خانه محصولات کاربری سبد خرید0
تفاوت پاد ماد و پاد سیستم

تفاوت پاد ماد و پاد سیستم

جامعه ویپینگ در چندسال گذشته ثابت کرده است که استقبال از سیستم‌‌های ویپینگ برپایه‌‌ی پاد اتفاقی نبوده است. افراد، شیفته‌‌ی اندازه‌‌ی کوچک پاد سیستم‌‌ها می‌‌شوند و عاشق آن هستند که به‌‌جای باز و بسته‌‌کردن مخزن، عوض کردن کویل‌‌ها و دیگر الزامات نگهداری مختص دستگاه‌‌های ویپینگ بزرگ‌‌تر، به‌‌راحتی بتوانند یک پاد کوچک پلاستیکی را داخل دستگاه بیندازند.

پاد سیستم‌‌ها به افزایش محبوبیت مایع‌‌های نیکوتین سالت که در میان ویپرهای جدیدی که تازه قدم در مسیر ترک دخانیات گذاشته‌‌اند موفقیت چشمگیری داشته‌‌اند نیز کمک کرده‌‌اند.

درهرحال یکی از خصوصیاتی که تقریباً بین تمام ویپرها مشترک است تمایل شدیدشان به دسترسی به دستگاه‌‌های بهتر با امکانات بیشتر می‌‌باشد. درگذشته افرادی که می‌‌خواستند دستگاه‌‌های ویپینگ خود را ارتقا بدهند، دستگاه‌‌های بزرگتری نظیر ویپ های قلمی قدرتمندتر یا باکس مادها را خریداری می‌‌کردند. اما امروزه بسیاری از ویپرهای باتجربه دیگر به‌‌دنبال این نوع دستگاه‌‌ها نمی‌‌روند، بلکه در جست‌‌وجوی پاد سیستم‌‌های بهتر هستند.

این تقاضا منجر به تولید پاد ماد شده‌‌است.

اگر در حال حاضر از یک پاد سیستم کوچک استفاده می‌‌کنید خرید یک پاد ماد مسیر بهتری پیش رویتان قرار می‌‌دهد که برخورداری از امکانات پیشرفته‌‌تر، ابرهای بزرگ‌‌تر دود و شاید حتی طعمی بهتر درمقایسه با آنچه در حال‌‌حاضر تجربه می‌‌کنید را در دل خود دارد و شما تمام این مزیت‌‌ها را بدون نیاز به قربانی‌‌کردن راحتی‌‌ای که در حال حاضر از تجربه‌‌ی یک ویپینگ برپایه‌‌ی پاد نصیبتان می‌‌شود در اختیار خواهید داشت.

پس چه تفاوتی بین پاد سیستم‌‌ها و پاد مادها وجود دارد؟ اگر در حال حاضر از یک دستگاه پاد سیستم کوچک استفاده می‌‌کنید آیا منطقی است که در گام بعدی به‌‌سراغ خرید یک پاد ماد بروید؟ بیایید بیشتر به این موضوع بپردازیم.

متداول‌‌ترین ویژگی‌‌های پاد مادها چه هستند؟

زمانی‌‌که به‌‌جای پاد سیستم به‌‌سراغ یک پاد ماد می‌‌روید انتظار دارید چه تغییری در تجربه‌‌ای که از ویپینگ دارید حاصل شود؟ در ادامه به چند مورد از ویژگی‌‌های معمول پاد مادها اشاره می‌‌کنیم.

در پاد ماد همه‌‌چیز بزرگ‌‌تر است

وقتی یک پاد ماد را انتخاب کنید می‌‌توانید انتظار داشته باشید که تمام وجوه سخت‌‌افزاری دستگاه ویپینگ‌‌تان بزرگ‌‌تر شود. این به معنای یک باتری با ظرفیت بیشتر و نگهداری مقدار بیشتری مایع در دستگاه است. معنای دیگرش این است که وقتی به یک پاد ماد ارتقا پیدا می‌‌کنید انتظار این را داشته باشید که ابرهای بزرگ‌‌تری از دود نصیبتان شود.

البته باید به این نکته توجه داشت که این تغییرات از نظر همه‌‌ی افراد نافع نیستند. اگرچه قطع‌‌به یقین ابعاد یک پاد ماد کوچک‌‌تر از یک قلم ویپ استاندارد یا باکس‌‌ماد است اما بازهم از پاد سیستم‌‌های شیک قلمی که خیلی‌‌ها در شروع ویپینگ استفاده می‌‌کنند بزرگ‌‌تر است. اگر این واقعیت که مالک یک ویپینگ ظریف هستید که تقریباً مناسب هرمکانی است برایتان خیلی جذاب است مطمئناً فهمیدن این موضوع که با خرید یک پاد ماد صاحب یک دستگاه بزرگ‌‌تر می‌‌شوید چندان به مذاقتان خوش نمی‌‌آید.

در پاد ماد امکان تغییر تنظیمات توان وجود دارد

آیا هیچ‌‌وقت هوس کرده‌‌اید که با تغییر میزان توان دستگاه ویپینگ خود دود آن را کمی سردتر یا گرم‌‌تر کنید؟ در این صورت احتمالاً بدتان نمی‌‌آید که یک پاد ماد داشته باشید، چون تغییر تنظیمات توان یکی از امکانات خیلی معمولی پاد مادهاست. اگرچه تغییر تنظیمات توان تاحدی به پیچیدگی کار با دستگاه می‌‌افزاید اما از سوی دیگر به معنای امکان تغییرتجربه‌‌ی ویپینگ متناسب با اولویت‌‌هایتان هم هست.

کویل‌‌ها در پاد مادها غالباً قابل‌‌تعویض هستند

در اغلب پاد مادها خبری از عدم‌‌امکان تعویض جداگانه‌‌ی کویل و پاد که یکی از نقاط‌‌ضعف اصلی پاد سیستم‌‌هاست نخواهد بود. شما با تعویض پاد در پاد سیستم فعلی خود در اصل آن را عوض نمی‌‌کنید چون به یک محفظه‌‌ی پلاستیکی جدید نیاز پیدا می‌‌کنید – شما به‌‌خاطر نیاز به یک کویل جدید آن را عوض می‌‌کنید. درصورت داشتن پاد ماد اغلب می توانید کویل‌‌ها و پادها را جداگانه بخرید که این به‌‌معنای امکان تعویض جداگانه‌‌ی آن قطعات است.

داشتن یک پاد ماد با کویل قابل‌‌تعویض احتمالاً به کاهش هزینه‌‌هایتان کمک می‌‌کند چون معمولاً هزینه‌‌ی کویل ساده کمتر از پاد با کویل توکار خواهد بود. داشتن امکان تعویض جداگانه‌‌ی این قطعات خیلی عالی است، چون در یک پاد ماد خود پاد اغلب یک قطعه‌‌ی نسبتاً پیچیده و گران‌‌قیمت است. گاهی در پاد مادهای جدید شاهد پادهایی با قطعات فلزی گرانتر نظیر پادهای قابل‌‌تنظیم جریان هوا هستیم.

درصورت استفاده از پاد ماد با کویل قابل‌‌تعویض این امکان را دارید که صرفاً با نصب یک کویل دیگر ویپینگ متفاوتی را تجربه کنید. بسیاری از پاد مادها دارای کویل‌‌هایی هستند که هم برای استنشاق از دهان به ریه و هم برای استنشاق مستقیم به ریه طراحی شده‌‌اند؛ بنابراین اگر واقعاً قصد دارید تجربه‌‌ی متفاوتی از ویپینگ داشته باشید کافیست به‌‌جای خرید یک دستگاه کاملاً جدید فقط یک نوع کویل دیگر خریداری کنید.

آیا پاد مادها معایبی هم دارند؟

پاد مادها ویژگی‌‌های بسیار شگفت‌‌انگیزی دارند اما این موضوع لزوماً سبب نمی‌‌شود که این دستگاه‌‌ها از نظر همه ایده‌‌آل باشند. پاد مادها چند عیب بالقوه دارند که احتمالاً شما را وادار می‌‌کنند در تصمیم‌‌تان برای ارتقای دستگاه ویپینگ تجدیدنظر کنید. قبلاً به دو مورد از این معایب اشاره کرده‌‌ایم: قطعات پاد مادها اغلب گران‌‌تر از پاد سیستم‌‌های کوچکتر است و دیگر اینکه پاد مادها معمولاً بزرگ‌‌تر هستند و کمتر در جیب جای می‌‌گیرند.

در ادامه به دو مورد دیگر از معایب داشتن پاد ماد می‌‌پردازیم:

استفاده از پاد ماد مستلزم تغییر جویس ویپ است

همان‌‌طور که در بالا گفتیم پاد مادها اغلب دارای کویل اتومایزر بزرگ‌‌تری نسبت به سیستم‌‌های استاندارد برپایه‌‌ی پاد هستند و بنابراین در هر کام دود بیشتری تولید می‌‌کنند. اگر هدف شما از داشتن یک دستگاه ویپینگ تولید ابرهای بزرگ‌‌تر است این یک مزیت عالی به‌‌شمار می‌‌رود اما این معنی را هم می‌‌دهد که باید جویس ویپ‌‌تان را تغییر بدهید. اگر از دستگاهی استفاده می‌‌کنید که ابرهای خیلی کوچکی تولید می‌‌کند معمولاً با خرید جویس هایی که قدرت نیکوتین بالایی دارند بهترین تجربه نصیبتان می‌‌شود.

اما اگر از همان جویس در دستگاهی با قابلیت تولید ابرهای دود بسیار بزرگ‌‌تر استفاده شود تجربه‌‌ی‌‌ حاصل برای مصرف‌‌کننده ناخوشایند و کلافه‌‌کننده خواهد بود.

بنابراین احتمالاً برای داشتن بهترین تجربه از داشتن یک پاد ماد لازم است از مایعاتی با قدرت نیکوتین کمتر استفاده کنید. اگر در حال حاضر از نیکوتین سالت استفاده می‌‌کنید باید آن را کنار بگذارید و به سراغ مایعی بروید که در آن از نیکوتین خالص استفاده شده باشد.

پاد مادها معمولاً پیچیده‌‌تر از سیستم‌‌های ویپینگ پاد استاندارد هستند

یکی از مزایای عالی دستگاه ویپینگ پاد استاندارد این است که با پاد سیستم یک ویپینگ فوق‌‌العاده راحت و بی‌‌دردسر را تجربه می‌‌کنید. فقط کافیست پاد را پر کنید، باتری را شارژ کنید و لذت ببرید. خرید یک پاد ماد امکانات بیشتری در اختیارتان قرار می‌‌دهد اما هریک از این امکانات، پیچیدگی‌‌های خودش را دارد. اگر مهم‌‌ترین دلیل لذت‌‌بردن شما از یک پاد سیستم استاندارد سادگی آن است این نکته را به ذهن بسپارید که با خرید یک پاد ماد به‌‌جای آن دیگر خبری از سادگی در آن حد نخواهد بود.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×