خانه محصولات کاربری سبد خرید0
جویس بدون نیکوتین چیست؟

جویس بدون نیکوتین چیست؟

در این مطلب به بررسی جویس های بدون نیکوتین پرداخته ایم.

جویس بدون نیکوتین چیست؟

ویپ ها دستگاه های بلندی هستند که شبیه سیگار می باشند و سوخت آن‌ها از E-Juice یا به صورت عآمیانه تر جویس بدون نیکوتین تأمین می‌شود. جویس یک مایع است و در طعم‌های مختلفی وجود دارد. هنگامی‌که بخار جویس را استنشاق می‌کنید، شبیه استنشاق دود یک سیگار واقعی است. این محصولات به‌عنوان چیزی که به شما در ترک اعتیاد به سیگار کمک می‌کند معرفی شده‌اند.

آیا جویس بدون نیکوتین دارای نیکوتین است؟

نیکوتین برای برخی از افراد ضروری است، زیرا آن‌ها برای به دست آوردن حالت خاصی که از آن لذت می‌برند به آن نیاز دارند. اگر حالتی که از نیکوتین دریافت می‌کنید اهمیت زیادی ندارد، ممکن است بخواهید جویس بدون نیکوتین را امتحان کنید. ویپینگ بدون نیکوتین تأکید بر طعم و مزه خواهد داشت و ممکن است که استنشاق و بازدم طعم خالص را بهتر از لذت نیکوتین دوست داشته باشید.

خطرات سلامتی ناشی از ویپینگ بدون نیکوتین

ویپینگ بدون نیکوتین کاملاً ایمن نیست. این بازار دارای طعم‌های مختلف بسیار زیادی است که تشخیص اینکه کدام‌یک ایمن‌تر هستند، دشوار است. اگرچه ممکن است طعم‌هایی را بیابید که دارای «درجه غذایی» باشند، اما نمی‌توانید مطمئن باشید که این طعم‌ها به‌اندازه کافی برای استنشاق ایمن هستند. علاوه بر آن، باید تحقیقات بیشتری در مورد مواد شیمیایی موجود در این جویسها انجام شود تا بتوانید مطمئن شوید که آن‌ها برای مصرف انسان کاملاً ایمن هستند.

با خرید از خرده‌فروشی‌های معتبر می‌توانید مطمئن‌ترین جویس ویپ‌ها را پیدا کنید. این کار به شما بیشترین شانس را برای خرید جویس حاوی بهترین ترکیبات می‌دهد. قیمت این محصولات همچنین می‌تواند سرنخی برای ایمن بودن یا نبودن جویس باشد؛ مانند هر چیز دیگری، محصولاتی که بسیار ارزان هستند لزوماً ایمن نیستند. به همین دلیل است که آن‌ها بسیار ارزان هستند!

حتی اگر بهترین ترکیبات را داشته باشند، بازهم نمی‌توان گفت که ویپینگ بدون نیکوتین فعالیتی کاملاً ایمن است زیرا هنگام استنشاق، مواد خارجی را وارد ریه‌های خود می‌کنید و این می‌توانند خطرناک باشند. اگر جویس ویپی که برای ویپ انتخاب می‌کنید دارای موادی باشد که مشکوک هستند، ریسک آن حتی بیشتر خواهد بود.

آیا ویپینگ می‌تواند به ریه‌های شما آسیب برساند؟

برخی از مواد موجود در جویس بدون نیکوتین برای مصرف انسان کاملاً ایمن هستند. ترکیب اصلی این مواد گلیسیرین گیاهی است و اغلب به غذاها و لوازم‌آرایشی اضافه می‌شود. وقتی به جویس اضافه می‌شود آن را شیرین کرده و طعم بسیار مطبوعی به آن می‌دهد.

یکی دیگر از ترکیبات موجود در جویس بدون نیکوتین پروپیلن گلیکول است و اعتقاد بر این است که برای ویپینگ ایمن است. به همین دلیل است که دود تولید می‌شود، اما شاید بهتر باشد از آن کم استفاده کنید؛ زیرا می‌تواند باعث خشک شدن گلویتان شود ، اما اگر توجه داشته باشید که زیاد استفاده نکنید، می‌توانید جلو این اتفاق را بگیرید.

ترکیب سوم طعم‌دهنده است و مطمئناً اعتقاد بر این است که این ماده ایمن است زیرا در انواع غذاها و آب‌نبات‌ها استفاده می‌شود. تصور می‌شد که طعم‌ گیلاس استثناست. محققان کشف کردند که بخار ایجادشده با طعم‌دهنده گیلاس بیش از هر طعم دیگری حاوی بنزآلدئید است، اما بنزآلدئیدها برای مصرف انسان ایمن هستند. در حقیقت، بنزآلدئیدها به‌طور مرتب در غذاها، صابون‌ها و داروها یافت می‌شوند. آن‌ها حتی ممکن است حاوی خواص ضد سرطان باشند.

اظهارشده است گلیسیرین گیاهی، پروپیلن گلیکول و طعم‌دهنده‌ها همگی برای استفاده در جویس بدون نیکوتین ایمن هستند. این حقیقت که بسیاری از مواد مضری که به سیگار اضافه می‌شوند به جویس ویپ بدون نیکوتین اضافه نمی‌شوند، تضمین می‌کند که جویس ویپ برای مصرف انسان بسیار ایمن‌تر است.

سایر مواد شیمیایی موجود در جویس بدون نیکوتین ممکن است باعث نگرانی شوند. به‌عنوان‌مثال، برخی از جویسها حاوی دی استیل هستند. این ماده به دلیل طعم کره‌ای آن به جویس اضافه می‌شود، اما در صورت استنشاق می‌تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. کشف‌شده است که این ماده باعث ایجاد «ریه پاپ کورنی» می‌شود، وضعیتی که باعث می‌شود افراد دچار سرفه و تنگی نفس شوند.

به دلیل مواد شیمیایی غیرقابل‌اعتمادی که در جویس بدون نیکوتین یافت می‌شوند، نمی‌توان آن را همیشه ایمن دانست. در یک مطالعه، محققان سطوح سمی از مواد شیمیایی را در جویس یافتند. این نتایج به برند و طعم جویس بستگی داشت، بنابراین مهم است که هنگام خرید یک جویس بدون نیکوتین احتیاط کنید. چندین مطالعه نشان داده‌اند که طعم‌دهنده‌ی دارچینی بیشترین خطر را برای انسان دارد.

اگر کم‌تر از ۱۸ سال دارید می‌توانید از ویپ بدون نیکوتین استفاده کنید؟

پاسخ به این سوال تا حدودی مبهم است. اکثر قوانین ایالتی در دنیا می‌گویند که استفاده از دستگاه‌های رهایش نیکوتین برای افراد زیر 18سال غیرقانونی است؛ و از نظر فنی، هر دستگاه ویپی به‌عنوان دستگاه برای رهایش نیکوتین در نظر گرفته می‌شود، حتی اگر هیچ نیکوتینی در جویس یافت نشود؛ بنابراین برای ایمن بودن، بهتر است آن را غیرقانونی در نظر بگیرید.

نتیجه‌گیری

جویس بدون نیکوتین برای مصرف انسان نسبتاً ایمن است، اما چند دلیل برای نگرانی وجود دارد. این واقعیت که جویس می‌تواند حاوی چند ماده شیمیایی خطرناک باشد ممکن است باعث شود برخی افراد از آن استفاده نکنند. بااین‌حال، این مواد شیمیایی در تعداد کمی از آنها وجود دارند و خطرشان آن‌قدرها هم زیاد نیست. نکته کلیدی این است که به دنبال ایمن‌ترین جویس باشید که می‌توانید پیدا کنید و از محصولاتی که حاوی مواد شیمیایی خطرناک که در این مقاله ذکرشده‌اند اجتناب کنید. در این صورت، احتمالاً ایمن‌ترین تجربه ممکن را هنگام ویپینگ خواهید داشت. برای خرید جویس های اورجینال و تایید شده سری به بخش فروشگاهی ما بزنید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×