خانه محصولات کاربری سبد خرید0
جویس فری بیس چیست

جویس فری بیس چیست؟

جویس فری‌بیس خالص‌ترین شکل نیکوتین را دارا بوده و متداول‌ترین شکل نیکوتین به‌کاررفته در ای لیکوئید ها (E-Liquids) است. نیکوتین فری‌بیس با افزودن آمونیاک به نیکوتین خالص به‌دست می‌آید. این کار ازاین‌رو لازم است که نیکوتین به‌دلیل تشکیل شدن از ذرات با بار منفی، به‌خودی خود به‌هیچ‌وجه جذب‌شوندگی بالایی بر بدن ندارد که اساساً بدین معناست که وقتی نیکوتین وارد بدن می‌شود، این ذرات توان حرکت چندان مناسبی در بین غشاهای آلی ندارند.

ازاین‌رو، به‌منظور افزایش تأثیرگذاری نیکوتین در بدن و نیز افزایش قابلیت جذب آن، می‌بایست نیکوتین را به‌شکل «فری‌بیس» درآوریم. (قابلیت جذب حاکی از میزان جذب یک ماده به بدن است). اکثریت مطلق ای لیکوئید ها موجود در بازار حاوی نیکوتین فری‌بیس هستند.

شکل جایگزین نیکوتین به‌کاررفته در ای لیکوئید ها، سالت نیکوتین است. این نیکوتین‌ها به‌طور طبیعی در برگ گیاه تنباکو وجود دارند و در صورتی‌که تابه‌حال تجربه استعمال سیگارهای معمولی را داشته‌اید، طعم این نیکوتین را تجربه کرده‌اید. سالت نیکوتین حتی در دوزهای بالا نیز می‌تواند ضربه ملایم‌ و خوشایندی در ناحیه گلو داشته باشد.

جویس با نیکوتین فری‌بیس چه مواقعی کاربرد دارد؟

در صورتی‌که چند مدتی است تجربه ویپینگ را شروع کرده‌اید، یا اینکه هدفتان از ویپینگ، ترک سیگار کشیدن نیست (به عبارت دیگر، فقط برای لذت شخصی‌تان سراغ ویپینگ آمده‌اید)، احتمالاً ترجیح دهید تا از نیکوتین فری‌بیس استفاده کنید.

جویس با نیکوتین فری‌بیس برای دستگاه‌های با توان و ولتاژ بالا، ماد یا ساب اهمی مناسب‌تر از دستگاه‌های دیگر هستند. اگر از آن دسته کلادچیسرهایی (افراد خواهان حداکثر میزان بخار ممکن) هستید که به‌دنبال تجربه ویپینگ قدرتمندتر و «پیشرفته‌تر» هستند، پیشنهادمان این است که به سراغ استفاده از نیکوتین فری‌بیس بروید.

استفاده از نیکوتین فری‌بیس در مقایسه با سالت نیکوتین، می‌تواند ضربات تندتر در گلو و سرعت جذب نیکوتین پایین‌تری را به‌همراه داشته باشد. برای بسیاری از افراد، این ویژگی‌ها نسبت به توانایی استفاده از دستگاه‌های ماد قدرتمندتر و و جویس آن‌ها، اهمیت کمتری دارند. به‌علاوه، در جویس های با نیکوتین فری‌بیس، معمولاً ترکیب طعم‌های منحصربه‌فردتری وجود دارد. جهت مشاهده قیمت جویس می توانید سری به فروشگاه ما بزنید.

نیکوتین فری‌بیس در چه مواقعی کاربرد ندارد؟

نیکوتین فری‌بیس برای افرادی که صرفاً به‌دنبال روشی مؤثرتر برای ترک کردن سیگار هستند، روش چندان مناسبی نیست. برای این افراد احتمالاً سالت نیکوتین انتخاب بهتری برای خرید باشد، چراکه سرعت جذب نیکوتین بیشتر و طعم و مزه ملایم‌تر حتی در دوزهای بالا را به‌همراه دارد. بدین معنا که، این افراد می‌توانند تجربه مرسوم سیگارهای معمولی را در سطحی بسیار مشابه تکرار کنند و همچنین رضایت بیشتری برای افراد خواهان نیکوتین بیشتر در دستگاه‌ ویپینگ خود حاصل خواهد شد.

در صورتی‌که از دستگاه‌های کوچکتر و دارای ولتاژ پایین‌تر از جمله ویپ قلمی یا پاد سیستم استفاده می‌کنید، احتمالاً برای شما سالت نیکوتین انتخاب مناسب‌تری نسبت به نیکوتین فری‌بیس باشد. البته، همچنان می‌توانید از نیکوتین‌های فری‌بیس استفاده کنید ولی باید به‌دنبال نسبت PG/VG متعادل ۵۰/۵۰ باشید.

نسبت PG/VG

سالت نیکوتین معمولاً نسبت PG/VG ۵۰/۵۰ دارد، اما در همه موارد اینگونه نیست. نیکوتین فری‌بیس معمولاً نسبت ۷۰ به ۳۰ دارد اما نسبت آن هم در بین برندهای مختلف، تفاوت دارد.

ای لیکوئید های دارای نسبت PG/VG ۵۰/۵۰ عمدتاً برای دستگاه‌های کوچکتر و ارزان‌قیمت‌تری از جمله پاد سیستم‌ها و ویپ های قلمی بهترین انتخاب به‌شمار می‌روند. بدین دلیل که، این ای لیکوئیدها به‌منظور فراهم کردن میزان طعم مطلوب نیازی به توان بیشتر ندارند. این ای لیکوئیدها، حجم بخار بزرگ‌تری را تولید خواهند کرد اما برای فراهم کردن طعم و مزه‌ای قوی، به توان بیشتری از جانب دستگاه نیاز دارند.

بهترین برندهای نیکوتین فری‌بیس

در صورتی‌که کاربر دستگاه‌های کوچک و دارای ولتاژ پایین هستید، یکی از برندهایی که تنوع بالایی از طعم‌های نیکوتین فری‌بیس و نسبت 78VG/22PG را ارئه می‌دهد، برند دکتر ویپز (Dr Vapes) است. انواع محصولات دکتر ویپز را در این لینک بررسی کنید.

در صورتی‌که تمایل به استفاده از دستگاه‌هی قدرتمندتر دارید، نام تعدادی از برندهای محبوبمان را در زیر آورده‌ایم که حتما باید امتحانشان کنید.

این برندها از بطری‌های کم‌ظرفیتی برخوردار هستند. ظرفیت برخی از بطری های آن‌ها ۱۰ میلی‌لیتر و بدون هرگونه نیکوتین است. بدین معنا که، اگر در مایع الکترونیکی خودتان خواهان نیکوتین هستید، باید نیکوتین شات‌های جداگانه‌ای به آن اضافه کنید.

جویس های دارای نیکوتین فری‌بیس را می‌توانید در گوگرد تهیه کنید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×