خانه محصولات کاربری سبد خرید0
نقد و بررسی جویس‌های برند رایپ ویپز

نقد و بررسی جویس‌های برند رایپ ویپز

تا حالا درباره جویس های برند رایپ ویپز چیزی شنیده اید؟ اگر نشنیدید، اجازه بدهید شما را با یکی از جذاب‌ترین شرکت‌های سازنده جویس، آشنا کنیم‌. وقتی رایپ ویپز را کشف کردم که داشتم درباره وی‌سی‌تی پرایوت ریزرو (VCT Private Reserve)، ترکیبی از عصاره وانیل، کاستارد و تنباکو، می‌خواندم. مدتی بود که جویس وی‌سی‌تی (VCT) را می‌شناختم ولی امسال رایپ‌ ویپز دست به ابتکاری جدید زد و شروع کرد به ذخیره‌کردن این جویس درون بشکه‌هایی از جنس بلوط، به مدت نود روز. با این‌که نگه‌داشتن جویس‌ درون بشکه تکنیک تازه‌ای نیست ولی این مورد را خاص می‌کرد چرا که رایپ ویپز همین‌طوری هم برند محبوبی بود. با رایپ ویپز تماس گرفتم و درباره شرایط بررسی نمونه‌هایشان پرسیدم. طی چند روز بعد، همه انواع جویس‌های رایپ ویپز را دریافت کردم.

درباره جویس‌‌های رایپ‌ ویپز

به شما گفتم که همه انواع جویس‌های رایپ‌ویپز را دریافت کردم؟ راستش را بخواهید، وی‌سی‌تی پرایوت ریزرو را نفرستادند. اَه! با این حال، جویس‌هایی که دریافت کردم واقعا خوب بودند. جویس‌های رایپ ویپز برای کسانی مناسب است که جویسی شیرین و سرشار از طعم می‌خواهند. با این‌که قبلا جویس‌های شیرین‌تری از رایپ ویپز هم امتحان کرده بودم، ولی کمتر جویسی به اندازه رایپ ویپز طعم‌ خوبی داشت.

جویس‌های رایپ ویپز را با استفاده از یک دستگاه با مقاومت الکتریکی پایین، با بدنه هیلو ری‌اکتر و مخزن نانو آی‌جوی ترنیدو، امتحان کردم. به عقیده من، از آن‌جایی که جویس‌های رایپ ویپز سرشار از طعم‌اند، در دستگاه‌های کم‌بخار عملکرد بهتری خواهند داشت. سرشار از طعم و آبدار، هی! حقا که اسم رایپ ویپز (ویپ‌های رسیده) برازنده‌اش است!

رایپ ویپز یک شرکت کالیفرنیایی است که فروشگاهش را در سال ۲۰۱۳ افتتاح کرد. اکثر جویس‌های رایپ ویپز از ترکیب گلیسرین گیاهی/ پروپیلن گلیکول (VG/PG) به نسبت ۷۵ به ۲۵ استفاده می‌کنند. در این جویس‌ها مخلوطی از طعم‌دهنده‌های طبیعی و مصنوعی استفاده شده و گلیسرین گیاهی و پروپیلن گلیکول موجود در آن‌ها، حلال است. این جویس‌ها درون بطری‌های شیشه‌ای با یک سر قطره چکانی بسته‌بندی می‌شوند. 

طعم‌های جویس رایپ ویپز

در زمان نوشتن این مقاله، در مجموع هشت طعم موجود است که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • وی‌سی‌تی: وانیل، کاستارد و تنباکو
 • وی‌سی‌تی پرایوت ریزرو: نوعی از وی‌سی‌تی‌ که نود روز در بشکه‌های بلوط فرانسوی نگهداری شده‌اند.
 • کرم بروله توت‌فرنگی: همان ترکیباتی را دارد که در اسمش آمده است.
 • گلابی بادام: همان ترکیباتی را دارد که در اسمش آمده است.
 • اسنک میمون: کره بادام زمینی و موز
 • کوکی لیمویی: لیمو و شکر و کوکی ترد
 • یاس امین الدوله به همراه چیپس سیب: همان ترکیباتی را دارد که در اسمش آمده است.
 • نارگیل تایلندی: علف لیمو، ریحان تایلندی و نارگیل 

نقد و بررسی جویس‌های رایپ ویپز

رایپ ویپز در ساخت جویس، بیشتر روی طعم‌های میوه‌ای تمرکز می‌کند و در این کار خیلی موفق بوده است. طعم‌های میوه‌ای یکی از محبوب ترین طعم‌ها هستند اما سخت است جویسی میوه‌ای با طعم خوبی درست کرد که در آخر مزه آب‌نبات ندهد.

این ته‌مزه آب‌نبات ناشی از طعم‌دهنده‌های مصنوعی است. حال اگر به مقدار زیاد از طعم‌دهنده‌های طبیعی استفاده کنیم، طعم جویس‌مان به اندازه کافی واقعی نمی‌شود زیرا طعم‌دهنده‌های طبیعی تنها بخش کوچکی از مزه ماده اصلی را دارند.

رایپ‌ ویپز حد وسط را گرفته است و نتایج معمولا خوش‌طعم‌اند.

عرضه جویس های رایپ ویپز

در بازاری با بیش از ۵۰۰ برند تنها در ایالات‌متحده، عرضة محصول، نقشی حیاتی در به دست آوردن جای پایی در بازار ای‌لیکویید ایفا می‌کند. صادقانه بگویم، شما می‌توانید بدترین جویس را در دنیا داشته باشید اما اگر آن را طوری بسته‌بندی کنید که انگار یک ساعت رولکس را بسته‌بندی می‌کنید یا گردن‌بند الماس، جویس تان مخاطبان خودش را پیدا خواهد کرد.

همین را می‌توان دربارة داشتن بهترین ای‌لیکویید در جهان نیز گفت. اگر آن را در یک بطری پلاستیکی ساده با یک یادداشت دست نوشته به عنوان برچسب بسته بندی کنید، شک دارم که مشتریان زیادی پیدا کنید. عرضة محصول یک هنر است و افراد با استعدادی وجود دارند که برای طراحی یک ارائه دستمزد گزافی دریافت می کنند. در مورد رایپ این هزینه بسیار ارزشش را داشته است.

بهترین جویس‌های رایپ ویپز 

اسنک میمون (Monkey Snack)

جویس‌های رایپ ویپز شیرین هستند اما هیچ‌کدامشان به پای اسنک میمون نمی‌رسد که این موضوع قابل درک است. ترکیب کره‌ بادام زمینی و موز به شدت شیرین است. اسنک میمون طعم بسیار دلنشینی دارد. حرفم را بد برداشت نکنید اما خودم بعد از تمام شدن مخزن این جویس، سراغ طعم دیگری رفتم زیرا بهم این حس را می‌داد که انگار یک دسر را تا ته خورده‌‌ام.

گلابی بادام (Pear Almond)

در بین تمام جویس‌های رایپ ویپز، این جویس موردعلاقه‌ام است.

بوی عصاره بادام، همیشه برایم فریبنده بوده است. جویس گلابی بادام بیشتر از هر جویس دیگری که امتحان کرده‌ام، طعم بادام دارد. طعم گلابی‌اش نیز دلنشین است؛ مزه گلابی واقعی نمی‌دهد اما مزه آب‌نبات ژله‌ای هم نمی‌دهد. رنگ این جویس خیلی زیباست اما مقداری صورتی است و کاملا شفاف نیست. هیچ‌وقت تا حالا چیزی دقیقا شبیه این جویس را ندیده‌ام.

یاس امین‌الدوله و چیپس سیب (Honeysuckle Apple Crisp)

جدیدا در جویس‌های زیادی از رایحه گل استفاده می‌شود که به‌نظرم ابتکار بسیار خوبی است. این‌گونه نیست که رایحه‌های گلی از طعم‌های میوه‌ای، کاستارد و برشتوک محبوب‌تر باشند اما دیدن چنین طعم‌های جدیدی هم خالی از لطف نیست. در این‌جا رایحه گل جایش را به طعم سیب می‌دهد، اما دو رایحه به خوبی با هم ترکیب شده‌اند و چیزی را پدید آوردند که، دوباره، طعم سیب واقعی را ندارد اما مزه آب‌نبات هم نمی‌دهد. اگر از جویس‌هایی با طعم سیب که رایحه قوی «سیب سبز» را دارند خسته شده‌اید، جویس یاس امین‌الدوله و چیپس سیب تجربه‌ای تازه به شما می‌دهد.

کرم بروله توت فرنگی (Strawberry Crème Brulée)

ترکیب خوبی از توت‌فرنگی و خامه. بسیار خوش‌طعم. طعمش شبیه هیچ‌کدام از طعم‌های توت‌فرنگی و خامه‌ای که در گذشته امتحان کرده‌ام، نبود. طعمش عالی است. جویسی نیست که احتمالا بخرمش ولی باید یک جویس با چنین ترکیب طعمی پیدا کنم که مایل باشم بخرمش. اگر از جویس‌های توت‌فرنگی و خامه خوشتان می‌آید، این جویس را امتحان کنید.

نارگیل تایلندی (Coconut Thai)

طعم‌های انتخاب‌شده با دقت مخلوط شده اند. از شیر نارگیل نرم و کرمی رنگ شروع می‌شود، سپس عصاره لیمو معطر وارد می شود و با نشانه‌ای از ریحان تایلندی به پایان می‌رسد. نتیجه این است که طعم خاص و متفاوتی ایجاد می شود. اگر شما از غذاهای تایلندی لذت ببرید، قطعاً باید این را امتحان کنید.

نارگیل تایلندی شبیه چیزی نیست که قبلاً امتحان کرده باشید. این روش، ماهیت غذاهای تایلندی را با لیموترشی سنگین و ریحان تایلندی که با شیر نارگیل مخلوط شده و بخشی از طعم برنج را در پس‌زمینه تداعی می‌کند. ترکیب ۱۰۰ % حجمی آب، یکنواختی شگفت‌انگیز و بخار عظیمی ایجاد می‌کند، این یک ویپ عجیب و غریب است و یکی از معدود جویس هاییست که در آن، از نارگیل تایلندی استفاده شده است.

دیگر جویس‌های رایپ‌ ویپز

از همه جویس‌‌های رایپ ویپز لذت بردم به جز یکی: نارگیل تایلندی. من خودم عاشق غذاهای تایلندی هستم و این ترکیب علف‌لیمو، ریحان تایلندی و نارگیل، به طرز شگفت‌انگیزی، طعم اصیلی داشت. در عمل اما، به نظرم آنقدر که از خوردن این ترکیب لذت می‌برم، از ویپ کردنش لذت نمی‌برم. هم‌چنین این موضوع را در نظر نگرفته بودم که چاشنی‌های تایلندی بدون آن مولفه‌های شیرین، نمکی و تندی که دارند، آن‌گونه که باید مزه واقعی خودشان را نمی‌دهند.

با این وجود، رایپ ویپز را برای خلق چنین طعم خاصی تحسین می‌کنم.

در مورد کوکی لیمویی، رایپ ویپز عملکرد خوبی در استفاده از طعم لیمو داشت، بدون این که به جویسی منتهی شود که رایحه بیش‌از‌حد قوی «جلادهنده مبلمان» داشته باشد. تقریبا در هر جویس مرکباتی که امتحان کردم، کمی رایحه جلا‌دهنده مبلمان وجود داشت اما این جویس عملکرد خوبی در به حداقل رساندن این رایحه داشت. هم‌چنین متوجه شدم که رایحه کوکی موجود در آن، رایحه‌ای پس‌زمینه‌ای است و مزه‌ کردنش کمی سخت است‌.

می‌ماند وی‌سی‌تی، هفتمین طعم در کیت بررسی رایپ ویپزم. به‌نظرم خوش‌طعم اما مقداری عادی بود. قبلا چاشنی‌های تنباکو/کاستاردهای دیگری هم امتحان کرده بودم و به نظرم این یکی زیاد فرقی با آن‌ها نداشت. طعم بسیار دلنشینی دارد اما اگر قبلا طعم تنباکو/کاستاردی داشتید، احتمالا وی‌سی‌تی برایتان شبیه آن‌ خواهد بود. در این جویس، اول طعم وانیل را حس کردم، سپس کاستارد و در نهایت تنباکو. ترکیب طعم کلی بسیار شیرین است. چون وی‌سی‌تی پرایوت ریزرو را دریافت نکردم، نمی‌توانم درباره تفاوتش با وی‌سی‌تی نظری بدهم.

نقد و بررسی جویس‌های رایپ ویپز: کلام آخر

وقتی مردم درباره جویس‌ها صحبت می‌کنند، خیلی از لفظ «خاص» استفاده می‌شود. به‌نظرم منصفانه است که به رایپ ویپز لقب خاص را بدهم. با این حال به نظر می‌رسد رایپ‌ ویپز هنگام ساخت ترکیب طعم جویس‌هایش، طعم‌های مختلفی را از سازندگان مختلف می‌آزماید، از آن‌جایی که در مجموعه طعم‌هایش، برخی از طعم‌ها برایم آشنا بودند و برخی جدید. هم‌چنین به نظرم ممکن نیست که یک سازنده تنها بتواند انقدر ماهرانه، این همه طعم‌های میوه‌ای درست کند نه آن‌قدر «بی‌مزه» باشد و نه آن‌قدر «آب‌نباتی».

چه چیزی یک جویس را برای شما خاص می‌کند؟

شخصا معتقدم که دیگر آن شیوه قدیمی از مد افتاد که در آن سازنده جویس تک‌به‌تک طعم‌های مختلف را از کارخانه می‌خرید و مقداری از هر کدام را درون بطری‌‌های جویس می‌ریخت و کار را تمام می‌کرد.

در مرحله بعد، سازندگان جویسی را داریم که تنها از یکی دو تا تامین‌کننده طعم استفاده می‌کنند و ترکیباتی درست می‌کنند که باعث افزایش غلظت طعم آن‌ها می‌شود. مطمئنم که می‌توانید یکی دو تا شرکت را به خاطر بیاورید که با این توضیحات تطابق پیدا کنند.

وقتی به یک شرکت خاص جویس فکر می‌کنم، در ذهنم شرکتی مجسم می‌شود که با ترکیب طعم موردنظر شروع کند و سپس طعم‌های مختلف را از شرکت‌های مختلف بیازماید و حتی شاید خودش چند طعم درست کند، قبل از این‌که به محصول نهایی برسد.

نمی‌دانم که این آیا همان‌ کاری است که رایپ ویپز هنگام درست کردن جویس‌هایش انجام می‌دهد یا نه، اما این حسی‌ است که محصولاتش به من می‌دهند. اگر این خاص نیست، نمی‌دانم دیگر چه چیزی خاص است.

نقد و بررسی جویس‌های رایپ ویپز: نکات مثبت

 • طعم‌های میوه‌ای، در یک حد وسط مطلوب قرار دارند و نه خیلی «بی‌مزه» هستند نه خیلی «آبنباتی».
 • قیمتی مناسب برای یک جویسِ به وضوح خاص
 • ترکیب طعم‌های دلنشین و خاص 

نقد و بررسی جویس‌های رایپ ویپز: نکات منفی

 • تعدادی از طعم‌ها کمی برایم بی‌مزه بودند.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×