خانه محصولات کاربری سبد خرید0
استیلث ویپینگ چیست

استیلث ویپینگ چیست؟ چگونگی حذف دود خروجی از ویپ

استیلث ویپینگ روشی محافظه‌کارانه برای ویپ‌کردن است. مصرف‌کنندگان می‌توانند با استفاده از ویپ‌های کوچکی که دود کمتری ایجاد می‌کنند میزان دود خروجی را به قدری کاهش دهند که خیلی قابل دیدن نباشد. این نوع ویپ‌کردن را که استیلث ویپینگ نامیده می‌شود می‌توان با استفاده از دستگاه‌هایی که قابلیت مخفی شدن داشته باشند انجام داد، این دستگاه‌ها توان پایینی دارند و مکش دهان به ریه خوبی دارند.

وقتی نمی‌خواهید توجه زیادی به خود جلب کنید می‌توانید استیلث ویپینگ کنید؛ هرچند که استیلث ویپینگ هم می‌تواند دود قابل دیدن ایجاد کند (اگر این کار را به درستی انجام ندهید). بهتر است این کار را در جاهایی که ویپ‌کردن ممنوع است انجام ندهید. قوانین جدید مکرراً ویپ‌کردن در محیط‌های عمومی ‌را در رده سیگار کشیدن قرار می‌دهند و استیلث ویپینگ در جاهایی که ویپ‌کردن ممنوع است –مثلاً در هواپیما- می‌تواند شما را در دردسرهای قانونی بیندازد.

متداول ترین مکان‌هایی که ویپ‌کردن در آنها ممنوع است:

  • هواپیما
  • مایملک دولتی
  • وسایل نقلیه عمومی
  • تئاتر
  • بیمارستان
  • مدرسه

این نوع ممنوعیت ممکن است در اماکن دیگر هم وجود داشته باشد. به طور کلی، راحت‌ترین کار توجه به علامت «سیگار کشیدن ممنوع» است. FDA محصولات ویپینگ را هم‌رده محصولات تنباکویی می‌داند و به ندرت دیده شده که قانون بین دود ویپ و دود سیگار تفاوتی قائل شده باشد. اگر خیلی واجب است ویپ بکشید حتماً در مورد قانون آن مکان پرس و جو کنید.

چطور استیلث ویپ کنیم؟

استیلث ویپ‌کردن برای بسیاری از افراد به منزله یک کار هنری است! این کار مستلزم چیرگی خاص فردی که ویپ می‌کشد و همچنین انجام چند گام ذیل است:

گام اول: یک کیت ویپ اولتراپورتبل مخصوص تازه‌کار‌ها مثلاً یک ویپ یکبار مصرف یا حتی یک ویپ پاد تهیه کنید. این دستگاه‌ها آنقدر کوچک هستند که در جیب کوچک شلوار جین هم جا می‌شوند. آنها شکل‌های مختلفی دارند و معمولاً شبیه یک‌هایلایتر کوچک، یک فلش و یا حتی ریموت ماشین هستند. یا یک حساب سر انگشتی می‌بینیم که دستگاه‌های کوچکتر دود کمتری هم بیرون می‌دهند. دود کمتر و مخفیانه‌تر همان چیزی است که احتیاج دارید.

گام دوم: نور ال‌ای دی را بپوشانید. بیشتر کیت‌های ویپ اولتراپورتبل نور ال ‌ای دی کوچکی دارند که وقتی کام می‌گیرید روشن می‌شود. معمولاً این نور آنقدر کوچک است که می‌توانید موقع کار کردن به راحتی آن را با انگشتتان بپوشانید. اگر این نور را نپوشانید، دیگران راحت‌تر متوجه می‌شوند که چه کاری انجام می‌دهید- مخصوصاً در جاهایی که کمی ‌تاریک باشد.

گام سوم: کام‌های کوتاه در حد چند ثانیه بگیرید. هرچه طولانی‌تر پک بزنید دود ایجاد شده هم بزرگتر می‌شود. با اینکه دستگاه‌های کوچک دود خیلی زیادی بیرون نمی‌دهند اما بازهم پک‌های طولانی‌تر دود بیشتری نسبت به پک‌های کوتاه‌تر ایجاد می‌کنند. بهترین کار موقع بیرون دادن دود این است که لب‌ها را جمع کنید و دود را با شدت به سمت پایین و به دور از رهگذران بیرون بدهید. به خاطر داشته باشید که استیلث ویپینگ روشی محافظه‌کارانه است نه نامرئی.

زیرو ویپینگ چیست؟

زیرو ویپینگ نوعی استیلث ویپینگ است که مصرف‌کنندگان کام می‌گیرند اما دودی بیرون نمی‌دهند. زیرو ویپینگ نهایت استفاده از شیوه‌های دزدکی ویپ‌کردن است. این کار مثل این است که دستگاه ویپتان را به یک استنشاق‌کننده نیکوتین وصل کنید! این استایل ویپ‌کردن اخیراً توسط افرادی که با جول زیرو ویپ می‌کنند رواج پیدا کرده است و باید فقط با دستگاه‌های مشابه جول انجام شود یعنی دستگاه‌هایی که کوچک و قابل مخفی کردن باشند. تلاش برای زیرو ویپ‌کردن با دستگاه‌هایب زرگتر و قدرتمندتر مثل تانک‌های ساب اهم احتمالاً موجب سرفه‌های شرم آور و بیرون جهیدن دود در صورتتان می‌شود که اصلاً محافظه‌کارانه نخواهد بود.

آن دسته از افرادی که در این تکنیک حرفه‌ای شده اند می‌توانند کنار فردی بنشینند و ویپ کنند در حالیکه آن فرد اصلاً متوجه نشود چه اتفاقی دارد می‌افتد. در حالیکه زیرو ویپینگ به عدم خروج دود از دهان اطلاق می‌شود ترکیب کردن آن با شیوه‌های استیلث ویپینگ نوعی تردستی است. دستگاه‌های اولتراپورتبل را می‌توان در کف دست مخفی کرد. صدا‌ها قطع می‌شوند و نورها پوشانده می‌شوند. دست خیلی طبیعی روی دهان قرار می‌گیرد مثل وقتی که دارید به چیزی فکر می‌کنید. وقتی فرصت محیا شد خیلی مخفیانه کام می‌گیرید. باز هم تاکید می‌کنیم که حتی زیرو ویپ‌کردن در جایی که ویپ‌کردن ممنوع است توصیه نمی‌شود. با اینکه در این روش هیچ دودی از دهان خارج نمی‌شود که دیده شود اما صدای فعال شدن کویل ممکن است توجه‌ها را به خود جلب کند و ممکن است حلقه کوچکی از دود از سوراخ‌های هوای دستگاه بیرون بیاید و دیده شود. از آنجا که عموم مردم می‌دانند ویپ‌کردن چیست حتی اگر در مورد جزئیات ویپ‌کردن خیلی مطلع نباشند باز هم می‌توانند تشخیص دهند که شما در حال ویپ‌کردن هستید و گزارش دهند.

چطور زیرو ویپنگ کنیم؟

استیلث ویپینگ کار آسانی است ولی به تمرین احتیاج دارد. اینجا چند تکنیک نفس‌گیری را به شما آموزش می‌دهیم. این کار روش نرمال ویپ‌کردن و کام گرفتن شما را تغییر می‌دهد ولی ممکن است کمی ‌طول بکشد تا به آن عادت کنید.

دو روش برای به صفر رساندن دود ویپ وجود دارد و بهترین کار این است که این روش‌ها را با کیت‌های تازه‌کاران انجام دهید. هر دو روش مستلزم کام گرفتن در حد چند ثانیه هستند اما آنهایی که برای اولین بار این کار را امتحان می‌کنند باید کام‌های کوتاه‌تری بگیرند. هر دو روش از نوع دهان به ریه هستند که دود پیش از آنکه وارد ریه‌ها شود ابتدا برای لحظاتی در دهان نگاه داشته می‌شود.

  1. پک‌های کوتاه چندتایی: یک پک کوتاه بزنید. به جای سریعاً بیرون دادن دود، کمی از طریق دهان و بینی نفس بکشید. هنوز هم هوا را بیرون ندهید. این کار را یک یا دوبار دیگر هم تکرار کنید. باید احساس کنید قفسه سینه‌تان به خاطر ورود هوای بیشتر جلو آمده است. اگر می‌توانید نفستان را برای چند ثانیه دیگر هم نگاه دارد سپس لب‌ها را جمع کنید و هوا را بیرون بدهید.
  2. یک کام عمیق: یک پک کوچک بزنید. سپس همان هوا را طی یک دم عمیق که حدوداً سه تا پنج ثانیه طول بکشد به سمت ریه‌ها فرو بدهید. نیازی به دم خیلی محکمی ‌نیست اما این دم باید عمیق و پیوسته باشد و چند ثانیه طول بکشد. نفس را به آرامی ‌و آگاهانه با لب‌های جمع بیرون بدهید.

اگر هنوز هم از دهانتان دودو خارج می‌شود کام‌های کوتاه‌تر را امتحان کنید، نفستان را برای مدت بیشتری حبس کنید و یا نفس‌های عمیق‌تری بکشید.

احتمالاً دفعات اولی که این کار را انجام دهید دچار سرگیجه شوید. اگر سطح نیکوتین برای شما خیلی بالاست و این حس را دوست ندارید دیگر به این کار ادامه ندهید. به همان روش همیشگی ویپ‌کردنتان باز گردید.

ویپ‌کردن باید همیشه حس خوبی به مصرف‌کنندگان بدهد. اما اگر واقعاً می‌خواهید زیرو ویپ کنید و مقدار نیکوتین برایتان خیلی بالاست، از یک سطح نیکوتین پایین‌تر و یا از دستگاهی استفاده کنید که دود کمتری تولید می‌کند.

چرا به این روش ویپ کنیم؟

بخش زیادی از عامه مردم ویپ‌کردن را نوع دیگری از سیگار کشیدن می‌دانند. اغلب وقتی فردی دود ویپ را آزادانه بیرون می‌دهد تاثیر اجتماعی منفی‌ای بر دیگران می‌گذارد.

بر خلاف نتایج تحقیقات که نشان می‌دهند دود درجه دو سمی ‌نیست (دودی که از دهان فردی که ویپ می کند بیرون می آید برای سایر افراد سمی نیست)، مصرف‌کنندگان ممکن است حتی در مکان‌هایی که ویپ‌کردن مشکلی ندارد هم مورد عتاب دیگران قرار گیرند! خوشبختانه استیلث ویپینگ روشی عالی برای لذت بردن از ویپ‌کردن حتی در اماکن عمومی ‌است.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×