خانه محصولات کاربری سبد خرید0
مهمترین نکات ویپینگ برای مبتدیان

مهمترین نکات ویپینگ برای مبتدیان

اگر شما به تازگی به مصرف ویپ رو آورده اید یا تصمیم به شروع آن دارید، احتمالا با سوالات زیادی مواجه هستید و تعجبی ندارد که نیازمند به یادگیری اطلاعات بسیاری در زمینه ویپینگ باشید.

 هزاران نوع مخزن، ماد، جویس و لوازم ویپ جهت انتخاب وجود دارد. اما دستپاچه نشوید. اگرچه ویپینگ در ابتدا دلهره آور به نظر می رسد، امتحان مخزن ها، مادها و جویس های جدید فرایندی بسیار جالب است. فراموش نکنید، ویپ بسیار مطمئن تر از کشیدن سیگار است.

بنابراین در جهت کمک به شروع بهتر شما، یک لیست 10 موردی از بهترین نکات ویپینگ را برای مصرف کننده های مبتدی و جدید جمع آوری کردیم. در طول سالیان بسیار متمادی تیم گوگرد تجربیات زیادی کسب کرده و در اینجا برخی از بهترین نکاتی که مرتبط با ویپ است را با شما به اشتراک می گذاریم.

اگرچه نمیتوانیم همه نکات را آموزش دهیم ولی این 10 نکته قطعاً برای شروع درست به شما کمک می کنمد و شما را در مسیر مناسب برای اینکه مصرف کننده آگاهی شوید قرار می دهد.

1. میزان سلامت باتری خود را بدانید

حتی اگر از ماد های پیش تنظیم شده استفاده می کنید بهتر است از میزان سلامت باتری ویپ خود مطمئن شوید. قسمت سلامت باتری را مطالعه نمایید و هرگز از باتری با روکش خراب استفاده نکنید. همچنین مطمئن شوید که قوانین اهم را مطالعه کردید و از باتری با میزان آمپر در سطح مجاز استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید 10 آمپر از باتری خود بکشید، می توانید باتری 15 آمپری داشته باشید تا کمی فضای حرکتی به شما بدهد.

2. به طور منظم اتصال باتری خود را برای استفاده صحیح چک کنید

این مورد یکی از مهمترین نکات است بنابراین به آن توجه داشته باشید. اتصال باتری برای تبدیل جویس به بخار ضروری است. اگر نسبت به این مورد بی اهمیت باشید، ممکن است با عملکرد ضعیف ویپ و یا سوختن ماد مواجه شوید. برای بررسی اتصال باتری، مخزن را از ماد جدا کنید. سپس با یک تکه پارچه یا پنبه آنجا را پاک کنید. فراموش نکنید که رابط مخزن را هم تمیزکنید.

3. کویل ها را وقتی بد طعم می شوند تعویض کنید

اگرچه بعضی از شما ممکن است به این نکته واقف باشید، ولی ممکن است ویپرهای مبتدی از این نکته اطلاعی نداشته باشند. کویل قسمتی از ویپ است که داخل تانک قرار دارد و از سیم فلزی و پنبه ساخته شده است. پنبه مایع را جذب می کند و سیم فلزی دما را بالا می برد و مایع را تبخیر می کند.

اگرچه برخی از کویل ها ممکن است بیش از 3 هفته عمر می کنند، ولی بقیه کویل ها در یک هفته یا کمتر می سوزند. همه اینها بستگی به برند و نوع کویل مورد استفاده و همچنین نوع جویس دارد.

با یک حساب سرانگشتی می توان گفت هر وقت طعم سوختگی یا هر نوع مزه بدی احساس کردید، احتمالا باید کویل را تعویض کنید. معمولا طول عمر مفید کویل 2 هفته است.

4. جویس و لوازم جانبی را از جای معتبر تهیه کنید

با توجه به شهرت دستگاه های ویپ در چند سال اخیر تعداد افراد سودجو افزایش یافته است. اگر مراقب نباشید ممکن است به دام محصولات بی کیفیت و حتی محصولات جعلی خطرناک بیفتید.

با این گفته ها، آیا محصولی را که از نحوه تولید آن مطمئن نیستیم ارزش ریسک استشمام دارد؟ با قیمت های ارزان و جعلی که توجه را جلب می کند گوگل نخوریم. هر ارزانی بی دلیل نیست و قطعاً آن محصول با استاندارد پایین تولید شده و هیچ ایمنی در مقایسه با محصول واقعی همراه ندارد.

در رابطه با جویس ممکن است حتی اوضاع بدتر باشد، اگر منبع تهیه آن معتبر نباشد. آنها از استانداردهای ایمنی برخوردار نیستند و ممکن است از هر نوع موادی تولید شده باشند. بهتر است جویس خود را از یک تولید کننده جویس که با کیفیت بالا و فقط از محتویات درجه USP و لابراتوار استریل استفاده می کند تهیه کنید. فروشگاه گوگرد از منابع معتبر آنلاین برای خرید لوازم جانبی ویپ و جویس است.

5. باتری خود را با شارژر خارجی باتری شارژ کنید

اگر شارژر خارجی خود را فراموش کردید باتری خود را در ماد به صورت موقت شارژکنید، اما سعی نکنید این کار به یک عادت تبدیل شود.

وقتی ماد شما از USB توکار برای شارژ باتری تغذیه می کند ممکن است باتری را به طور کامل شارژ نکند. شارژرهای خارجی باتری معمولاً باتری را بهتر پر می کنند، چرا که گرما به صورت بهتری تخلیه شده و در نتیجه طول عمر باتری بیشتر می شود.

یک شارژر خوب و اصل برای باتری مانند خود باتری حائز اهمیت است، پس ساده از این موضوع نگذرید. بررسی کیفیت باتری و شارژر خارجی، ارزش یک ویپینگ راحت و افزایش طول عمر باتری را دارد. برخی از برندهای معروف و مشهور شارژر باتری های خارجی شامل Nitecore, Xtar, Efest است.

6. کویل خود را درست پر کنید

بار کردن کویل قطعا کاری است که شما روزانه می خواهید انجام دهید، به این معنی که کویل ها را با جویس اشباع کنید و اجازه دهید جذب پنبه شود.

کویل را بردارید و یک پین تمیز پیدا کنید و به مستقیما جویس را به صورت نقطه ای بر روی پنبه بریزید.

این کار به شما اجازه می دهد تا جویس به صورت عمیق و آرام جذب شود.

سپس چند قطره جویس روی خود پنبه و در وسط کویل بچکانید. بگذارید جذب و کاملاً اشباع شود و کویل را نصب و مخزن را با مایع پر کنید. چند دقیقه صبر کنید و ادامه دهید.

7. یک پارچه کوچک یا دستمال کاغذی برای نشت قطرات جویس به همراه داشته باشید

باور کنید، شما هم دوست ندارید جویس بر روی لباس و دستانتان بریزد و چیزی نداشته باشید که آن را تمیز کنید. این اتفاق به دفعات برای من افتاده و حس بدی به همراه داشته است. پیشنهاد می کنم حتماً یک پارچه کوچک و یا دستمال کاغذی همراه با ویپ خود داشته باشید. این گونه اتفاقات رخ می دهند و به دلیل طبیعت روغنی جویس خوشحال خواهید بود که یک دستمال برای تمیز کردن نشتی های آن به همراه دارید.

8. لوازم جانبی ضروری را به همراه داشته باشید

نیازی نیست که تمام لوازم جانبی ویپ خود را با خود حمل کنید اما حمل لوازم ضروری در اولویت است. اگر تمایل پیدا کردید و نیاز به نیکوتین داشتید آخرین سردردی که برای ویپینگ نیاز دارید این است که ویپ شما از کار افتاده باشد یا جویس تمام کرده باشید. در مواقع این چنینی رفتن و گرفتن یک پاکت سیگار و کشیدن آن ساده تراست. بنابراین اگر در رابطه با ترک سیگار جدی هستید باید کاملاً مجهز باشید.

پیشنهاد می کنیم یک بطری کوچک از جویس مورد نظرتان، باتری اضافی ( در یک جعبه مناسب قابل حمل)، کویل اضافی و یک دستمال کوچک را به همراه داشته باشید. همه این آیتم ها کوچک بوده و و در جیب، کیف و کیسه قابل حمل هستند.

آیا باتری تمام کردید؟ سریعا از باتری های پشتیبان استفاده کنید. آیا کویل سوخته و یا بدمزه شده است؟ کویل را تعویض کنید و همان لحظه پر کنید. جویس داخل محفظه تمام شده است؟ آن را پر کنید. جویس روی دستانتان ریخته است؟ با یک دستمال، دستتان را پاک کنید. همیشه مطمئن باشید که لوازم را از جای معتبر و محصولات جانبی را برندهای اصلی تهیه فرمایید.

9. نگران تست کردن چیزهای جدید نباشید

دسترسی و ترکیبات بی نهایت مادها، تانک ها و جویس ها قسمتی از به وجود آمدن یک ویپ عالی است. به عنوان مثال وقتی از خوردن هلو بدتان می آید ممکن است از یک مایع با طعم هلو لذت ببرید. همچنین ممکن است از امتحان یک نوع دیگر جویس هراس داشته باشید و بدین صورت بزرگترین تجربه ویپینگی را که سیگار ندارد از دست بدهید. اگر به دنبال یک ویپ عالی هستید سری به محصولات ما بزنید.

10. به مقدار کافی آب بنوشید

عدم مصرف آب کافی در در زمان استفاده از ویپ، ممکن است باعث گلو درد، سردرد و زبان ویپر ( وقتی به صورت موقت مزه را از دست می دهید) مواجه شوید. ویپینگ بدن شما را دهیدراته می کند، بنابراین شما نیاز به نوشیدن بیشتری آب برای جبران آن دارید.

اگر مطمئن باشید که به اندازه کافی آبرسانی داشته اید و مقدار آب دریافتی را برطبق مقداری که ویپ مصرف می کنید مدیریت نمایید مشکلی برایتان ایجاد نمی شود. یکی از بهترین اقداماتی که در مورد ویپ باید در ذهن بسپارید همین است.

در این مطلب به 10 تا از بهترین و مهمترین نکات ویپینگ برای تازه کارها و مبتدیان اشاره ای داشتیم. اگر مسئله ای در ذهن دارید می توانید اضافه و به اشتراک بگذارید و نظرات خود را در پایین مطرح کنید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×