‌توانند باعث آسیب دیدن شدت باشند. اجازه ندهید مایع بر روی ماد شما نشت کند – احتمال دارد به مدارهای داخلی نفوذ کند.
  • فشار زیاد بر روی اتمایزرها: افراد اغلب اتمایزرهایشان را تنگ می‌کنند به حدی که پین ۵۱۰ را شکسته یا سیم گراند را به صورت داخلی خرد کنند. اتمایزرهای خود را بیش از حد تنگ نکنید. این در اینجا بسیار مهم است زیرا غالباً ویپرها بعد از دریافت خطا «no atomizer» اتمایزر خود را تنگ می‌کنند. در بیشتر موارد، متهم، چیز دیگری است.
  • سقوط: افراد مادهایشان را مانند تلفن‌همراه خود، می‌اندازند. گاهی اوقات، سقوط خسارت خارجی مهمی ندارد، اما همچنان می‌تواند کافی باشد تا اتصالی درونی را شکسته کند.

راهکار: شاید نتوان گفت راهکار و تا حدی مشاوره محسوب می‌شود؛ از ماد خود به‌خوبی محافظت کنید! اگر آن را بر روی زمین بریزید یا در مایع قرار دهید و سپس پس از آن، پیغام خطا دریافت کردید، زمان آن فرارسیده است که آن را تعویض کنید. حتی اگر بعضی اوقات کار می‌کند، استفاده از یک دستگاه با آسیب الکترونیکی، ارزش استفاده از آن را ندارد. اگر شغل یا سبک زندگی شما باعث می‌شود مستعد آسیب دیدن ماد شوید، تلاش کنید یک ماد با گواهینامه IP67 بخرید. این دستگاه‌های مقاوم در برابر آب و گرد و خاک هستند و معمولاً کافی برای بقا در بیشتر تصادفات روزمره هستند.

۶. از کار افتادن مجموعه‌تراشه (چیپست)

همان‌طور که برای همه‌ی دستگاه های الکترونیکی صادق است، گاهی اتفاقاتی ناگهانی می‌افتد و دستگاه شما ممکن است خراب شود. به همین دلیل است که ما گارانتی‌ها را داریم (شاید بهتر باشد خرید خودتان را ثبت کنید!). هر ویپری در نهایت مجبور به تعویض ماد خود خواهد شد. اگر ماد شما آسیب ندیده است، اما با وجودی که هر چیزی را به آن می‌چسبانید، همچنان این پیغام‌ها را به شما نشان می‌دهد، احتمالاً مشکل از چیپ شماست.

راهکار: اگر خرابی پیش آمده است، در واقع چیزی نمی‌توانید انجام دهید به جز جایگزینی ماد یا چیپ. توجه داشته باشید که برخی دستگاه‌ها به خرابی چیپ بیشتر تمایل دارند و کیفیت پشتیبانی مشتریان بین شرکت‌ها متفاوت است. قبل از خرید ماد، یکمی تحقیق کنید. افرادی که تجربه‌های بدی با دستگاه‌ها و شرکت‌ها داشته‌اند، عموماً به صورت آنلاین از این موضوعات صحبت می‌کنند.

جمع بندی

اگر حتی همه چیز را به درستی انجام دهید، ممکن است هنوز هم گاهی اوقات با خطا مواجه شوید. نگران نباشید! بیشتر این خطاها به راحتی قابل حل هستند و شما در عرض چند دقیقه به ویپینگ باز خواهید گشت. و اگر همه چیز ناموفق بود، باید از آنکه هنوز در اوایل دوران ویپینگ نیستیم، سپاسگزار باشیم. با توجه به اینکه مادهای ویپینگ روز به روز ارزان‌تر می‌شوند، یک دستگاه جدید شما را همانطور که قبلا بود، به مشکل نمی‌اندازد.

به یاد داشته باشید که وارانتی (ضمانت‌نامه) خود را ثبت کرده و از ویپ‌های خود با مراقبت خوبی استفاده کنید. و اگر می‌خواهید آماده باشید، شاید حتی حالا زمان آن رسیده است که ویپ پشتیبانی که برای مدتی به آن فکر می‌کردید را بخرید. موفق باشید!

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×