خانه محصولات کاربری سبد خرید0
بررسی پادسیستم یوول جی زی 2

بررسی پادسیستم یوول جی زی 2 (Uwell Caliburn GZ2)

سری کالیبرن از شرکت یوول، توجه و استقبال قابل توجهی در جامعه ویپینگ به دست آورده است. یوول که به دلیل تعهد به کیفیت و نوآوری شناخته شده است، بخاطر ساخت دستگاه‌های قابل اعتماد، با کارایی بالا شهرت زیادی کسب کرده است؛ مخصوصاً پاد ویپ‌های سری کالیبرن جی که باعث شهرت بیشتر یوول شده است و درمیان ویپ‌های محبوب ویپرها قرار گرفته است. دستگاه‌های سری جی شامل کالیبرن جی و کالیبرن جی2 هستند.

آن‌ها اکنون با افزودن ویپ‌های بیشتر به سری کالیبرن بازگشته‌اند که شامل جی زی 2 و ای زی 2 می‌شود.

امروز، به تفسیر یوول جی زی 2 (Uwell Caliburn GZ2) خواهم پرداخت تا بدانید که آیا این دستگاه به موفقیت برادران، خواهران، مادر، پدر و عمویش می‌رسد یا نه (درست است، لیست سری جی همینقدر طولانی است.)

به عنوان کمی اطلاعات پس زمینه‌ای می‌توانم بگویم ویپ جی زی 2 به مدت ده روز متوالی تنها دستگاهی بود که کل روز از آن استفاده می‌کردم و در این مدت از دو نوع ای‌جویس متفاوت استفاده کردم. من در حد متعادل ویپ می‌کشم؛ به این معنی که هر از چند ساعت برای مدتی از ویپ استفاده می‌کنم.

این اطلاعات باید هنگام مطالعه این نقد در نظر گرفته شود زیرا اگر عادات ویپینگ شما با من تطبیق نداشته باشد ممکن است نتایج و جنبه‌های مشخصی از این بررسی برای شما متفاوت باشد.

اکنون که این موضوع ذکر شد، بیایید مستقیماً به موضوع اصلی بپردازیم.

   محتویات بسته

 • 1 دستگاه جی زی 2
 • 2 پاد کالیبرن جی 2
 • 1 کویل کالیبرن یا مقاومت 0.8
 • 1 کویل کالیبرن جی 2 با مقاومت 1.2
 • 1 کابل USB نوع سی
 • 1 دفترچه راهنما

   مشخصات فنی

 • ابعاد دستگاه (ارتفاعx عرضx عمق)_ 72.5x 28.9 x22.9 میلی متر
 • وزن- 47 گرم
 • حداکثر وات_ 17 وات
 • جنس محصول_ آلیاژ آلومینیوم
 • ظرفیت لیکوئید_ 2 میلی لیتر
 • مقاومت کویل_ 0.8 اهم، 1.2 اهم
 • نوع باتری_ 850 میلی آمپر
 • نوع باتری_ داخلی
 • نوع شارژ_ USBتایپ سی

کیفیت طراحی و ساخت

یوول کالیبرن جی زی 2، دستگاه ویپ جمع و جور و خوش استیلی است که در هر دو مورد طراحی و کیفیت ساخت، فوق‌العاده است. با وجود سیستم ویپ خودکار، دیگر نیازی به دکمه هم ندارد. این ویژگی استفاده از آن را بسیار راحت می‌کند. فقط پک بزنید تا دستگاه به طور خودکار فعال شود و یک تجربه عالی ویپینگ را به شما ارائه دهد.

فرم کوچک و درشت کالیبرن جی زی 2، این دستگاه را از نظر طراحی متمایز می‌کند. اندازه آن کاملاً مناسب است تا به راحتی در جیب شما قرار گیرد و به شما این امکان را می‌دهد در هر جایی آن را با خود حمل کنید. وقتی آن را در دست می‌گیرید از طراحی ارگونومیک آن که به خوبی و راحتی در دست جا می‌گیرد، لذت خواهید برد. این دستگاه آنقدر جمع و جور است که می‌توانید مخفیانه ویپ بکشید.

بدنه دستگاه، دارای فلز آلومینیوم در جلوی آن است که ظرافت و دوام بیشتری به دستگاه می‌بخشد. در پشت دستگاه، پلاستیک با کیفیتی خواهید یافت که به سبکی دستگاه کمک می‌کند. این ترکیب مواد، تعادلی بین زیبایی و کاربری دستگاه ایجاد می‌کند و تضمین می‌کند که دستگاه هم از نظر بصری جذاب است و هم کار با آن سختی ندارد.

یکی از ویژگی‌های برجسته یوول کالیبرن جی زی 2، چراغ‌های LED آن است. وقتی با دستگاه ویپ می‌کشید، چراغ‌های LED با رنگ‌های مختلف روشن می‌شوند که تجربه جذابی را به ارمغان می‌آورند. این چراغ‌ها، ویژگی جالبی به زمان ویپینگ شما اضافه می‌کنند و باعث می‌شوند دستگاه جذابیت بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، نوارهای نور در کنار دستگاه، جذابیت و زیبایی دستگاه را بیشتر می‌کنند و نگاه به دستگاه لذت بخش‌تر می‌شود.

یکی دیگر از نکات خوب این محصول، ویژگی لرزش و روشن شدن آن هنگام قطع دستگاه از باتری است. این ویژگی نه تنها اعلان نامحسوسی را ارائه می‌دهد، بلکه باعث می‌شود دستگاه پیچیده به نظر بیاید و این احساس را به تجربه کلی کاربر اضافه می‌کند. این ویژگی اضافه شده، متفکرانه است زیرا توجه به جزئیات در طراحی دستگاه را نشان می‌دهد.

پادها

یوول کالیبرن جی زی 2 با دو پاد همراه است که یکی از کویل‌ها 0.8 اهم و دیگری 1.2 اهم مقاومت دارند و به کاربر اجازه می‌دهند تا میزان مقاومت دلخواه خود را انتخاب کنند. شایان ذکر است که پادهای کالیبرن جی 2 نیز با این دستگاه سازگار هستند که مزیتی عالی برای کسانی است که ممکن است آن پادها را از قبل در دسترس داشته باشند.

برای اینکه پادها را دوباره پر کنید، تنها کافیست دهانه دستگاه را جدا کنید تا پورت قرمز رنگی نمایان شود که محل پر کردن دستگاه است. این طراحی باعث می‌شود که پر کردن دوباره دستگاه، کاری آسان باشد و کمک می‌کند تا احتمال هرگونه ریخت و پاشی به حداقل برسد.

هر یک از خوانندگانی که نقدهای قبلی من را خوانده‌اند، از تنفر شدید من نسبت به پادهایی که قابلیت پر شدن دوباره را ندارند آگاه هستند. بنابراین، به نظر من این ویژگی، جنبه بسیار مثبت این دستگاه است.

همانطور که قبلاً ذکر شد، این پاد هنگام اتصال یا جدا شدن از باتری روشن می‌شود و زیبایی بصری به دستگاه اضافه می‌کند؛ همچنین پیگیری وضعیت اتصال آن را آسان‌تر می‌کند.

متأسفانه به اولین نکته منفی این پاد سیستم رسیدیم…. نشتی. حالا، قبل از اینکه خاطره وحشتناک اولین باری که نشتی کامل مخزن را تجربه کردید زنده کنید، مطمئن باشید که در اینجا نوع نشتی فرق می‌کند.

این نشتی بیشتر از نوع آزاردهنده است. سوراخی کوچک را در بالای بطری آب خود تصور کنید. مشکل بزرگی برای شما ایجاد نمی‌کند ولی وقتی می‌خواهید از بطری آب بنوشید ممکن است دچار کمی ترشح شود. بعد از اینکه چند پک از دستگاه کشیدید، زیر پاد شروع به نشتی خواهد کرد.

اما جدا از شوخی، بدیهی است که این مورد باعث نگرانی می‌شود؛ به خصوص زمانی که مایع نشت شده به داخل محفظه باتری نفوذ می‌کند. این موضوع نه تنها بر تمیزی دستگاه تأثیر می‌گذارد بلکه ممکن است بر عملکرد و طول عمر آن نیز تأثیر بگذارد و البته هیچگاه، وجود مایع جایی در نزدیکی باتری ویژگی خوبی نیست.

مشخص نیست که این مشکل از طراحی پاد یا کویل سرچشمه می‌گیرد، اما در هر صورت، قطعاً امتیاز کلی پاد را پایین می‌آورد.

یکی دیگر از مشکلات دستگاه، قسمت دهانی آن است که جدا می‌شود. نظر شخصی من این است که مواد استفاده شده در این قسمت، کیفیت ندارند و این نشان دهنده احتمال شکستگی در آیندهای نزدیک است. تقریباً به نظر می‌رسد همان لحظه‌ای که دستگاه را از جعبه بیرون می‌آورید تا شکستن فاصله‌ای ندارد و دیر یا زود برای همیشه شکسته می‌شود. البته شاید این مورد فقط یک نظر شخصی باشد.

در حالی که بسته این دستگاه دارای پادهای متعدد است و درگاه پر کردن دوباره دستگاه، بی دردسر می‎‌باشد ولی به نظر من، مسئله نشتی و طراحی دهانه به صورتی که امکان شکستگی دارد، قطعاً از اشکلاتی هستند که باید در نظر گرفته شوند. برای به حداقل رساندن خطر نشت و آسیب احتمالی، لازم است با پادها به دقت رفتار کنید.

در زیر پاد، چرخ کوچکی برای کنترل هوا وجود دارد. با این چرخ می‌توان میزان دود مد نظر خود را تعدیل و تنظیم کنید.

باتری و شارژ

جی زی 2 مجهز به باتری 850 میلی آمپری قدرتمندی است که عمر باتری قابل توجهی ارائه می‌دهد؛ مخصوصاً در مواقعی که زیاد از دستگاه استفاده می‌شود. مصرف کنندگان می‌توانند انتظار 5 تا 6 ساعت استفاده از ویپ را بدون نیاز به شارژ دوباره داشته باشند. این مدت، طول باتری را تضمین می‌کند که با آن می‌توانید بدون نگرانی از اتمام شارژ، از زمان ویپینگ خود برای مدت زمان قابل توجهی لذت ببرید.

این دستگاه شامل چراغ‌های LED است که در صورت اتمام باتری به رنگ قرمز در می‌آیند. این ویژگی بصری به شما کمک می‌کند تا از زمان شارژ مجدد مطلع شوید. جالب اینجاست که وقتی دستگاه کمبود باتری دارد و چراغ‌های LED به رنگ قرمز در می‌آیند، می‌توانید تقریباً یک ساعت قبل از اتمام شارژ، از دستگاه استفاده سنگین داشته باشید.

این ساعت اضافه، حافظه میانگیری است که به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که به شارژر نیاز پیدا می‌کنید، مدت زمان مناسبی را به ویپ کشیدن ادامه دهید.

 وقتی صحبت از نحوه شارژ یوول کالیبرن جی زی 2 می‌رسد، پای شارژ USB تایپ سی وسط می‌آید که این دستگاه از آن پشتیبانی می‌کند. این استاندارد شارژ مدرن و راحت، تجربه شارژ قابل اعتماد و کارآمدی را تضمین می‌کند. علاوه بر این، نیازی به خرید کابل اضافی ندارید چون جعبه این دستگاه حاوی کابل تایپ سی است.

شارژ دستگاه از صفر درصد به ظرفیت کامل باتری، فرآیندی سریع است و حداکثر 30 دقیقه طول می‌کشد. این زمان شارژ سریع، مزیتی قابل توجه است، زیرا زمان توقف بین ویپینگ را کاهش می‌دهد و تضمین می‌کند که در صورت نیاز می‌توانید به سرعت دستگاه خود را شارژ کنید.

عملکرد

در طول آزمایش یوول کالیبرن جی زی، تحت تأثیر عملکرد و تجربه ویپینگ با این دستگاه قرار گرفتم. زمانی که با میزان متوسط تا سنگین از ویپ استفاده می‌کردم، ظرفیت پاد 2 میلی لیتری دستگاه حدود 3 ساعت دوام آورد. این مدت زمان، زمان ویپینگ لذت بخشی را ارائه می‌دهد که نیازی به تعویض متداول پاد ندارد. در طول آزمایش، در پنج روز اول از Sweet21’s Wild Raspberry Ice (6 میلی گرم، فری بیس) استفاده کردم و در پنج روز بعد، ای‌جویس را به Dinner Lady Core’s Vanilla Custard (6 میلی گرم، فری بیس) تغییر دادم.

طعم ای‌جویس در کویل 1.2 اهمی استثنایی بود. با هر پک، طعم لذت بخشی را احساس می‌کردم که واقعاً تجربه ویپینگ را بهبود بخشید. طعم‌ها و تفاوت‌های ظریف ای‌لیکوئید به وضوح قابل تشخیص بود و طعم رضایت بخشی را ارائه می‌کرد. از سوی دیگر، کویل 0.8 اهمی مرا با تولید بخار قابل توجه‌اش تحت تأثیر قرار داد. با این کویل ابرهای غلیظی از بخار تولید می‌شد و عنصر بصری لذت بخشی را به تجربه ویپینگ اضافه می‌کرد.

یکی از نکات جالبی که متوجه شدم این بود که به نظر می‌رسید جی زی 2 طعم‌های مختلف را به شکل متفاوتی مدیریت می‌کند. هنگام ویپینگ با طعم‌های مختلف، متوجه شدم که دستگاه برای ارائه همان قدرتی که با سایر دستگاه‌های کالیبرن تجربه کرده بودم، تقلا می‌کرد. طعم میوه‌ها به خوبی احساس نمی‌شدند و طعم قوی که انتظار

داشتم حس نمی‌شد. با این حال، وقتی نوبت به طعم خامه و دسرها رسید، دستگاه واقعا به خوبی عمل کرد. طعم شیرین و خامه‌ای به خوبی مشخص بود و بدون هیچ مشکلی به آن نقطه شیرین مد نظر می‌رسید. مطمئن نبودم که فقط من این مشکل را داشتم یا نه، اما مایلم در ماه‌های آینده نظر سایر کاربران را در این مورد بدانم.

به عنوان طرفدار MTL، فکر می‌کنم جی زی 2 تعادل فوق‌العاده‌ای میان پیچیدن دود در گلو و تولید بخار ایجاد می‌کند. علیرغم اندازه جمع و جور و توانایی حداکثر 17 وات، دستگاه عملکرد چشمگیری ارائه کرد. تولید بخار دستگاه رضایت بخش بود و با هر پک، ابر متراکمی ایجاد می‌کرد که با پیچیدن دود در گلو رضایت قابل توجهی جلب می‌شد که البته این دود در گلو سنگین نبود.

نکات مثبت و منفی یوول کالیبرن جی زی 2

نکات مثبت:

 • طراحی کوچک و جمع و جور
 • سبک ولی باکیفیت
 • لرزش دستگاه در صورت جدایی از باتری
 • عمر باتری بی‌نظیر
 • طعم عالی
 • همخوانی با پادهای جی 2
 • تولید بخار مناسب برای دستگاهی با وات پایین
 • شارژ سریع از صفر درصد
 • در واقع این دستگاه فقط یک تغییر کوچک درطراحی نیست بلکه همانند عضو جدیدی از سری کالیبرن به نظر می‌رسد.
 • تولید دود MTL عالی با جریان هوای قابل تنظیم

نکات منفی:

 • بروز نشتی در برخی مواقع
 • ضعف مواد اولیه به کار رفته در برخی نقاط دستگاه

نظر نهایی

 یوول کالیبرن جی زی 2 ویپ جمع و جور و خوش استیلی است که طراحی و کیفیت ساخت فوق‌العاده‌ای دارد. سیستم ویپ خودکار و طراحی ارگونومیک آن استفاده از این دستگاه را راحت و بی‌دردسر کرده است. ترکیب فلز آلومینیوم و پلاستیک باکیفیت در بدنه آن، تعادلی میان زیبایی دستگاه و عملکرد آن ایجاد می‌کند. چراغ‌های LED و نوارهای نور، عنصر بصری جذابی را به دستگاه اضافه می‌کنند.

دستگاه دارای دو پاد است که با مقاومت‌ کویل‌های مختلف تطبیق داده می‌شوند. پر کردن مجدد دستگاه با طراحی که از بالای دستگاه دارد آسان است؛ اگرچه مشکلاتی در مورد نشتی پاد و احتمال شکستگی قسمت دهانی که قابلیت جدا شدن دارد وجود دارد.

یوول کالیبرن جی زی 2 دارای باتری 850 میلی آمپری قدرتمندی است که عمر باتری قابل توجهی را ارائه می‌دهد و با کابل USB تایپ سی به سرعت شارژ می‌شود. در طول آزمایش، دستگاه عملکرد بسیار خوبی در تولید طعم و بخار از خود نشان داد؛ اگرچه به نظر می‌رسید با طعم میوه در مقایسه با طعم خامه و دسر مشکل دارد. به عنوان دستگاه MTL، تعادل رضایت بخشی بین پیچیدن دود در گلو و تولید بخار ارائه می‌دهد.

به طور کلی، یوول کالیبرن جی زی 2، دستگاه ویپ قانع کننده‌ای است که سبکی، راحتی و عملکرد عالی را یک جا دارد. در حالی که نگرانی‌هایی در مورد نشتی پاد و دوام قسمت دهانی وجود دارد ولی طراحی بصری جذاب، عمر باتری قابل اعتماد و طعم بخار چشمگیری را ارائه می‌دهد. این دستگاه، گزینه‌ای مناسب برای ویپرهایی است که به دنبال دستگاه جمع و جور و قابل اعتمادی هستند تا تجربه لذت بخش ویپینگی را داشته باشند.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×