خانه محصولات کاربری سبد خرید0
راهنمای خرید جویس

چه جویسی بخریم؟ راهنمای خرید جویس

هنگامی که در سال 2008 شروع به ویپ کشیدن کردم، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود نداشتند. آن روزها، امکانات مختصری در اختیارتان بود؛ آن هم در حد کارتریج‌هایی که بتوانید با سیگار الکتریکی استفاده کنید و تعداد کمی جویس‌هایی که عمدتاً PG بالایی داشتند.

امروز اما صدها گزینه برای انتخاب وجود دارد. حالا می‌توانید بین VG و PG بالا یا بین سالت نیکوتین و جویس بدون نیکوتین یا بین 10 میلی گرم نیکوتین یا نیکوتین کمتر یکی را انتخاب کنید و خیلی گزینه‌های دیگر.

از خیلی جهات این وضعیت چیز خوبی است. وجود گزینه‌های زیادی که در دسترس هستند به این معناست که صنعت ویپ می‌تواند پاسخگوی نیازهای افراد بسیاری باشد. البته اگر شما تازه شروع به ویپ کشیدن کرده باشید می‌تواند باعث سردرگمی باشد.

ما این مطالب را به اشتراک گذاشته‌ایم تا انواع مختلف جویس را به شما معرفی کنیم؛ همچنین نشان دهیم که این ای لیکوئیدها چه نیازهایی را برطرف می‌کنند تا در نهایت بتوانید جویس مناسب خود را انتخاب کنید. جهت خرید جویس می توانید از محصولات ما دیدن کنید.

اصطلاحات کلیدی

MTL: زمانی که دود را استنشاق می‌کنید و مدت کوتاهی آن را در دهان خود نگه می‌دارید و سپس دود وارد ریه‌ها می‌شود.

DTL: زمانی که دود به طور مستقیم و بلافاصله وارد ریه‌ها می‌شود.

نیکوتین سالت: نوعی جویس که با استفاده از نمک موجود در برگ‌های تنباکو ساخته می‌شود تا دود صاف و متعادلی تولید کند. جویسی که نیکوتین سالت نباشد به عنوان جویس فری بیس شناخته می‌شوند.

جویس‌های ترکیبی: شامل جویس فری بیس و نیکوتین سالت با هم می باشد.  

PG: پروپیلن گلیکول که در جویس استفاده می‌شود و از VG رقیق‌تر است. همچنین دود آن بیشتر در گلو می‌پیچد.

VG: گلیسیرین گیاهی که از PG غلیظ‌تر است، کمی شیرین‌تر است، با نرمی بیشتری در گلو می‌پیچد و هنگام ویپ کشیدن دود بیشتری تولید می‌کند.

شورت-فیل: بطری‌های بزرگ جویس که نیکوتین ندارند. فضایی خالی در بالای بطری وجود دارد که می‌توان یک شات نیکوتین به آن اضافه کرد.

نیکوتین شات: بطری کوچکی که معمولاً جویس بدون مزه است که می‌توان آن را به شورت-فیل اضافه کرد.

انتخاب میزان نیکوتین مناسب

ژاک هاوزیز دانشمندی است که زمان زیادی را صرف آموزش های مرتبط با ویپ کرده است و به سیگاری‌‌ها کمک می‌کند تا به ویپ کشیدن روی بیاورند.

دانش و تجربه او حاکی از این است که بیشتر ویپرها از درصد نیکوتین بسیار کم شروع می‌کنند تا بعد به شکل مطلوبی شروع به ویپ کشیدن کنند (به یاد داشته باشید که بیشترین سطح نیکوتین مجاز در انگلستان 20 میلی‌گرم( 2%) است که خیلی کمتر از سطوح 5% است که در ایالات متحده توسط شرکت‌های مثل JUUL فروخته می‌شوند.)

اگر روزانه بین 15 تا 20 سیگار یا بیشتر می‌کشید، احتمالاً بالاترین درصد نیکوتینی که برای شما مناسب است میزان 18 میلی‌گرم در یک بطری 10 میلی‌لیتری است.

اگر کمتر سیگار می‌کشید یا سیگار‌های سبک (مثل سیلک کات) را ترجیح می‌دهید، ممکن است بتوانید میزان نیکوتین را تا 12 میلی‌گرم (1.2%) کاهش دهید؛ البته اگر حس کردید ویپ کشیدن روی شما تأثیری نمی‌گذارد، احتمالاً به میزان نیکوتین بیشتری نیاز دارید. به طور کلی، سطح نیکوتین بالاتر بهتر است؛ اگر چه بسیاری از ویپرها در طول زمان سطح نیکوتین کمتری را انتخاب می‌کنند.

ویپ جویس مناسب برای پیچیدن بیشتر دود در گلو

سیگار می‌تواند در گلو حس تند و تیزی ایجاد کند. افراد زیادی بعد از ترک سیگار دل تنگ این حس می‌شوند. اگر به دنبال تکرار آن گونه پیچیدن دود در گلو هستید، به جویسی با مقدار زیادی پروپیلن گلیکول نیاز دارید.

اینجا نکته اصلی این است که به نسبت VG:PG توجه داشته باشیم. نسبت پنجاه پنجاه این دو می‌تواند رضایت بیشتر سیگاری‌ها را از نظر پیچیدن دود در گلو به خود جلب کند. البته اگر به دنبال دود بیشتری هستید باید نسبت VG:PG را در حد 40:60 امتحان کنید.

بنا به پیشنهاد دکتر هاوزیز، زمانی که اولین جویس با PG بالا را امتحان می‌کنید، پکی طولانی بزنید و اجازه ندهید هوای زیاد وارد دهان و ریه شما بشود؛ چون ممکن است باعث سرفه بشود. با جویسی که PG و نیکوتین بالایی دارد بهتر است از ویپ فلزی استفاده کنید که برای ویپ دهان به ریه طراحی شده است.

البته این جویس نیست که روی پیچیدن دود در گلو تأثیر دارد. برای اطلاعات بیشتر به پست 7 راه برای اصلاح تجربه پیچیدن دود در گلو مراجعه کنید.

جویسهایی برای اینکه دود در گلو به نرمی بپیچد

دو راه برای نرمی و سبکی دود جویس وجود دارد.

اولین راه این است که از نیکوتین سالت استفاده کنید. نیکوتین سالت‌ها نوآوری نسبتاً جدیدی هستند. نیکوتین سالت‌ها اولین بار به این دلیل معرفی شدند که ویپرها دریافتند که دود نیکوتین با جویسهای قوی (که در ایالات متحده قانونی است ولی در انگلستان در دسترس نیست) بیش از حد سنگین است.

نیکوتین سالت‌ها که برای ساخت آن از شکل اصلی نیکوتین موجود در برگ‌های تنباکو استفاده می‌کنند، دود بسیار نرم‌تری در گلو ایجاد می‌کنند. همچنین ممکن است سرعت دریافت نیکوتین را هم بیشتر کند که باعث لذت بخش‌تر شدن ویپ می‌شود.

نیکوتین سالت‌ها به همراه ویپ‌های جدید بسیار پرطرفدار هستند و برای سیگاری‌هایی که سیگارها و تنباکوهای سبک/ ملایم را ترجیح می‌دهند انتخابی ایده‌آل است. با این حال، اگر به دود قوی در گلوی خود عادت دارید، شاید برای شما مناسب نباشند. چند مثال برای خرید نیکوتین سالت شامل Nasty، Dr Vapes و Vgod می‌شود.

روشی دیگر برای کم کردن دود در گلو استفاده از جویس با درصد بالاتر VG است. با این حال، جویسهایی که درصد بالای VG دارند با دستگاه‌های آخرین مدل بهترین عملکرد را نشان می‌دهند. درباره این موضوع در بخش ساخت ابر با ویپ بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جویس برای ویپ‌های سیگار مانند

اگر به دنبال این هستید که جایگزینی برای سیگار کشیدن پیدا کنید دو راه وجود دارد.

اول اینکه جویسی انتخاب کنید که پروپیلن گلیکول بیشتری داشته باشد. به طور معمول با نسبت پنجاه پنجاه VG:PG دودی شبیه به سیگار را تجربه خواهید کرد. این جویسها با پاد سیستم‌ها و دستگاه‌هایی با قدرت کمتر عملکرد بهتری دارند؛ همچنین برای کشیدن محکم و محدود که شبیه سیگار است بسیار خوب است.

اما اخیراً بسیاری از ویپرها گفته‌اند که از پاد سیستم‌هایی مثل Hexa Pro استفاده می‌کنند که در آن‌ها ترکیب نیکوتین سالت‌ها و جویس معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا از تجربه واقعی سیگار کشیدن لذت ببرند. این نوع پاد، سیستمی است که قابلیت تعویض ندارد؛ اما نمک‌های هیبریدی هم در بطری‌های 10 میلی‌لیتری استفاده می‌شوند.

جویس‌های مناسب برای پاد سیستم‌ها و استارتر کیت ها

بسته‌های مناسب تازه‌کار‌ها و پاد سیستم‌ها معمولاً برای نسبت PG بالاتر طراحی شده‌اند(مثلاً نسبت پنجاه پنجاه VG:PG). می‌توانید این موضوع را از طریق بررسی مقاومت کویل خود بفهمید. اگر مقاومت کویل بالای 1 اهم بود، می‌توانید از جویس با PG بالا بهترین نتیجه را بگیرید.

جویسهای مناسب برای کسانی که به دنبال ساخت ابر هستند

اگر اولویت شما هنگام ویپ کشیدن ابرهای بزرگ است، پس بهتر است از شورت- فیل استفاده کنید. شورت-فیل‌ها بطری‌های بزرگی هستند که در بالای بطری فضای خالی جهت اضافه کردن یک نیکوتین شات تعبیه می شود.

شورت- فیل‌ها معمولاً نسبت VG بیشتری دارند؛ مثلا VG:PG 70:30 یا 80:20. VG پاسخگوی تولید ابر هست ولی به یاد داشته باشید که باید برای این کار از کیت های پیشرفته‌تر استفاده کنید. این موضوع به این دلیل است که باتری باید قدرت بیشتری ایجاد کند و کویل مخزن دستگاه هم باید طوری ساخته شده باشد که بتواند آن قدرت و جویس غلیظ‌تر را تحمل کند.

برای تحمل جویس غلیظ‌تر و ساخت ابرها به کویل‌هایی با مقاومت کمتر هم نیاز دارید (معمولاً کویل‌هایی که پایین‌تر از یک اهم هستند.) این کویل‌های باید خروجی بزرگ‌تری هم داشته باشند تا بتوانند جویس را جذب کنند.

کدام طمع؟

طعم موضوعی بسیار شخصی است و بهتر این است که بهترین طعم را خودتان براساس تجربه پیدا کنید. بنابراین در این بخش درباره این موضوع چیز زیادی نخواهیم نوشت؛ ولی یک نکته مهم که می‌توان به آن اشاره کرد این است که بسیاری از سیگاری‌ها با طعم تنباکو شروع می‌کنند؛ ولی شواهد نشان می‌دهند که سیگاری‎‌هایی که با طعم‌هایی غیر از تنباکو ویپ کشیدن را شروع می‌کنند در تغییر از سیگار به ویپ موفق‌تر هستند.

پس حتی اگر عاشق سیگار کشیدن هستید، تجربه طعمی غیر از تنباکو ارزشش را دارد.

سخن آخر

انتخاب اولین جویس با وجود همه گزینه‌ها برای انتخاب می‌تواند مانند میدان مین به نظر برسد. ولی اگر می‌توانید با استفاده از راهنمای بالا نیازهای خود را تشخیص دهید، می‌توانید خیلی سریع جویس مورد نظر خود را برای شروع پیدا کنید. بعد از آن می‌توانید کاوش در دنیای شگفت‌انگیز و متنوع طعم‌های جویس را شروع کنید.

آیا شما هم نکته‌ای برای انتخاب جویس دارید؟ لطفا پیشنهاد خود را در بخش نظرات بنویسید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×