خانه محصولات کاربری سبد خرید0
هنگام ویپینگ در کنار حیوانات خانگی به چه نکاتی توجه کنیم

هنگام ویپینگ در کنار حیوانات خانگی به چه نکاتی توجه کنیم؟

بی‌دلیل نیست که روی اکثر ایجویس‌ها این هشدار وجود دارد: «دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری شود.» اگر دوستان پشمالو دارید و به ویپینگ هم علاقه‌مند هستید، باید هر طور شده مطمئن شوید که آن‌ها در معرض خطر نیستند. درست است، ایجویس و تجهیزات ویپینگ، مانند خیلی از چیزهای دیگری که در خانه داریم، ممکن است برای حیوانات خانگی مضر باشند. توله‌ها مخصوصا به سمت ایجویس‌های خوش‌بو جذب می‌شوند که ممکن است حاوی نیکوتین و سایر مواد سمی و بالقوة کشنده برای حیوانات خانگی باشند.

اگر از استعمال سیگار به ویپینگ روی آورده‌اید، فرد مناسبی برای نگهداری از حیوانات خانگی هستید چرا که آن‌ها را در معرض مواد سمی و شیمیایی موجود در محصولات تنباکویی سنتی قرار نمی‌دهید. با این حال بخشی از وظایف یک ویپر مسئولیت‌پذیر درک خطرات مربوط به ویپینگ و چگونگی جلوگیری از تصادفات و حوادث ناگوار است. اگر قصد ویپینگ در اطراف حیوانات خانگی‌تان را دارید، این نکات ایمنی را رعایت کنید.

نکات ایمنی مهم برای ویپینگ در اطراف حیوانات خانگی

1. لوازم جانبی و تجهیزات را در مکانی امن نگه دارید

در خانه‌ای که حیوانات خانگی حضور دارند، باید با تجهیزات ویپینگ شامل ایجویس و سایر قطعات با حرارت بالا طوری برخورد کنید که با داروها، شکلات، انگور و سایر غذاهای سمی برای حیوانات برخورد می‌کنید. ایجویس‌ها را در جاهایی که برای حیوانات غیرقابل دسترس هستند نگهداری کنید و نکات زیر را به یاد داشته باشید:

  • بهترین گزینه برای شما این است که تمام تجهیزات ویپینگ را در یک گاوصندوق یا محفظة دارای قفل قرار دهید.
  • هر چیزی که با مایعات معطر تماس داشته است به نظر سگ‌های خانگی خوشمزه می‌آید. بنابراین پیش از اینکه قطعاتی که با ایجویس‌ها تماس داشتند را در دسترس حیوانات قرار دهید، حتما آن‌ها را پاک کنید.
  • باتری‌ها نیز می‌توانند به طور ویژه‌ای خطرناک باشند، زیرا ممکن است حیوانات با جویدن آن‌ها در معرض مواد قلیایی خطرناک قرار بگیرند که این امر موجب سوختگی می‌گردد.

2. در اطراف حیوانات خانگی از ایجویس‌های بدون نیکوتین استفاده کنید

واقعیت این است که نیکوتین با حیوانات خانگی سازگار نیست، استثنایی هم وجود ندارد. بر اساس گزارش مشاوره تلفنی مسمومیت حیوانات خانگی، تعداد تماس‌های مربوط به مسمومیت حیوانات خانگی ناشی از ویپ و سیگارهای الکترونیکی افزایش یافته است. برای ایمنی بیشتر، سعی کنید از ایجویس‌های بدون نیکوتین در اطراف حیوانات خانگی استفاده کنید یا به استفاده از طعم‌هایی روی بیاورید که برای دوستان پشمالوتان جذاب نیستند. خوشبختانه انواع و اقسام ایجویس‌های بدون نیکوتین دلپذیر موجود است، بنابراین هنگام تغییر ایجویس نیازی به فدا کردن طعم‌های خوب نخواهد بود.

3. نشانه‌های مسمومیت با نیکوتین را بشناسید و سریع اقدام کنید

از آنجا که بسیاری از ما از ویپینگ به عنوان ابزاری برای ترک نیکوتین استفاده می‌کنیم، اما باید بدانیم که ترک کامل و یک‌بارة آن عملی نیست. اگر این مورد برای شما هم صدق می‌کند، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به سرعت و به راحتی علائم مسمومیت با نیکوتین را در سگ‌ها و گربه‌ها شناسایی کنید. حیواناتی که دچار مسمومیت با نیکوتین شده‌اند علائمی مانند استفراغ، اسهال، ریختن آب دهان، بی‌حالی، گیجی، تشنج، رفتارهای عجیب‌وغریب یا تغییرات شخصیتی را تجربه خواهند کرد. در صورت بروز هر یک از این علائم، فورا با مرکز کنترل مسمومیت حیوانات یا یک دامپزشکی محلی تماس بگیرید. اگر مرتب از ویپ یا موادی که ممکن است برای حیوانات سمی باشند استفاده می‌کنید، حتما این شماره‌های تماس را روی یخچال یا جایی که به راحتی در دسترس باشد قرار دهید.

4. از ویپ تنها در خارج از منزل یا در اتاق‌هایی با تهویة مناسب استفاده کنید

ممکن است برای حیوان خانگی شما آزاردهنده نباشد اما برخی از حیوانات حساسیت تنفسی دارند یا بیشتر تحت تاثیر بخارات یا بوهای خاص قرار می‌گیرند. اگرچه پژوهش‌های زیادی در مورد تاثیر بخار ویپ روی حیوانات انجام نشده است، اما این امکان وجود دارد که حیوانات با استنشاق غلظت زیادی از نیکوتین دچار مسمومیت شوند. اگر گربه یا پرنده‌تان عادت به تمیز کردن خود دارد، ممکن است از نیکوتین به منظور تمیز کردن خز یا پرهایش استفاده کند. به طور کلی چنانچه قصد ویپینگ در حضور حیوانات خانگی را دارید، باید این کار را بیرون از منزل یا در اتاقی با تهویة مناسب انجام دهید. نیاز به گفتن نیست اما هیچ‌گاه دود یا بخار ویپ را به صورت حیوانات خانگی نزنید.

5. هنگام قدم زدن با سگ‌تان از ویپ استفاده کنید

آیا می‌خواهید به ویپینگ در فضای باز عادت کنید؟ برای ما که سگ داریم و مجبور هستیم آن‌ها را به طور منظم بگردانیم تنظیم این کار نسبتا آسان خواهد بود: سعی کنید فواصل ویپینگ و بیرون بردن حیوان خانگی‌تان را هماهنگ کنید تا هم خودتان و هم سگ‌تان بیشتر فعالیت کنید، ضمن اینکه او و محیط زندگی‌تان را در معرض نیکوتین سمی قرار ندهید. حتی بردن سگ‌تان به حیاط خلوت و ویپینگ در آن‌جا به کاهش میزان مواد خطرناکی که او در فضای بسته استنشاق می‌کند کمک خواهد کرد.

6. کارتریج‌های از پیش پر شده را انتخاب کنید و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از نشت ایجویس به کار بگیرید

نشتی ایجویس هنگام پر کردن کارتریج یکی از رایج‌ترین دلایلی است که حیوانات خانگی را در معرض نیکوتین قرار می‌دهد. استفاده از کارتریج‌های از پیش پر شده (یک‌بار مصرف) به جای مخازن معمولی روشی ساده جهت جلوگیری از نشت ایجویس است. به این ترتیب که بستة کارتریج را باز می‌کنید و آن را درون دستگاه قرار می‌دهید و امکان ندارد که حیوان خانگی‌تان در معرض ایجویس قرار بگیرد. اگر مخازن با قابلیت پر کردن مجدد را ترجیح می‌دهید، استفاده از دستگاه‌های مجهز به ویژگی‌های ضدنشت و بطری‌های ایجویس با سری قطره‌چکانی به جلوگیری از نشت کمک می‌کند. ضمن اینکه مخزن ویپ را فقط در سینک دارای لوله‌کشی آب پر کنید.

7. شارژر و اجزای داغ ویپ را دور از دسترس قرار دهید

در نهایت ویپ شما یک دستگاه الکترونیکی پیچیده است که می‌تواند بسیار داغ شود و در صورت استفادة نادرست ممکن است باعث سوختگی شود. از شارژ دستگاه‌تان در محیطی امن و بسته و یا دور از دسترس حیوانات خانگی اطمینان حاصل کنید.

8. هر چیز مربوط به ویپ را دور از دسترس حیوانات خانگی قرار دهید

بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تا از بروز هر گونه مشکل مربوط به ویپ برای حیوانات جلوگیری کنید این است که تمام موارد مربوط به ویپ را دور از دسترس آن‌ها قرار دهید. تا زمانی که رفقای شما در معرض بخار غلیظ نباشند و به ایجویس و سایر تجهیزات خطرناک دسترسی نداشته باشند شما می‌توانید خود را یک ویپر مسئولیت‌پذیر و یک صاحب حیوان خانگی مسئولیت‌پذیر بدانید و همة اعضای خانواده از این موضوع سود می‌برند.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×