خانه محصولات کاربری سبد خرید0
ضربه گلو (Throat Hit) در ویپینگ چیست؟

ضربه گلو (Throat Hit) در ویپینگ چیست؟

یادم می‌آید زمانی Throat Hit (ضربه گلو) موضوع بسیار مهمی بود. اولین تجربه ویپینگ من با دستگاهی شبیه سیگار و با نیکوتین بالا بود. ضربه‌ای که به پشت گلویم زد یکی از اصلی‌ترین چیزهایی بود که من را قانع کرد که ویپینگ واقعاً می‌تواند نقش سیگار را در زندگی‌ام بازی کند.

بله، از بخار و نیکوتین آن لذت بردم. اما بدون آن سوزش نسبتاً دردناک پشت گلویم هنگام فرو بردن دود، سیگار الکترونیکی‌ام مثل اسباب‌بازی‌ای بود که هرگز نمی‌توانست جایگزین آن چیز واقعی شود.

هر چقدر هم که مازوخیستی به نظر برسد، برای ایجاد تغییر به آن درد فرو بردن دود نیاز داشتم. اگر خیلی خوب بود، دوباره سیگار را شروع می‌کردم.

اما الان همه چیز فرق می‌کند.

جویس با VG بالا و نیکوتین پایینی که الان می‌کشم هیچ وقت نمی‌توانست باعث ترک سیگارم شود. این بیشتر حسی شبیه به حس ملایم و دل‌پذیر قلیان را دارد تا ضربه گلوی داغ و تند و شدید یک سیگار. در هر حال، فرق اصلی آن این است که اکنون این قضیه را مثبت می‌بینم، نه منفی.

چه بخواهید ضربه‌ای ملایم داشته باشید چه ضربه‌ای شدید، ارزش آن را دارد که یاد بگیرید چگونه ویپتان را به دلخواه خود تنظیم کنید. بالاخره، ممکن است برای پرهیز از سیگار کشیدن به ضربه قوی‌تری نیاز داشته باشید. یا ممکن است احساس کنید که ویپتان گلویتان را می‌سوزاند و نیاز به ضربه ملایم‌تر و نرم‌تری دارید.

در این مقاله به این که ضربه گلو چیست و 7 روشی که می‌توانید ضربه گلو را تنظیم کنید نگاهی خواهیم انداخت.

ضربه گلو چیست؟

قبل از آن‌که به این موضوع بپردازیم که چگونه می‌توان ضربه گلو را مطابق با میل خود تغییر داد، باید بدانید که ضربه گلو در واقع چیست.

ضربه گلو در استفاده از سیگارهای الکترونیکی احساسی است که این دستگاه هنگام فرو بردن دود در پشت گلوی شما ایجاد می‌کند. یک ضربه شدید حسی شبیه به حس فرو بردن دود سیگار را دارد، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید کاملاً گلوی شما را می‌سوزاند و آن‌قدری هست که شما را به سرفه بیاندازد.

ضربه گلوی ملایم یا ضعیف زمانی است که بخار به آرامی پایین می‌رود و هنگام استنشاق، احساس خاصی در گلو ایجاد نمی‌کند. ویپینگ با تنظیماتی که فقط ضربه ضعیفی ایجاد می‌کنند بسیار ملایم‌تر است. این واقعاً با چیزی که با سیگار کشیدن در گلویتان احساس می‌کنید قابل مقایسه نیست، مگر این‌که سیگارهای خیلی سبک مصرف کرده باشید.

بررسی ضربه گلوی ما

به نظر می‌رسد بسیاری از ویپرها تجربه‌ای مشابه با تجربه من دارند. ما بیش از 1100 ویپر را بررسی کردیم و متوجه شدیم که بیش از سه چهارم آن‌ها وقتی که برای اولین بار می‌خواستند شروع کنند ضربه گلو را مهم یا بسیار مهم می‌دانستند. اما وقتی نظر الانشان را در مورد ضربه گلو پرسیدیم، این تعداد به حدود نصف کاهش یافت.

بسیاری از پاسخ‌ها این بود که با توجه به این‌که از وقتی که سیگار را ترک کرده‌اند ضربه گلو اهمیت کم‌تری برایشان دارد، الان ابر و طعم برای آن‌ها اولویت است. با این حال، اکثریت هنوز هم ضربه گلو را مهم می‌دانستند.

ایجاد تعادل بین ضربه گلو، ابرها و طعم

خبر خوب این است که می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. هنگام ویپینگ مجبور نیستید طعم را فدا کنید تا یک ضربه رضایت‌بخش به پشت گلویتان تجربه کنید، همچنین مجبور نیستید ابرها را با غبارهای ضعیف مبادله کنید. به همین ترتیب، شما مجبور نیستید که به یک دودباز تبدیل شوید که جویس با VG بالا را با دوز بسیار ناچیز نیکوتین می‌کشد تا ضربه گلوی ملایمی تجربه کند.

تنها کاری که باید انجام دهید تا ضربه گلویتان را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید – می‌خواهد تند باشد یا ملایم – این است که اصول اولیه ضربه گلو را یاد بگیرید، چه چیزی باعث ایجاد آن می‌شود و چگونه می‌توانید دستگاهتان را مطابق میل خود تنظیم کنید.

7 کاری که می‌توانید برای تنظیم ضربه گلو انجام دهید

دغدغه اصلی ویپرها، تنظیم ضربه گلو متناسب با سلیقه شما است. چگونه ضربه‌ای مانند ضربه سیگار می‌گیرید؟ اگر می‌خواهید ضربه‌ای آرام داشته باشید، از چه نوع جویسی باید استفاده کنید؟

خوشبختانه، نوع ضربه‌ای که به دنبال آن هستید بسیار راحت است. شش حوزه اصلی هست که باید در نظر گرفت، اما در این‌جا برای کسانی که فقط به دنبال نکات کلیدی هستند چند خلاصه کوتاه در مورد این‌که چطور ضربه گلوی قوی‌تر یا ضعیف‌تری داشته باشیم آمده است:

برای ضربه گلوی قوی‌تر:

 1. از جویسی با نیکوتین بالاتر استفاده کنید: نیکوتین بیشتر مساوی است با ضربه گلوی بیشتر. همین.
 2. ترکیبی با PG بالاتر انتخاب کنید: اگر یک دستگاه ساب اهم دارید، ترکیبی در حدود 60:40 VG:PG خوب است اما برای پاد سیستم باید PG بیشتری در نظر بگیرید.
 3. توان یا دما را افزایش دهید: توان بیشتر یا دمای بالاتر ضربه گلو را تقویت کرده و به آن می‌افزاید.
 4. از جویس منتول استفاده کنید: جویس های با طعم منتول ضربه گلو را بیشتر می‌کنند، بنابراین اگر ضربه گلو در اولویتتان است، طعم‌های منتول را امتحان کنید. ترکیب مرکبات نیز می‌تواند موثر باشد.
 5. جریان هوا را کاهش دهید: جریان هوای کمتر به معنی بخار غلیظ‌تر و داغ‌تر است و این منجر به ضربه شدیدتر به گلو می‌شود.
 6. از یک فتیله متفاوت استفاده کنید: پنبه انتخاب بسیار خوبی است، اما اگر واقعاً نمی‌توانید ضربه خوبی دریافت کنید، یک فتیله کنفی را امتحان کنید تا گلویتان را بیشتر بسوزاند.

برای ضربه گلوی آرام‌تر:

 1.  قدرت نیکوتین خود را کاهش دهید: ممکن است برای احساس رضایت نیاز به ویپینگ بیشتری داشته باشید، اما نیکوتین کمتر برای ضربه گلوی ملایم بهتر است.
 2. از جویس‌هایی با VG بالاتر استفاده کنید: VG برای تولید ابر عالی است، اما ضربه گلو در هر چیزی که VG آن بیش از 70% باشد بسیار ملایم است.
 3. تنظیم قدرت دستگاهتان را کاهش دهید: ویپینگ با قدرت کمتر، بخار را خنک و ضربه گلو را ملایم نگه می‌دارد.
 4. یک طعم شیرین انتخاب کنید: جویس‌های شیرین، خامه‌ای یا دسری معمولاً ضربه‌ای ملایم به گلو وارد می‌کنند. قهوه و تنباکو نیز می‌توانند همین اثر را داشته باشند.
 5. جریان هوای خود را باز کنید: جریان هوای بیشتر، بخار را خنک‌تر و رقیق‌تر می‌کند و ضربه گلو را کاهش می‌دهد.
 6. از فتیله‌های پنبه‌ای استفاده کنید: پنبه ضربه آرامی به گلو می‌زند، اما نسبت به سایر فتیله‌ها کمتر است.
 7. از سالت نیکوتین  استفاده کنید: سالت‌ها راهی برای ویپینگ جویس‌هایی با نیکوتین بالاتر بدون ضربه شدید به پشت گلو هستند.

با این حال، موضوع ضربه گلو پیچیده‌تر از آن چیزی است که ممکن است به نظر برسد. گنجاندن اطلاعات کلیدی در چند نکته ساده برخی از جزئیات مهم را نادیده می‌گیرد، بنابراین همه چیزهایی که باید بدانید به شکل جامع‌تری در این‌جا آمده است:

1. قدرت نیکوتین خود را تغییر دهید

مقدار نیکوتین موجود در جویس ویپتان عامل کلیدی است که بر ضربه گلوی شما تأثیر می‌گذارد.

نیکوتین ضربه سخت و محکمی به گلو وارد می‌کند و نیکوتین بیشتر ضربه قوی‌تری ایجاد می‌کند. اگر تا به حال یک جویس با نیکوتین بالا مصرف کرده باشید، این حس را می‌شناسید. این حس، قوی و گاهی اوقات ناخوشایند است، اما اگر تازه دارید سیگار را ترک می‌کنید، می‌تواند همان چیزی باشد که برای تکرار حس دود سیگار به آن نیاز دارید.

توصیه ساده است: اگر ضربه گلوی بزرگ‌تری می‌خواهید، یک جویس با نیکوتین بیشتر تهیه کنید. اگر ضربه گلو کمتری می‌خواهید، جویسی با نیکوتین کمتر بخرید.

هنگامی که از ویپرها در مورد ضربه گلو پرسیدیم، کمتر از نیمی از آن‌هایی که ضربه گلوی خود را قوی می‌دانستند، از قدرت نیکوتین بالای 16 میلی گرم در میلی لیتر استفاده کردند. افرادی که گلوی خود را ضعیف ارزیابی کردند، تقریباً دو سوم از آن‌ها از جویس‌هایی با 10 میلی‌گرم در میلی‌لیتر نیکوتین یا کمتر استفاده کردند.

اما یک مشکل وجود دارد. وقتی شروع به استفاده از چیزهایی مانند ویپ‌های ساب اهم و ماد می‌کنید، دستگاه در دادن نیکوتین به شما سریع تر عمل می کند و کنترل قدرت نیکوتین بالاتر ناگهان سخت می‌شود.

اکثر مردم به سطح نیکوتین کمتری مانند 6 میلی گرم در میلی لیتر روی می‌آورند، اما این کار به طور قابل توجهی ضربه گلوی ناشی از نیکوتین را کاهش می‌دهد. اگر یک ضربه خوب با جویس‌های کم‌نیکوتین‌تر می‌خواهید، باید ضربه گلو را با استفاده از سایر فاکتورهای موجود در لیست افزایش دهید تا جبران شود.

عکس قضیه این است که به قدرت نیکوتین بالاتری برای احساس رضایت نیاز دارید اما با ضربه گلو نمی‌توانید کنار بیایید. حل این یکی چندان آسان نیست، زیرا بیشتر ضربه‌های گلو را نیکوتین ایجاد می‌کند، اما باز هم، نکات دیگر این لیست به شما کمک می‌کند تا آن را به حداقل برسانید.

2. نسبت VG:PG خود را تغییر دهید

یکی دیگر از معروف‌ترین دلایل ضربه گلو، نسبت VG:PG ایجویسی است که استفاده می‌کنید.

PG بیشتر از VG ضربه گلو ایجاد می‌کند، پس مایعات با VG بالا برای هر کسی که به دنبال یک ویپ ملایم است ایده‌آل می‌باشد.

با این حال، ضربه گلوی PG به اندازه نیکوتین قوی و محکم نیست.PG  بیشتر ضربه تند و گزنده به پشت گلو می‌زند و گاهی هم ممکن است کمی گلو را قلقلک دهد یا بخاراند. نیکوتین یک ضربه سنگین و قوی به گلو می‌زند و PG فقط آن را کمی شدیدتر می‌کند.

نتایج تحقیق ما به طور کلی این نقش نسبت PG:VG در ضربه گلوی شما را تایید می‌کند.

افرادی که ضربه گلوی خود را قوی یا بسیار قوی ارزیابی می‌کردند، احتمالاً باید از میزان VG و PG تقریباً برابری (بین 40/60 و 60/40 VG:PG) استفاده می‌کردند و سپس از PG بالا (بیش از 60٪ PG). برعکس، 43 درصد از افرادی که ضربه گلوی خود را ضعیف یا خیلی ضعیف ارزیابی کردند، ایجویسی با VG بالا (بیش از 60 درصد VG) استفاده کردند در حالی‌که دومین پاسخ معمول ایجویس متوسط بود.

بنابراین، اگر می‌خواهید ضربه گلو را از طریق جویستان افزایش دهید، ترکیبی با کمی PG بیشتر انتخاب کنید. بسیاری از ویپرهای دهان به ریه، ترکیب جویس‌هایی با نسبت VG:PG50:50 مانند Nasty یا Vgod را انتخاب می‌کنند. اما اگر ضربه گلو واقعاً برایتان مهم است، می‌توانید آن را به نسبت VG:PG 60:40 یا حتی نسبت 70:30 موجود در سری جویس‌های Cloud Nurdz برسانید.

با این حال، یادتان باشد که مصرف بیش از حد PG می‌تواند کمی ناخوشایند باشد. ویژگی‌هایی مثل قلقلک‌دهندگی و خارش ضربه گلو می‌تواند غیر قابل تحمل شود، به خصوص اگر یک ماد دارید و در توان بالا ویپینگ می‌کنید. به همین دلیل است که نسبت PG/VG متوسط، رایج‌ترین انتخاب ویپرهایی بود که ضربه گلوی شدیدی می‌گیرند، تا ترکیب PG بالا.

اگر به PG حساسیت دارید، احتمال این موضوع بیشتر هم می‌شود. خیلی شایع نیست، اما اگر این مشکل را دارید، PG باعث می‌شود گلوی شما بسیار بخارد و احتمال این‌که شما را به سرفه بیندازد خیلی بیشتر است.

در این تحقیق، از ویپرهایی که نظر خود را در مورد ضربه گلو تغییر داده بودند، پرسیدیم که چه چیزی منجر به این تغییر شد و از 385 پاسخ، 17 نفر (حدود 4.4٪) گفتند که PG برای گلویشان خیلی تحریک‌کننده است یا باعث سرفه بیش از حد آن‌ها می‌شود.

مشکل دیگر جویس‌های با PG بالاتر این است که VG باعث تولید بخار می‌شود. این بدان معنی است که افزایش ضربه گلوی شما کمی از ابرهایتان می‌کاهد. این دلیل دیگری است که میزان تقریباً برابر بین PG و VG به خوبی کار می‌کند. با این حال، اگر به PG حساسیت دارید یا فقط ضربه نرم‌تری می‌خواهید، جویس‌های با VG بالا بهترین گزینه هستند.

3. تنظیم قدرت دستگاهتان را تغییر دهید

قدرتی که با آن ویپ می‌کنید نیز تأثیر زیادی بر ضربه گلوی شما دارد.

این موضوع عمدتاً دغدغه افرادی است که دارای دستگاه های با وات متغیر یا مادهای کنترل دما (TC) هستند زیرا سیگارهای الکترونیکی با سیستم مخزن کوچک‌تر فقط از ویپینگ با وات پایین‌تر پشتیبانی می‌کنند. اما با یک ماد قدرتمند و یک مخزن ساب اهم یا اتمایزر دیگر که می‌تواند وات‌های بالاتر را تحمل کند، وقتی صحبت از ضربه گلو می‌شود قلمروی جدیدی را باز می‌کنید.

ضربه گلوی تنظیم قدرت شما عمدتاً از دمای بخار ناشی می‌شود و به عنوان چند برابر شدن تأثیر منابع ضربه گلوی موجود توصیف شده است. بنابراین اگر از حجم PG جویستان ضربه گلوی تندی دریافت می‌کنید، افزایش قدرت تا 50 وات، آن را شدیدتر هم می‌کند.

به همین ترتیب، زمانی که قدرت را افزایش می‌دهید ضربه گرم و قوی ناشی از نیکوتین بسیار قوی‌تر می‌شود. این در واقع بخش اصلی دلیلی است که بیشتر ویپرها هنگام تنظیم بهتر، سطح نیکوتین خود را کاهش می‌دهند – کنترل ضربه گلو ممکن است کمی دشوار شود.

بر این اساس، ممکن است به نظر برسد که توان بالا چیز خوبی برای تنظیم ضربه گلو نیست. چرا می‌خواهید PG را برای گلوی خود تحریک‌کننده‌تر کنید؟ چرا می‌خواهید یک ضربه نیکوتینی قوی ناخوشایند داشته باشید؟

خوب، برخی به دنبال یک ضربه محکم این‌چنینی هستند، اما مسلماً اکثر ویپرها این شرایط را دوست ندارند. مزیت واقعی توان بیشتر این است که به شما امکان می‌دهد حداکثر ضربه ممکن را از ایجویستان دریافت کنید.

به عنوان مثال، ترکیب VG:PG 70:30 با 6 میلی‌گرم در میلی‌لیتر نیکوتین، در توان‌های پایین ضربه زیادی به گلو وارد نمی‌کند، اما اگر میزان وات را از 40 یا این حدود افزایش دهید، ضربه نیکوتین و سوزش PG بیشتری به بخار منتقل می‌شود.

همچنین، اگر می‌خواهید ضربه کوچک‌تری داشته باشید، دستگاه‌های با وات متغیر و کنترل دما عالی هستند زیرا می‌توانید به راحتی قدرت را کم کرده و ضربه نرم‌تری دریافت کنید.

همین توصیه در مورد مادهای TC نیز صدق می‌کند. در نهایت، زمانی که وات را تنظیم می‌کنید چیزی که روی آن تأثیر می‌گذارید دمای کویلتان است بنابراین اگر یک ماد TC دارید، می‌توانید ضربه گلوی واقعی را حتی راحت‌تر هم دریافت کنید.

در این تحقیق، رابطه واضحی مانند آن‌چه که در نسبت VG:PG یا نیکوتین دیدیم، بین انتخاب دستگاه و ضربه گلو وجود نداشت. با این حال، ما از ویپرها در مورد اولین راه‌اندازی و راه‌اندازی فعلی‌شان پرسیدیم و این شناختی در مورد نحوه تأثیر قدرت روی ضربه گلو به ما می‌دهد.

هنگامی که ویپرها شروع به کار کردند، سیستم‌های مبتنی بر تانک (Tank) متداول‌ترین دستگاه‌های مورد استفاده بودند. در این مرحله، ویپرهایی که ضربه گلوی شدیدی داشتند، بیشتر احتمال داشت از جویس‌های با PG و نیکوتین بالاتر استفاده کرده باشند و 16 تا 20 میلی‌گرم در میلی‌لیتر رایج‌ترین انتخاب بود.

در زمان این تحقیق که بیشترین استفاده از مادها شده بود، افرادی که ضربه گلوی شدیدی می‌گرفتند به احتمال زیاد از نسبت‌های متوسط ​​VG:PG (با VG بالا کمی کمتر رایج بود) و سطوح نیکوتین 1 تا 10 میلی گرم در میلی لیتر استفاده می‌کردند.

به عبارت دیگر، دستگاه‌های با قدرت بالاتر به افراد این امکان را می‌دهند که درصدهای نیکوتین و PG بالا را کنار بگذارند و همچنان ضربه‌ای قوی تجربه کنند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، افرادی که گفتند معمولاً ضربه گلوی ضعیف یا بسیار ضعیفی دارند احتمالاً از جویس‌های کم نیکوتین (بین 1 تا 5 میلی‌گرم در میلی‌لیتر) و  VG بالا استفاده می‌کردند.

4. طعم‌های مختلفی امتحان کنید

بیشتر ضربه گلوی شما از منابعی می‌آید که قبلاً گفته‌ایم، اما چیزهایی بیشتر از قدرت، نیکوتین و نسبت VG:PG برای ضربه گلو وجود دارد. در واقع، طعم جویس شما روی ضربه گلویتان هم تأثیر می‌گذارد و هر طعم ویژگی خاص خود را دارد.

اگرچه هر طعم دارای یک ترکیب «پایه» است – معمولاً PG – که کمی ضربه به گلو وارد می‌کند اما مقدار آن در جویس تمام‌شده شما ناچیز است و تأثیر خود طعم بیشتر است.

برای تقویت ضربه گلو، جویس منتول بهترین انتخاب است. حتی برخی از ویپرها کمی منتول به طعم‌های دیگر اضافه می‌کنند تا در هنگام استنشاق ضربه خنک‌تری داشته باشند. طعم مرکبات نیز تأثیر مشابهی دارد، اما کمی ملایم‌تر.

اگر می‌خواهید ضربه لطیف‌تر و ملایم‌تری داشته باشید، طعم‌های تلخ‌تر مانند قهوه یا تنباکو و گزینه‌های شیرین‌تر مانند طعم‌های میوه، خامه و نان بهترین انتخاب‌ها هستند. اما میوه‌های ترش از این امر مستثنی هستند زیرا هنگام بیرون دادن دود کمی به ضربه گلو اضافه می‌کنند. تنها مشکل این نکته این است که بیشتر ویپرها طعم‌ها را برای مزه آن انتخاب می‌کنند تا ضربه گلو. بنابراین، اگر شما (مثل من) طعم دسرهای شیرین و سنگین‌تر را دوست دارید اما هم‌چنان می‌خواهید یک ضربه گلوی محکم داشته باشید، کاری نمی‌توانید بکنید جز این‌که ضربه گلویتان را بر اساس سایر داده‌های این مقاله بسازید.

5. تنظیمات جریان هوا را تغییر دهید

یکی دیگر از منابع فرعی ضربه گلو، تنظیم جریان هوا است. اگر تغییرات بیشتری در سطح نیکوتین، نسبت VG:PG و تنظیم قدرت ایجاد کرده‌اید اما هنوز هم از نتیجه‌ای که می‌گیرید راضی نیستید، این مورد دیگری است که باید به آن توجه کنید.

قاعده کلی تنظیمات جریان هوا و ضربه گلو این است که تنظیم جریان هوای بازتر باعث کاهش ضربه گلو می‌شود و تنظیم سفت‌تر آن را افزایش می‌دهد. اگر وقتی جریان هوا را باز می‌کنید به کاری که انجام می‌دهید فکر کنید، درک آن آسان است. با اجازه ورود هوای بیشتر به داخل، بخار را کمتر متمرکز می‌کنید و همین تاثیر آن بر گلو را کاهش می‌دهد.

برعکس، سفت کردن جریان هوا بخار را متمرکز نگه می‌دارد و ضربه گلوی محکم‌تر و طعم قوی‌تری به شما می‌دهد.

این امر به ویژه صادق است زیرا جریان هوای فشرده‌تر معمولاً به صورت دهان به ریه (MTL) ویپ می‌شود که شامل کشیدن بخار به داخل دهان و سپس استنشاق همه آن با هم است. این همان روشی است که سیگار می‌کشید. فرو بردن یکباره تمام بخار به این صورت، ضربه گلویی را که به شما می‌دهد بیشتر می‌سازد.

اگر جریان هوای دستگاهتان را باز کنید و به صورت «مستقیم به ریه» استنشاق کنید، باز هم هنگام ویپینگ ضربه‌ای حس خواهید کرد، فقط خیلی روی گلویتان متمرکز نیست و بیشتر هنگام بیرون دادن دود ضربه می‌زند تا قورت دادن آن.

در تحقیق ضربه گلوی ما، رابطه بین تنظیم جریان هوا و ضربه گلو واضح نبود، اما ارتباطی بین جریان هوای باز و ضربه ضعیف وجود داشت.

از بین ویپرهایی که ضربه گلوی خود را ضعیف یا بسیار ضعیف می‌دانستند، بیش از نیمی از آن‌ها معمولاً با جریان هوای باز ویپینگ می‌کردند و کمی بیش از 16 درصد از جریان هوای فشرده استفاده می‌کردند. از بین ویپرهایی که می‌گفتند با تنظیم خود ضربه شدیدی به گلویشان وارد شده است، جریان هوای باز هم‌چنان رایج‌ترین انتخاب بود (حدود 38٪ استفاده کرده بودند)، اما حدود 30٪ از آن‌ها از جریان هوای فشرده‌تری استفاده می‌کردند.

6. یک فتیله جدید امتحان کنید

انتخاب فتیله شما می‌تواند بر ضربه گلویتان تأثیر بگذارد اما برتری پنبه بر سایر فتیله‌ها چیزی است که بسیاری از ویپرها به آن توجه نمی‌کنند.

معمولاً از پنبه استفاده می‌شود زیرا به خوبی فتیله می‌کند و طعم بسیار تمیزی ارائه می‌دهد اما وقتی صحبت از ضربه گلو می‌شود حرف زیادی برای گفتن ندارد. اگر به دنبال ضربه ملایم‌تری هستید پنبه انتخاب خیلی خوبی است.

برای ضربه شدیدتر، اگر یک اتمایزر یا مخزن قابل بازسازی دارید که می‌توانید به راحتی فتیله آن را عوض کنید، فتیله‌های کنفی واقعاً می‌توانند ضربه گلویتان را تقویت کنند. از نظر بسیاری از ویپرها این کار بسیار سخت است اما اگر تنظیمات دیگری که انتخاب می‌کنید ضربه دلخواه را به شما نمی‌دهد موضوع دیگری است.

برای مثال، اگر از جویس مبتنی بر VG فقط هم از نوع کم‌نیکوتین برای تولید ابر استفاده می‌کنید، اما همچنان می‌خواهید گلویتان ضربه بخورد، استفاده از فتیله کنفی می‌تواند این تفاوت را ایجاد کند. سیلیس هم ضربه خوبی دارد اما کمی تیز و آزاردهنده است و معمولاً طعم جویس با فتیله‌های سیلیس بدتر است.

7. از سالت نیکوتین برای ضربه گلوی آرام‌تر استفاده کنید

همه چیز در دنیای ویپینگ به سرعت تغییر می‌کند و وقتی اولین بار این مقاله را نوشتیم، سالت نیکوتین‌ها حتی اختراع هم نشده بودند! اما الان هستند و در ویپینگ برای افرادی که نیکوتین قوی‌تر و ضربه‌های گلوی نرم‌تر را ترجیح می‌دهند انقلابی به پا کرده‌اند.

خلاصه کلام، سالت نیکوتین‌ها شکل اصلی نیکوتین موجود در تنباکو هستند و آن‌قدر گلو را نمی‌زنند. اگر اطلاعات بیشتری می‌خواهید، به راهنمای کامل ما درباره سالت نیکوتین ها رجوع کنید یا برخی از سالت نیکوتین‌های خوش‌طعم موجود را در فروشگاه ما ببینید.

گزینه دیگری که در اواخر سال 2019 ارائه شد، استفاده از سالت نیکوتین‌های هیبریدی است. سالت نیکوتین‌های هیبریدی از ترکیبی از فری‌بیس و سالت نیکوتین استفاده می‌کنند تا پُکی شبیه به پک سیگار ایجاد کنند. بهترین نمونه آن‌ها Hexa Pro است، یک پاد یکبار مصرف، به خاطر تعامل بین جویس هیبریدی و فناوری به کار رفته در دستگاه، اما به شکل Riot S:ALTS 10 میل هم موجود است.

چه نوع دستگاهی برای تنظیم ضربه گلو بهتر است؟

در توضیحات بالا، احتمالاً متوجه شده باشید که بسیاری از گزینه‌ها برای هر دستگاهی جواب نمی‌دهد.

به عنوان مثال، معمولاً نمی‌توانید تنظیمات جریان هوا را در یک ویپ ساده مبتنی بر تنک پیاده کنید و اگر با دستگاه سیگارشکل شرکت خاصی به مشکل برخورده‌اید نمی‌توانید نسبت VG:PG دیگری را انتخاب کنید.

مانند خیلی چیزهای دیگر در مورد ویپینگ، گزینه‌ها واقعاً زمانی باز می‌شوند که یک ماد با وات متغیر و ترجیحاً دراای کنترل دما انتخاب کنید، چیزی شبیه ووپو درگ اچ 80 اس. می‌توانید از هر جویسی که دوست دارید استفاده کنید (بنابراین روی قدرت نیکوتین، نسبت VG:PG و طعم خود کنترل دارید)، شما بر جریان هوای دستگاهتان کنترل خواهید داشت و می‌توانید قدرت یا دما را تنظیم کنید تا نوع ضربه مورد نظرتان را دریافت نمایید.

بسیاری از پاد ماد ها به شما این امکان را می‌دهند که ضربه گلوی خود را تغییر دهید. VOOPOO DRAG X PNP-X نمونه‌ای از یک دستگاه پاد ماد است که امکان ضربه‌های نرم و سخت‌تر به گلو را فراهم می‌سازد و همچنین دارای فناوری چشمگیری است.

 از یک کویل با مقاومت کمتر، نیکوتین کم و جویسی با VG بالا برای ضربه گلوی ملایم، یا کویل با مقاومت بالاتر، نیکوتین بالا و جویسی با PG بالاتر برای ضربه گلوی قوی‌تر استفاده کنید.

بهترین ویپ برای یک ضربه گلوی قوی

معمولاً حتی محبوب‌ترین ویپ‌ها هم پس از یک یا دو سال با چیز جدیدی جایگزین می‌شوند. اما Geekvape Wenax S-C امتحان خود را پس داده است. صرفاً به این دلیل که هنوز هم بهترین دستگاه برای تجربه یک ضربه گلوی قوی است و برای افرادی که هوس دود می‌کنند گزینه‌ای عالی است.

ضربه گلو مهم است، آن را نادیده نگیرید

در ادامه تلاش برای طعم بهتر و ابرهای بزرگ‌تر، به نظر می‌رسد ضربه گلو برای بسیاری از ویپرها اهمیت کمتری پیدا کرده است. اما نباید این‌طور باشد.

ضربه گلو در ترک سیگار برای بسیاری نه تنها ضروری است بلکه بُعد دیگری از تجربه ویپینگ است.

شما مجبور نیستید همان نوع ضربه شدیدی را انتخاب کنید که بیشتر ما در زمان شروع ویپینگ به دنبال آن بودیم، اما فکر کردن در مورد این‌که چگونه تنظیمات دستگاه و انتخاب جویس شما بر ضربه گلویتان تأثیر می‌گذارد، باز هم راه دیگری در اختیارتان قرار می‌دهد تا تجربه یک ویپینگ کاملاً متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×