خانه محصولات کاربری سبد خرید0
تفاوت پاد سیستم و ویپ ماد

تفاوت پاد سیستم و ویپ ماد

بازار ویپینگ در چند سال گذشته تا با تغییراتی مواجه بوده است. از یک سو، ویپرهای باتجربه‌ای هستند که هنوز هم طبق عادت قدیمی از همان باکس مادها و مخازن قابل شارژ استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، نسل جدید ویپرها هستند که عمدتاً از ویپ‌ پادهای دارای پادهای از پیش‌پر‌شده یا قابل شارژ استفاده می‌کنند.

انواع دیگر دستگاه‌های ویپینگ از جمله ویپ پن‌ها (ویپ های قلمی)، مادهای مکانیکی و سیگالیک‌ها نیز محبوبیت گذشته خود را ندارند. در این شرایط، اگر جدیداً به ویپینگ روی آورده‌اید، چه باید بکنید؟ آیا صرفاً باید پیرو رفتار جامعه ویپرها شوید و یکی از آن ویپرهای جول (JUUL) بخرید؟ نه لزومی ندارد. علاوه بر اینکه پاد سیستمهای بسیار متنوعی در بازار وجود دارند، همچنین این واقعیت را هم باید در نظر بگیرید که شاید این دستگاه‌ها اساساً مناسب شما نباشد. بدون مطالعه این راهنمای ساده درباره مقایسه ویپ‌پادها (پاد سیستم ها) و ویپ مادها، به سراغ خرید اولین دستگاه ویپینگ‌ خود نروید!

سبک استنشاق

ویپ پادها و مخازن تعبیه‌شده بر روی اکثر مادها ویژگی‌های جریان هوای متفاوتی دارند که سبک‌های استنشاق مختلفی را برای خود انتخاب می‌کنند. پادسیستم‌ها برای استنشاق از دهان به ریه (MTL) طراحی شده‌اند که احتمالاً در هنگام سیگار کشیدن بدین روش عمل می‌کنید. از سوی دیگر، اکثر مدها با مخازنی همراه هستند که برای ساده‌سازی عمل استنشاق مستقیم بخار به ریه‌ها طراحی شده‌اند. مجبور نیستید ماد خودتان را با مخزن همراه آن استفاده کنید. می‌توانید یک ماد را با یک مخزن دهان به ریه جفت کنید اما این کار هم پیچیدگی‌های خاص خودش را خواهد داشت که احتمالاً در تجارب اولتان برایتان خوشایند نباشد.

مقایسه ضربه به گلو و طعم

در اکثریت قریب به اتفاق مواقع، سیگاری‌های سابق وقتی برای اولین بار ویپینگ را تجربه می‌کنند، هوس ضربات محکم به گلو را دارند. ضربه به گلو احساسی است که هنگام استنشاق نیکوتین در ناحیه گلو ایجاد می‌شود. همانطور که نیکوتین سیگار نوعی ضربه قوی در گلو ایجاد می‌کند، دستگاه ویپینگ نیز اگر برای تنفس دهان به ریه طراحی شده و با یک جویس نمک نیکوتین قوی پر شده باشد، می‌تواند حسی تقریباً مشابه با نیکوتین سیگار را ایجاد کند. تجربه شما در استفاده از پاد سیستم‌ها بدین‌صورت خواهد بود. با این حال، هنگامی‌که از یک جویس با نیکوتین بالا استفاده می‌کنید، نیکوتین طعم بیشتری را ایجاد می‌کند.

از سوی دیگر، مادها برای ارائه بهترین تجربه ممکن در استفاده از یک جویس دارای نیکوتین پایین طراحی شده‌اند. از آنجایی‌که میزان تولید بخار مادها بسیار بیشتر از پاد سیستم‌ها است، هر کدام از این دستگاه‌ها را که استفاده کنید، تقریباً همان مقدار نیکوتین را جذب خواهید کرد. با وجود این، در صورت استفاده از جویس دارای نیکوتین کمتر، طعم خود جویس بر طعم نیکوتین غلبه خواهد کرد و اصلاً طعم و حس نیکوتین را نخواهید فهمید.

مقایسه سهولت کاربرد و سازگاری

در دنیای ویپینگ کاربرد هیچ‌چیزی آسان‌تر و آسوده‌خاطرتر از پاد سیستم‌های بسته نیست. فقط لازم است که باتری دستگاه را را شارژ کنید، داخل یک پاد بگذارید و لذت ببرید. حتی نیازی به تفکر در مورد اصلاح دستگاه نیز ندارد. لزومی ندارد نگران این باشید که مخزن بهترین تجربه ممکن را ارائه می‌دهد یا نمی‌دهد. یک پاد سیستم فقط با پادهای مخصوص به خودش کار می‌کند و آن پادها پیش از این برای ارائه یک تجربه عالی طراحی شده‌اند.

از سوی دیگر، این واقعیت که یک پاد سیستم بسته فقط با پادهای مخصوص خودش کار می‌کند، بدین معنا که پاد سیستم‌های معمولی طعم‌های متنوع زیادی را ارائه نمی‌دهند. البته ممکن است آن طعم‌ها را انقدر دوست داشته باشید که هرگز نخواهید طعم پادهای دیگر را تجربه کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید هر روشی را امتحان کنید، مادها قابلیت کار با تقریبا هر نوع جویس موجود در بازار را دارند.

پاد سیستم‌های قابل شارژ نیز وجود دارند و این سیستم‌ها شکاف بین پاد ویپ‌ها و مادها را برطرف می‌کنند. این پادسیستم‌ها بهترین کاربرد خود را معمولاً در حالت استفاده با سالت نیکوتین دارند.

مقایسه کلادچیسینگ و ویپینگ محتاطانه

برخی مادها تولید بخار بسیار شگفت‌انگیزی دارند. دود بزرگ خارج‌شده از یک ماد رده‌بالا می‌تواند سطحی در حد یک اتاق را در بر بگیرد. به عبارت دیگر، تقریباً هیچ روشی برای ویپینگ محتاطانه با مادها وجود ندارد. هرچند، بسیاری از ماد ویپرها اهمیتی به این مسأله نمی‌دهند و سیستم بخارزای‌ خودشان را در هرجا و مکان با لذت زیاد استفاده می‌کنند. بااین‌حال، سایر افراد دوست ندارند هنگام ویپینگ، توجه دیگران را به خود جلب کنند. این افراد ترجیح می‌دهند در محیط شخصی ویپینگ انجام دهند و نگران این هستند که نکند دیگران از بخار ویپینگ آن‌ها ناراحت شوند. اگر یکی از این افراد هستید، احتمالاً پاد سیستم لذت بیشتری برایتان فراهم خواهد کرد. پاد سیستم‌ها احتمالاً برای ویپینگ در فضای داخلی نیز بهتر باشند زیرا بخارهایی که آن‌ها تولید می‌کنند به سرعت از بین می‌روند و اثرات بخارشان در هوا باقی نمی‌ماند.

مقایسه هزینه اولیه و هزینه‌ها در بلندمدت

قیمت پاد سیستم‌ها به‌ندرت از ۳۰ دلار تجاوز می‌کند و پاد سیستم‌ها عمدتاً از ارزان‌ترین دستگاه‌های ویپینگی هستند که می‌توانید بخرید. از سوی دیگر، اگر می‌خواهید از مدل‌های ویپ مخزن‌دار بخرید، علاوه بر اینکه باید حداقل ۵۰ دلار هزینه کنید، همچنین هزینه اضافی ۳۵ دلاری یا بیشتر برای باتری و جویس آن را نیز باید در نظر داشته باشید. ازاین‌رو، اگر قصد دارید از همین امروز ویپینگ را آغاز کنید، مطمئناً در صورت خرید یک پاد سیستم، با صرف هزینه کمتری از فروشگاه لوازم ویپ خارج خواهید شد.

با‌این‌حال، پاد سیستم‌های بسته از مدل تجاری کلاسیک تیغه و پره بهره می‌برند. برای خود دستگاه هزینه کمی پرداخت می کنید، اما در آینده برای پادها هزینه زیادی می‌پردازید. از سوی دیگر، هزینه میزان جویس که داخل محفظه ماد ریخته می‌شود، به‌ازای هر میلی‌لیتر جویس بسیار کمتر از پادهای ازپیش‌پرشده است. در درازمدت، مادها هزینه کمتری نسبت به پاد سیستم‌ها دارند.

با وجود این، به خاطر داشته باشید که استفاده از یک ماد با خروجی بخار زیاد پس‌اندازتان را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. هر چه دستگاه شما بخار بیشتری تولید کند، بیشتر به خرید جویس نیاز پیدا خواهید کرد. اگر از جویس شیرین‌شده استفاده می‌کنید، کویل‌های شما دوام زیادی نخواهند داشت. ازاین‌رو، اگر واقعاً می‌خواهید با صرف هزینه کمتری ویپینگ را تجربه کنید، باید از استفاده از جویس ویپ حاوی سوکرالوز خودداری کنید.

مقایسه ذخیره‌سازی آسان و طول عمر زیاد باطری

ظرفیت باتری ویپ پادها و مادها تفاوت زیادی با هم دارند. ظرفیت باتری پاد سیستم‌های معمولی از حدود ۳۰۰ میلی‌آمپر ساعت بیشتر نیست اما ظرفیت باتری دوگانه مادها ممکن است ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت یا بیشتر باشد. با توجه به این واقعیت که مردم در بلندمدت معمولاً مادها را در توان وات بالاتری نسبت به سیستم‌های پاد استفاده می‌کنند، تأثیر این تفاوت تا حدودی کمتر می‌شود اما در صورت استفاده از ماد مطمئناً از مدت‌زمان ویپینگ طولانی‌تری در مقایسه با پاد سیستم‌ها لذت خواهید برد.

بااین‌حال، از سوی دیگر، دستگاه‌های با ظرفیت باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی را نمی‌توانید به راحتی در جیبتان حمل کنید. در مقابل، پاد سیستم‌ها را تقریباً در هر جایی می‌توانید بگذارید و حمل آن‌ها بسیار راحت‌تر است. در صورت نیاز به راهنمای بیشتر برای انتخاب بهترین دستگاه، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×