خانه محصولات کاربری سبد خرید0
ویپینگ MTL و DTL چیست

ویپینگ MTL و DTL چیست؟

اگر تابه‌حال از خود پرسیده‌اید که ویپینگ MTL و ویپینگ DTL چه هستند، این راهنما برای شما نوشته شده است. در ادامه این مطلب، تفاوت‌های بین هر دو سبک ویپینگ را توضیح خواهیم داد تا دریابید کدام یک برای شما مناسب است.

ویپینگ یکی از صنایع مدرن پویا و نوآورانه است. تولیدکنندگان دائماً راه‌های جدید و هیجان‌انگیزی را برای ویپرها ارائه می‌کنند تا آن‌ها بتوانند نیکوتین موردنیاز خود را دریافت کنند. به همین علت، طیف وسیعی از دستگاه‌های ویپینگ مطابق با ترجیحات شخصی وجود دارند که همراه با کویل‌ها، قطعات دهنی‌ و جویس ها (e-liquidها) برای تجربیات متفاوت ویپینگ طراحی‌شده‌اند.

از بهترین نمونه‌های ترجیحات شخصی ویپینگ، ویپینگ دهان به ریه (MTL) و ویپینگ مستقیم به ریه (DTL) را می‌توان نام برد. اگر می‌خواهید انتخابی آگاهانه در مورد خرید بهترین دستگاه و e-liquid داشته باشید، باید تفاوت‌های بین این دو سبک را بدانید.

در این مقاله موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

 • تفاوت بین سبک‌های ویپینگ MTL و DTL
 • نحوه عملکرد هر دو سبک ویپینگ و نحوه انجام آن‌ها
 • کدام ماد‌ها برای هر سبک مناسب‌تر هستند
 • کویل مناسب برای هر سبک چیست؟
 • e-liquid مناسب برای هر سبک کدام است؟

اما در ابتدا، به‌خاطر ویپرهای مبتدی و اسموکرهای فعلی، ویپینگ MTL و ویپینگ DTL را توضیح می‌دهیم.

ویپینگ MTL و ویپینگ DTL چه هستند؟

عبارات MTL و DTL به ترتیب مخفف دهان به ریه و مستقیم به ریه هستند.

سبک‌های MTL و DTL دو تکنیک مختلف استنشاقی هستند که ویپرها بسته به نوع دستگاه و e-liquid استفاده می‌کنند. ازآنجایی‌که این سبک‌ها به روش‌های مختلف انجام می‌شوند، به ویپ‌ها، کویل‌ها و e-liquidهای مختلفی نیاز دارند. بااین‌حال، اشتراکات زیادی بین موارد موردنیاز آن‌ها وجود دارد.

تفاوت بین ویپینگ دهان به ریه و ویپینگ مستقیم به ریه چیست؟

ویپینگ دهان به ریه

ویپینگ دهان به ریه یا MTL شبیه به کشیدن سیگار است. برای ویپرهای مبتدی که به‌تازگی سیگار را ترک کرده‌اند، این سبک ویپینگ نزدیک‌ترین حس به سیگارکشیدن را دارد. بعلاوه، ویپینگ MTL به بهترین وجه ضربه گلویی مشابه سیگارکشیدن را تکرار می‌کند که تا حدی دلیل اصلی محبوبیت آن برای ویپرهای جدید و سیگاری‌های سابق است.

چگونگی کام‌گیری به سبک MTL

برای سیگاری‌های سابق، این پروسه شناخته‌شده است. بااین‌حال، بسیاری، MTL را به طور غریزی انجام می‌دهند. این سبک یک پروسه دوقسمتی است، اگر بازدم را هم حساب کنیم، سه‌قسمتی می‌شود.

 1. بخار را به مدت طولانی و پیوسته در دهان خود ببرید.
 2. سپس از طریق نفس کشیدن به داخل ریه‌های خود هدایت می‌کنید.

راه دیگر برای تجسم این است که به نوشیدن از طریق نی فکر کنید. شما مایع را وارد دهان خود کرده و سپس آن را پایین می‌دهید.

برای ویپینگ MTL، e-liquid را به داخل دهان خود می‌برید، سپس به داخل ریه‌های خود می‌فرستید. به همین سادگی.

چقدر بخار را نگه‌داریم؟

بازهم، این موضوع ترجیح شخصی است. یکی از دلایلی که مردم ویپینگ دهان به ریه را دوست دارند این است که به شما کمک می‌کند بیشتر از طعم e-liquid خود لذت ببرید؛ بنابراین، آن را تا زمانی که دوست‌دارید در دهان خود بچشید.

هنگامی‌که بخار را استنشاق کردید، نگه‌داشتن آن برای یک‌لحظه خوب است. اگر آن را برای مدت بیشتری نگه‌دارید، ابرهای کمتری هنگام بازدم تولید خواهید کرد. ویپینگ MTL ابرهای کمتری نسبت به ویپینگ DTL تولید می‌کند، بنابراین اگر دوست ندارید ویپینگ شما ابرهای متراکم زیادی تولید کند و جلب‌توجه کند، این سبک ویپینگ مناسب شماست.

ویپینگ DTL یا مستقیم به ریه

مستقیم به ریه سبکی است که توسط برخی از ویپرهای باتجربه‌تر ترجیح داده می‌شود. برای سیگاری‌های سابق زیاد مناسب نیست، زیرا شامل استنشاق مستقیم بخار به داخل ریه‌های شما است و علت نام‌گذاری نیز همین علت است.

درحالی‌که کشیدن مستقیم هوا به ریه‌ها نحوه تنفس ما است، اما وقتی صحبت از ویپینگ e-liquid می‌شود، این امر برای اکثر سیگاری‌های در حال ترک بسیار غیرطبیعی است.

چگونگی کام‌گیری به سبک DTL

اگر ویپینگ دهان به ریه مانند نوشیدن با نی است، ویپینگ مستقیم به ریه مانند نوشیدن از یک لیوان است. این یک حرکت لذت‌بخش است. این نوع ویپینگ مستقیم، مستلزم ویپینگ آرام و مستقیم به سمت ریه‌ها است.

چشمان خود را ببندید و به‌آرامی نفس بکشید. حالا تصور کنید که این کار را با دستگاه ویپ DTL انجام می‌دهید دقیقاً همان است.

هنگامی‌که بخار در ریه‌ها احساس شد، زمان بازدم و بیرون دادن بخار است.

چقدر بخار را نگه‌داریم؟

اگر شما ویپینگ را تازه شروع کرده‌اید، احتمالاً اولین کام DTL شما ناخوشایند خواهد بود. درواقع باید انتظار چند سرفه را داشته باشید تا ریه‌هایتان به بخار عادت کنند.

بااین‌حال، هنگامی‌که کمی تمرین کنید، به‌زودی قادر خواهید بود یک کام 5-10 ثانیه‌ای DTL بگیرید و ابر متراکمی را از طریق بخار DTL تولید کنید.

نکته‌ای که در اینجا قابل‌ذکر است این است که برخی از سیگاری‌های سابق ممکن است از قبل آسیب زیادی به ریه‌های خود وارد کرده باشند؛ بنابراین، برای برخی افراد، ویپ DTL مناسب نیست.

ویپینگ MTL بهتر است یا ویپینگ DTL؟

این موضوع، ترجیح شخصی است. هر دو سبک ویپینگ مزایا و معایب خاص خود را دارند. بااین‌حال، اگر در حال حاضر سیگاری هستید و به دنبال ترک سیگار هستید، ویپینگ MTL گزینه‌ای است که احتمالاً باید ابتدا آن را امتحان کنید. هنگامی‌که ویپینگ را شروع می‌کنید، کیت‌های ویپ MTL گزینه‌ی بهتری برای شروع هستند.

برای مبتدی‌ها، این ویپ‌ها معمولاً هزینه‌ی کمتری به همراه دارند. ثانیاً، یادگیری آن‌ها ساده‌تر است.

ویپینگ DTL برای ویپرهای باتجربه‌تر مناسب‌تر است. کمی سردرگمی بیشتری وجود دارد و گزینه‌های بیشتری برای یادگیری وجود دارند. اگر می‌خواهید سیگار را کنار بگذارید، به خودتان لطف کنید و کارها را تا حد امکان برای چند هفته‌ی حیاتی اول آسان کنید.

مقایسه تجهیزات دو سبک MTL و DTL با یکدیگر

خوب، اکنون‌که تفاوت در سبک‌ها را می‌دانید، بیایید به ویپ‌های مختلفی که این دو سبک را دارا هستند، نگاهی بیندازیم. ممکن است از خود بپرسید، آیا می‌توانم از دستگاه دهان به ریه برای ویپینگ مستقیم به ریه و بالعکس استفاده کنم؟ پاسخ این است که این کار توصیه نمی‌شود.

اکثر مخازن یا پادها با در نظر گرفتن یکی از سبک‌ها طراحی‌شده‌اند، اگرچه برخی از آن‌ها قابلیت تطبیق‌پذیری دارند. بسیاری از مادهای ساب اهمی را می‌توان برای ویپینگ دهان به ریه تطبیق داد و برخی از کیت‌های ویپ DTL حتی با کویل‌هایی با مقاومت بالا برای ویپینگ دهان به ریه نیز مناسب هستند.

اما در تجربه من، نتایج متفاوت بودند.

اگر می‌خواهید ویپ دهان به ریه انجام دهید، بهترین گزینه انتخاب یک سیگار الکترونیکی است که برای این کار ساخته‌شده است.

دلایل زیادی برای این کار وجود دارد.

تنظیمات تطبیق جریان هوا (ایرفلو) برای هر دو سبک ضروری است. مخازن DTL معمولاً ایرفلو زیادی را ارائه می‌دهند به‌طوری‌که تنفس از طریق دستگاه آسان و بدون محدودیت است.

برعکس، مخازن MTL ایرفلو بسیار فشرده‌تر و محدودتری را برای تقلید دقیق‌تر حس سیگارکشیدن ارائه می‌دهند.

آنچه باید درباره‌ي ویپ‌های MTL (دهان به ریه) بدانید

اگر ویپینگ را تازه شروع کرده‌اید یا می‌خواهید به سیگارکشیدن خود پایان دهید، دستگاه MTL بهترین انتخاب برای شما است. در سه زمینه‌ی اصلی تفاوت بین ویپ‌های MTL و DTL وجود دارد که باید آن‌ها در نظر بگیرید.

ایرفلو

تمرکز ویپینگ MTL بر روی افزایش طعم و ایرفلو محدود است. این سبک ابرهای بخار متراکم تولید نمی‌کند، اما اگر می‌خواهید e-liquid حاوی نیکوتین بالاتری را ویپ کنید، عالی است. اگر می‌خواهید سبکی شبیه سیگارکشیدن داشته باشید، ایرفلو بسته با مقداری سالت نیکوتین بهترین راه برای تقلید سیگار الکترونیکی شما از یک سیگار واقعی است.

قطعات دهانی

قطعات دهانی که ویپرها به آن‌ها دریپ تیپ می‌گویند، ابزار دیگری برای کسب تجربه عالی از طریق MTL است. برای ویپینگ MTL، دریپ تریپ 510 مناسب‌ترین گزینه است. بااین‌حال، با ظهور پاد ویپ، بسیاری از جزئیات اختصاصی مخازن و قطعات اختصاصی، غیرضروری شدند.

اگر ویپینگ را تازه شروع کرده‌اید، از تمام نکات فنی صرف‌نظر کنید و مستقیماً به سراغ دستگاه پاد بروید. برای شروع، نیازی نیست خود را دچار گمراهی کنید.

نکته اصلی این است که قطعات دهانی MTL باید باریک باشند تا کمک کنند که بتوان پُک محکم‌تری به دستگاه ویپ زد. علاوه بر این، به دلیل محیط کوچک‌ترشان، بیشتر شبیه سیگار هستند.

مقاومت کویل MTL

اگر به کناره یک کویل نگاه کنید، باید مقدار مقاومت و توان توصیه‌شده‌ی آن را ببینید. کویل‌های MTL معمولاً مقاومت بالاتری دارند. (1.0 اهم یا بالاتر) و حداکثر توان آن‌ها  هست. برای یک ویپ MTL عالی، تنظیمات بین 8  معمولاً خوب است.

علاوه بر این، کویل MTL معمولاً کوچک‌تر از کویل DTL است که به ایرفلو محدودی که دستگاه MTL به آن نیاز دارد، کمک می‌کند.

از طرف دیگر، اگر به این فکر می‌کنید که من فقط می‌خواهم سیگار را ترک کنم و نمی‌خواهم کارآموزی برق را انجام دهم، نگران نباشید. همه کیت‌های ویپ با کویل‌های سازگاری عرضه می‌شوند که به‌راحتی قابل تعویض هستند، بنابراین نیازی به یادگیری در مورد وات و اهم نیست.

آیا می‌توان با کویل MTL به سبک DTL ویپ کرد؟

کویل‌های MTL به دلیل مقاومت بالایی که دارند برای ویپینگ DTL واقعاً مناسب نیستند.

به یاد داشته باشید:

کویل با مقاومت کم = جریان بیشتر، قدرت بیشتر، ابرها و بخار حجیم‌تر

کویل با مقاومت بالا = ابرهای کمتر، جریان کمتر، طعم‌دهی بیشتر.

علاوه بر این، ویپرهای DTL معمولاً ترجیح می‌دهند از e-liquidهای دارای VG با غلظت بالاتر برای تولید ابر متراکم استفاده کنند. این مایعات غلیظ‌تر هستند و با کویل‌های MTL سازگاری خوبی ندارند.

اگر می‌خواهید ویپینگ DTL را انجام دهید، بهتر است از ویپی استفاده کنید که مخصوص این نوع ویپینگ طراحی‌شده است.

آنچه باید در مورد دستگاه‌های DTL (مستقیم به ریه) بدانید

اگر ابرهای بزرگ بخار و تجربه ویپینگ شدیدتر را دوست دارید، سبک مستقیم به ریه برای شما مناسب‌تر است. هنگامی‌که e-liquidهای با غلظت بالای VG محبوب شدند، سبک ویپینگ DTL در جامعه ویپ رایج شد. منظور ما دستگاه‌های ویپینگ بزرگ و پیچیده دارای مخزن بزرگ هست.

برخی از ویپرهای DTL ادعا می‌کنند که علت افزایش طعم، غلظت بالاتر است، اما بنا بر تجربه من این درست نیست. هوای بیشتر = غلظت کمتر.

همان‌طور که گفته شد، یک ویپ DTL معمولاً انعطاف‌پذیری زیادی دارد، بنابراین تغییر در توان و استفاده از کویل‌های خاص می‌تواند شدت طعم را افزایش دهد.

جریان هوا

ابرهای DTL به هوای زیادی نیاز دارند؛ بنابراین، اگر می‌خواهید ابرهای بزرگ و متراکم تولید کنید، باید هوای زیادی را استنشاق کنید. برای دستیابی به این امر، ویپ‌های DTL دارای یک مخزن بخار هستند که امکان کشیدن هوا را فراهم می‌کند؛ بنابراین، تنظیمات ایرفلو خود را تا حد امکان روی عریض قرار دهید. مخزن‌های DTL از طریق ورودی‌های هوای قابل تنظیم، امکان کنترل بهتر throat hit را برای ویپرها فراهم می‌کنند.

قطعات دهانی

بازهم، ازآنجایی‌که سبک مستقیماً به ریه به حداکثر اکسیژن مربوط است، دیپ‌تیپ‌های این دستگاه‌ها معمولاً عریض‌تر هستند. محبوب‌ترین قطعه دهانی 810 است.

شایان‌ذکر است که بسیاری از مخازن این ویپ‌ها با هر دو دیپ‌تیپ 510 یا 810 سازگار هستند.

مقاومت کویل DTL

اکثر ویپ‌های DTL از کویل‌های ساب اهم استفاده می‌کنند. همان‌طور که از نامشان پیداست، این کویل‌ها زیر 1.0 اهم هستند. کویل‌های DTL از 0.1 تا 0.9 اهم متغیر هستند اما رایج‌ترین آن‌ها 0.5 اهم است. قبل از شروع ویپینگ مطمئن شوید که یک مخزن و کویل سازگار با یمدیگر را ذر اختیار دارید.

اگر می‌خواهید ابرهای بخار بزرگ تولید کنید، به توان زیادی نیاز دارید؛ و اگر می‌خواهید جریان زیادی را از ویپ خود عبور دهید، به کویل‌هایی با مقاومت کم نیاز دارید تا به شما کمک کنند تا به‌سرعت توان لازم را به دست آورید.

چه نوع ویپ‌هایی برای ویپینگ دهان به ریه مناسب هستند؟

نیکوتین‌سالت‌ها در چند سال اخیر واقعاً روند بازار را تغییر داده‌اند. این امر یک مزیت عالی برای ویپرهای MTL بوده است، زیرا بسیاری از ویپ‌های جدید سازگار با نیکوتین‌سالت‌ها طراحی‌شده‌اند.

این نوع e-liquid به توان کمتری نیاز دارد و nicotine hit سریع‌تری تولید می‌کند. اگر قصد ویپینگ دهان به ریه را دارید، ویپ‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

ویپ‌هایی برای ویپینگ دهان به ریه

ویپ یک بار مصرف، ویپ‌های مبتدی MTL خوبی هستند، به‌خصوص اکنون‌که می‌توان در آن‌ها از سالت نیکوتین هم استفاده کرد. برای سال‌ها احتمال نشت e-liquid این نوع ویپ‌ها به جیب شما بیشتر از این بود تا ضربه گلوی رضایت‌بخشی ارائه بدهند، اما اکنون این‌گونه نیست.

بیشتر ویپ‌های سَبک قلمی مدرن با پادهای دوباره پر کردنی برای ویپینگ MTL طراحی‌شده‌اند.

درحالی‌که بسیاری هنوز مخزن‌های MTL را ترجیح می‌دهند، ویپ پادها در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیداکرده‌اند. استفاده از آن‌ها آسان است و پیچیدگی بسیار کمتری نسبت به مخازن داشته و نشتی بسیار کمتری دارند. لازم نیست آن‌ها را پیچ کنید و از طریق آهنربا یا گیره‌ها به باتری وصل می‌شوند.

به طور خلاصه، تعداد زیادی کیت ویپ MTL با قیمت مناسب وجود دارد که برای هرکسی که تازه ویپینگ را آغاز کرده است، به‌راحتی قابل‌استفاده هستند.

چه نوع ویپ‌هایی برای ویپینگ مستقیم به ریه مناسب‌تر هستند؟

اگر می‌خواهید سبک ویپینگ DTL را امتحان کنید، باید یک دستگاه ساب اهم با توان بالا را تهیه کنید. شما به دستگاهی نیاز دارید که توان بالاتری را تولید کند و مخزنی داشته باشد که کویل‌های ساب اهم یا کویل‌های مقاومت پایین (یعنی بین 0.1-0.9 اهم) را در خود جای دهد.

بنابراین این به معنای دستگاه‌های با ماد بزرگ‌تر است که معمولاً با باتری‌های قابل شارژ و قابل تعویض همراه هستند.

ویپ‌هایی برای ویپینگ مستقیم به ریه

انتخاب کویل، مخزن و ماد مناسب وابسته به ویپینگ ساب اهمی است. دستگاه‌های ساب اهم DTL معمولاً با قیمت بالاتری عرضه می‌شوند و نیاز به خرید باتری جداگانه دارند. علاوه بر این، یادگیری کار با آن‌ها نیز ساده نیست.

درحالی‌که برخی از افراد کویل‌های ساب اهم را در خانه می‌سازند، اگر در مورد ساخت اطلاعات دقیق ندارید، این کار توصیه نمی‌شود؛ بنابراین، اگر می‌خواهید سبک ویپینگ DTL را امتحان کنید، مطمئن شوید که دستگاه دارای موارد زیر باشد:

 • یک ماد ویپ قدرتمند با توان بالا
 • یک کویل بین  اهم
 • مخزنی که برای ویپینگ ساب اهم DTL مناسب است

مقایسه E-Liquidها و غلظت نیکوتین هر دو سبک

بیشتر ویپ‌های سَبک MTL دستگاه‌های کم‌توان و قابل‌حملی هستند که بخار کمتری تولید می‌کنند. مدل‌های قدیمی‌تر این ویپ‌ها از غلظت بالای PG (پروپیلن گلیکول) برای throat hit بهتر استفاده می‌کردند. بااین‌حال، از زمان ظهور نیکوتین‌سالت‌ها، بیشتر جویس‌ها به ترکیبات 50/50 VG PG (گلیسیرین گیاهی) تبدیل‌شده‌اند.

 نیکوتین‌سالت‌ها به دلیل محتوای نیکوتین بالا و طعم ملایم خود، صنعت را متحول کرده‌اند که باعث می‌شود از ویپ‌های کوچک‌تر کام عمیق‌تری گرفته شود. این امکان برای ویپ‌های قابل حمل‌تر و باریک‌تر به سبک قلم وجود دارد، زیرا نیاز کمتری به مادهای حجیم و جعبه‌ای دارند.

مناسب‌ترین E-Liquidها برای MTL

مناسب‌ترین E-Liquid برای سبک دهان به ریه، ترکیب نیکوتین سالت 50/50 PG VG است. ازآنجایی‌که این دستگاه‌ها توان کمتری دارند، معمولاً کمتر از 25 وات، مردم از آن‌ها برای ویپینگ e-liquidها با غلظت بالاتر مانند 12 یا  استفاده می‌کنند.

بااین‌حال، همان‌طور که در بالا ذکر شد، نیکوتین‌سالت‌ها به کاربران این امکان را داده‌اند که مقیاس را کاهش دهند و در حال حاضر یک نیکوتین سالت 10 یا 20 mg برای اکثر قریب به‌اتفاق ویپرهای MTL مناسب است.

علاوه بر این، ویپینگ MTL برای e-liquidهای PG فری‌بیس مناسب است. همه نیکوتین‌سالت‌ها را دوست ندارند، بنابراین e-liquidهای PG تا غلظت 100٪ با دستگاه‌های ویپ MTL به‌خوبی سازگار هستند.

مناسب‌ترین E-Liquidها برای DTL

ازآنجاکه در ویپینگ DTL بیشتر تولید ابرهای بزرگ مدنظر است، این سبک با ترکیبات غلظت بالاتر VG بهترین عملکرد را دارد. به‌طورمعمول، این به معنای ترکیب 70:30 یا 80:20 به نفع VG است. جویس ویپ VG 100٪ نیز وجود دارد، اما بسیاری از دستگاه‌ها نمی‌توانند این مقدار غلظت را مدیریت کنند.

یکی از دلایلی که ویپینگ DTL بسیار محبوب شد، این بود که e-liquidهای با غلظت بالاتر VG را قابل‌مصرف می‌کرد. ویپینگ مستقیم به ریه به e-liquid کم نیکوتین نیاز دارد تا مطمئن شوید که ضربات گلو خیلی شدید نیستند.

علاوه بر این، بهتر است با این ویپ‌های با توان بالاتر e-liquidهای با غلظت کمتر را استفاده کنید. بیشتر ویپرهای DTL جویس‌هایی با غلظت‌های حدود 3 تا 6 mg مصرف می‌کنند. اگر غلظت بالاتر باشد، ممکن است نیکوتین زیادی جذب کنید.

شایان‌ذکر است که نیکوتین سالت‌ها برای ویپینگ ساب اهم بسیار قوی هستند. اگر نیکوتین سالت‌ها را در ماد ساب اهم ویپ کنید، احتمال زیادی وجود دارد که نیکوتین بیش‌ازحد مصرف کنید و احساس بیماری کنید؛ بنابراین، همگی، به e-liquid مناسب پایبند باشیم.

مزایا و معایب سبک های MTL و DTL

وقتی زمان انتخاب بین سبک‌های ویپینگ دهان به ریه و مستقیم به ریه فرا می‌رسد، هیچ انتخاب درست یا غلطی وجود ندارد. همه‌چیز به علاقه‌ی شما بستگی دارد؛ اما هر سبکی مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

مزایا و معایب ویپینگ دهان به ریه

مزایای MTL

 • امکان استفاده از غلظت نیکوتین بالاتر
 • طعم عالی در ترکیب 50/50 PG VG
 • شباهت بیشتر به سیگارکشیدن
 • نیاز به توان پایین‌تر و درنتیجه حمل راحت‌تر
 • مناسب برای ویپ‌های ساده‌تر که ارزان‌تر هستند، کارکرد ساده‌تر دارند و سریع‌تر شارژ می‌شوند
 • استفاده‌ی کمتر ویپ‌های MTL از e-liquid، به این معنی که مقرون‌به‌صرفه تر هستند
 • اگر باید محتاطانه رفتار می‌کنید، یک ویپ دهان به ریه راه‌حل مناسبی است

معایب MTL

 • بخار کمتر به معنای کمتر بودن ابرهای بزرگ است
 • مادهای MTL توان کمتر و عمر باتری کمتری دارند
 • تنظیمات کمتری دارند

مزایا و معایب ویپینگ مستقیم به ریه

مزایای DLT

 • ضربه گلوی نرم‌تر
 • ابرهای متراکم و بخار بیشتر
 • کیت‌های DTL بیشتر قابل تنظیم هستند و تنظیمات متنوع‌تری دارند
 • ویپینگ DTL به e-liquid با غلظت کمتری نیاز دارد

معایب DTL

 • استفاده بسیار بیشتر از e-liquid
 • طعم کمتر VG نسبت به PG
 • قیمت بالاتر ویپ DTL
 • مادهای پیچیده که نیاز به یادگیری و هزینه‌ی تعمیر نگهداری بیشتری دارند
 • راحت نبودن حمل و جابه‌جایی
 • با این سبک نمی‌توان محتاطانه رفتار کرد و جلب‌توجه نکرد زیرا ابرهای بزگی تولید می‌کند

نتیجه‌گیری

اکنون‌که این دو سبک و کلمات اختصاری مربوط به آن‌ها را به شما آموختیم؛ شما باید درک خوبی از تفاوت بین ویپینگ MTL و ویپینگ DTL داشته باشید.

بنابراین، کدام سبک ویپینگ را باید انتخاب کنید؟

بازهم می‌گوییم، هیچ انتخاب درست یا نادرستی وجود ندارد و این موضوع بسیار به ترجیحات شخصی بستگی دارد، معیارهایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند هنگام انتخاب یک ماد ویپ انتخابی آگاهانه داشته باشید.

اگر در حال حاضر سیگاری هستید، منصفانه بگوییم که هر روش ویپ یا سیگار الکترونیکی بهتر از سیگار است. بااین‌حال، ویپ‌های DTL ممکن است گزینه‌ی مناسبی برای شروع نباشند. این موضوع کمتر ملموس است و ممکن است ریه‌های شما برای آن آماده نباشند.

علاوه بر این، اگر قیمت یکی از معیارها باشد، ویپینگ MTL توصیه می‌شود. مادهای ارزان‌تر و با مصرف کمترe-liquid، سبد خرید را کمی سبک‌تر نگه می‌دارند.

برای من ترک سیگار ساده بود. من به سه چیز نیاز داشتم.

 • throat hit خوب
 • منبع نیکوتین
 • چیزی که بتوانم در دستانم بگیرم.

بنابراین، برای هرکسی که سعی در ترک سیگار دارد، یک ویپ MTL با چند طعم جویس برای شروع و دوری از سیگار کافی است.

اگر مدتی است که ویپینگ انجام می‌دهید (یا متوجه شدید که به مایعات PG حساسیت دارید) سبک DTL می‌تواند برای شما مناسب باشد. سبک DTL یک تجربه متفاوت است، اما تجربه‌ای که به نظر من بسیار لذت‌بخش است.

همان‌طور که در بالا ذکر شد، هر دو سبک ویپینگ دارای مزایا و معایبی هستند. بااین‌حال، اگر می‌خواهید سیگار را ترک کنید، بهتر است سبک MTL اولین انتخاب شما باشد.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×