خانه محصولات کاربری سبد خرید0
ویپینگ RDL

ویپینگ RDL چیست؟ آیا آینده متعلق به ویپینگ RDL است؟

یکی از رایج‌ترین پرسش‌های که ویپرهای حرفه‌ای مطرح می‌کنند این است: چه آینده‌ای در انتظار ویپینگ است و پدیده بعدی این صنعت چه خواهد بود؟

خب، صنعت ویپینگ همواره در حال تکامل است و هر هفته، محصولات جدیدی به بازار عرضه می‌شوند. این برای دوستداران ویپینگ فوق‌العاده است، چون می‌توانند به بهترین محصولات جدید دسترسی داشته باشند و انتخاب‌هایشان همواره به‌روز باشد. هرچند باعرضه محصولات جدید، شاهد افزایش نوع خاصی از محصول هستیم، که در حال حاضر این واقعیت در مورد ویپ‌های RDL صادق است. پس، آیا ویپینگ RDL آینده این صنعت است؟

در اینجا، حقایق مربوط به ویپینگ RDL را بررسی خواهیم کرد و کار را با اصول اولیه آن آغاز می‌کنیم:

 • ویپینگ RDL چیست؟
 • کدام سبک بهتر است، MTL یا DTL؟
 • طول عمر کویل‌ها چقدر است؟
 • بهترین ویپ RDL کدام است؟

ویپینگ RDL چیست؟

RTL مخفف ویپینگ مستقیم به ریه محدود است. RDL اصطلاحی تقریباً جدید است و مرز بین دهان به ریه (MTL) و مستقیم به ریه (DTL) را کم‌رنگ می‌کند.

شما می‌توانید با ویپینگ RDL به همان روش مستقیم به ریه مکش کنید، بااین‌حال، نیاز به جریان هوای زیاد روی کویل ندارید.

RDL اساساً بهترین‌های هر دو سبک ویپینگ را در اختیارتان قرار می‌دهد، تجربه طعم مشابه به سبک DTL و همزمان همان حسی که در سبک MTL در گلو احساس می‌کنید.

در کیت‌های ویپ RDL می‌توانید از جویس‌هایی با PG (پروپیلن گلیکول) بالا علاوه بر جویس‌های VG (گلیسیرین گیاهی) 70 درصد استفاده کنید. همچنین این کیت‌ها طیف وسیعی از سبک‌های مختلف ویپینگ را عرضه می‌کنند. کویل‌های RDL طعم بهتری دارند و همچنین بدون استفاده از کویل‌های بسیار قوی بخار بیشتری تولید می‌کنند. یعنی اینکه، سیستم، باتری کمتری مصرف می‌کند و اسانس کمتری می‌سوزاند که نتیجه آن تولید طعم قوی‌تر و دلپذیرتر است.

کدامیک بهتر است، MTL یا DTL؟

مثل بیشتر موارد، پاسخ ساده‌ای برای این پرسش وجود ندارد. بهتر بودن کدام سبک ویپینگ کاملاً بستگی به فردی دارد که از ویپ استفاده می‌کند.

ویپینگ دهان به ریه (MTL)

هنگام که مکش دهان به ریه (MTL) انجام می‌دهید، بخار را به درون دهان خود می‌کشید، در دهان نگه می‌دارید، سپس در ریه‌ها فرومی‌برید. این روش شبیه‌سازی حسی است که هنگام سیگار کشیدن در گلو احساس می‌شود. مکش آن بسیار محدودتر و فشرده‌تر است.

به دلیل شباهتش به سیگار کشیدن، MTL معمولاً توسط ویپرهای مبتدی به کار گرفته می‌شود، که به‌تازگی ویپینگ را شروع کرده‌اند و خواهان مکش محدودتر هستند.

ویپینگ مستقیم به ریه (DTL)

مکش DTL ویژه ویپرهای حرفه‌ای‌تر است. در این روش، بخارها به‌صورت مستقیم در ریه‌ها فروبرده می‌شوند و در دهان حبس نمی‌گردند. در این شیوه، نای از همان ابتدا باز است، شبیه به زمانی که نفس عمیق می‌کشید.

در این شیوه از ویپینگ، جریان هوای بیشتری برای خنک کردن ویپ نیاز است، به همین دلیل، ویپ‌های DTL برای مکش هوای بیشتری روی کویل طراحی‌شده‌اند.

شیوه مستقیم به ریه شما را قادر می‌سازند که طعم‌های عالی جویس را حفظ کنید تا چشایی‌تان را تحریک و اغلب دود زیادی تولید کنند.

طول عمر کویل ویپ شما چقدر است؟

مجدداً، نمی‌توان الزاماً پاسخی مستقیم به این پرسش داد، چون بستگی دارد!

متوسط طول عمر کویل ویپ چیزی حدود یک تا دو هفته است اما بستگی به چند عامل دارد. کویل‌های MTL معمولاً طول عمر بیشتری در مقایسه با کویل‌های DTL با اهم کمتر دارند. علاوه‌براین، طول عمر کویل بستگی به عوامل ذیل نیز دارد:

 • کیفت/برند کویل‌ها
 • ولتاژ یا واتی که در آن ویپ می‌کنید
 • میزان ویپ کردن اسانس
 • نوع جوسی که ویپ می‌کنید
 • قدرت باتری استفاده‌شده

3 علت کاهش طول عمر کویل‌های شما

 • فتیله‌های خشک را می‌کشید – کویل شما به‌جای سوزاندن جوس، فتیله‌اش را می‌سوزاند.
 • از کنسانتره طعم بسیار غلیظ و شیرین استفاده می‌کنید که رسوب بیشتری روی فتیله و کویل‌ها به‌جای می‌گذارند.
 • بیش‌ازحد ویپ می‌کنید. هر چه بیشتر ویپ کنید، به همان میزان باعث فرسودگی بیشتر کویل‌ها می‌شوید. پس از اگر به صورت مستمر ویپینگ انجام میدهید، سراغ جویس‌های دیگری روید که تأثیر کمتری روی کویل‌ها دارند یا اینکه زودبه‌زود کویل‌ها را تعویض کنید.

بهترین ویپ RDL کدام است؟

ویپ‌هایRDL  برای افرادی که مدتی است ویپ می‌کنند و قصد ارتقاء از کیت‌های مبتدی و تجربه ویپینگ MTL را دارند عالی است.

در حال حاضر، ویپ‌های عالی زیادی در بازار موجودند. بااین‌حال، اگر می‌خواهید تازه ویپینگ RDL را آغاز کنید، شاید انتخاب بهترین RDL دشوار باشد.

آیا تاکنون ویپ‌های RDL را امتحان کرده‌اید؟ آیا می‌خواهید ویپ‌های بیشتری ازاین‌دست در آینده ببینید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و در ذیل نظر دهید

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×