خانه محصولات کاربری سبد خرید0
راهنمای خرید ویپ و پاد

راهنمای خرید ویپ و پاد

اگر تصمیم گرفتید سیگار را ترک کنید و از ویپ استفاد کنید، این اولین قدم در فرآیندی است که مطمئنا کیفیت زندگی‌تان را متحول خواهد کرد – اما این تنها اولین قدم است. قبل از اینکه عملاً ویپینگ را شروع کنید، باید بهترین ویپ را مناسب با نیازهایتان انتخاب کنید. اینجاست که این مقاله به شما کمک می‌کند؛ ما کارشناسان فروشگاه ویپ گوگرد، قصد داریم شما را در اولین قدم برای ویپینگ راهنمایی کنیم.

ویپینگ اساساً با سیگارکشیدن متفاوت است و تفاوت تنها بخاطر بخار حاصل از ویپینگ نیست که با دود سیگار متفاوت است، بلکه این دو اساسا با هم تفاوت دارند، زیرا این دو محصول به غیر از این واقعیت که هر دو حاوی نیکوتین هستند تقریباً هیچ وجه اشتراکی با هم ندارند. همه‌ی سیگارها اساساً یکسان هستند، اما در مورد سیگارهای الکترونیکی یا همان ویپ ها نمی‌توان چنین چیزی گفت. برخی ویپ ها برای مبتدیان طراحی شده‌است، و برخی دیگر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای ویپرهای پیشرفته تجربه‌ای عالی در استفاده از ویپ ایجاد می‌کند و ممکن است آن چیزی نباشد که شما به دنبال آن هستید. برندهای مختلف کیت ویپ روی کاغذ می توانند تفاوت اندکی نیز داشته باشند.

بنابراین، هنگام خرید کیت‌های ویپ به چه نکاتی باید دقت کنید؟ به شما کمک می‌کنیم تا با این بازنگری شروع کنید.

کیت ویپ شروع کننده (استارتر کیت) چیست؟

کیت ویپ چیست

قبل از اینکه بتوانید بهترین ویپ را متناسب با نیازهایتان انتخاب کنید، باید بدانید کیت‌های کامل شروع‌کننده ویپ با دستگاه‌های ویپینگ ساده چه تفاوتی دارند. تعریف کیت کامل ویپ این است که همه چیزهایی را که برای شروع استفاده از ویپ نیاز دارید در جعبه‌ای گنجانده شده‌است. دستگاه ویپینگ بدون لوازم جانبی معمولاً فقط با دستگاه و کابل شارژ ارائه می‌شود. درحالی‌که، کیت کامل شروع کننده شامل تانک و کویل یا پاد جایگزین است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که جویس را اضافه کنید. اگر برای اولین بار از ویپ استفاده می‌کنید، در اولین تجربه، کیت ویپ‌تان قطعا باید کیت کامل شروع کننده باشد.

انواع مختلف کیتهای ویپ کدامند؟

انواع ویپ

ساده‌ترین راه برای خرید اولین کیت ویپ این است که ابتدا نوع کلی دستگاه مورد نظرتان را بشناسید. در بریتانیا اکثر کیت‌های ویپ به چهار دسته مختلف تقسیم می‌شوند. موارد زیر چهار نوع کیت هستند که هنگام جستجو برای انتخاب ویپ مشاهده خواهید کرد.

  • پاد سیستم: پاد سیستم دستگاه ویپینگی است که جویس ویپ‌اش را در پاد پلاستیکی قابل جایجایی با یک کویل اتومایزر داخلی ذخیره می‌کند. پاد سیستم‌ها معمولاً بهترین کیت‌های ویپ برای مبتدیان هستند، زیرا همراه با بهترین عملکرد برای جویس های نیکوتین بالا دارند طراحی شده‌اند. جویس مناسب این دستگاه ها که سالت نیکوتین نامیده می شود، نوع مناسبی از جویس است که می‌توان آن را از فروشگاه های اینترنتی ویپ خرید. اگر تازه کار هستید و از پاد سیستم استفاده می‌کنید، تجربه خوبی از نیکوتین سالت خواهید داشت.
  • ویپ‌های قلمی: در مقایسه با پاد سیستم‌ها، ویپ‌های قلمی معمولاً کمی بزرگ‌تر هستند در حالی که بخار عالی تولید می‌کنند و عمر باتری خوبی دارند. اگر برای اولین بار از ویپ استفاده می‌کنید و به نیکوتین بالایی نیاز دارید، ویپ قلمی می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. ویپ‌های قلمی همچنین می‌توانند دستگاه‌های تقویت‌کننده خوبی برای دارندگان پاد سیستم که انتظار عملکرد بهتری را دارند باشند.
  • ویپ ماد: ویپ مادها – که باکس ماد نیز نامیده می‌شوند – بزرگترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ویپینگ در بازار هستند. استفاده از این ویپ‌ها اغلب تاحدی پیچیده است. علاوه بر این، ویپ ماد معمولاً شامل مخازنی هستند که برای استنشاق مستقیم به ریه (DTL) طراحی شده‌اند، که احتمالاً آن چیزی نیست که به عنوان مبتدی ترجیح می‌دهید. ویپ‌ مادها معمولاً کیت‌های مناسبی برای ویپرهای مبتدی نیستند.
  • ویپ یکبار مصرف: ویپ یک‌بارمصرف دستگاه ویپینگ یک‌بارمصرفی است که باتری قابل شارژ یا مخزن یا پاد قابل تعویض ندارد. از ویپ‌های یک‌بارمصرف معمولاً حداکثر تا 200 یا 400 پک می‌تواند استفاده کرد و این دو ظرفیت تقریباً معادل یک بسته سیگار برای 200 پک و دو بسته سیگار برای 400 پک است. ویپ‌های یک‌بارمصرف راحت‌ترین دستگاه‌های ویپینگ موجود در بازار هستند و خرید ویپ یکبار مصرف راه خوبی است تا بفهمید مزه ویپ چگونه است و استفاده از آن چه حسی دارد. با این حال، خرید ویپ یک‌بارمصرف هر روز یا دو‌ روز یک بار به طور قابل توجهی گرانتر از استفاده از دستگاه ویپینگ با قابلیت تعویض مخزن و شارژ باتری است.
  • پاد ماد: این دستگاه ها جدیدترین تکنولوژی در صنعت ویپ محسوب میشوند و تنظیمات بیشتری نسبت به پاد سیستم داشته، اما کوچک تر از ویپ ماد هستند.

بهترین کیت ویپ برای افراد مبتدی چیست؟

بهترین کیت ویپ برای افراد مبتدی

معتقدیم پاد سیستم‌ها و ویپ‌های قلمی معمولاً بهترین کیت‌های ویپ برای ویپرهای مبتدی هستند. به این دلیل که این ویپ‌ها کوچکترین دستگاههای ویپینگ قابل تعویض در بازار هستند و نحوه استفاده از این دستگاههای ویپینگ کوچک معمولاً آسانتر است. معمولاً دستگاه‌های ویپینگ کوچک برای ویپرهای تازه‌کار بهترین انتخاب هستند، زیرا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند با جویس های با نیکوتین بالاتر به‌خوبی کار کنند. اگر می‌خواهید به عنوان ویپر مبتدی از جویس های با نیکوتین بالا استفاده کنید، هیچ نگران نباشید، زیرا بخار حاصل از ویپینگ نیکوتین موثری به شکل پرتابی و ضربه محکم به گلو وارد می‌کند که تا حد زیادی شبیه پک سیگار است.

هنگام خرید اولین ویپ باید چه چیزی را در نظر بگیرید؟

تا اینجای این مقاله، انواع مختلف کیت‌های ویپ را شناختید. همچنین با دو نوع کلی کیت‌های ویپ –پاد سیستم و ویپ قلمی– آشنا شدید که معمولاً برای ویپرهای مبتدی بهترین هستند. مقاله فوق را با بحث درباره چهار ویژگی بهترین ویپ برای افراد مبتدی، ادامه میدهیم.

  • برای استفاده بهتر و راحت‌تر دستگاهی با باتری داخلی انتخاب کنید. دستگاهی که باتری قابل تعویض دارد هزینه بیشتری را خواهد داشت زیرا هنگام استفاده از آن باید باتری را جداگانه خریداری کنید. همچنین باید یاد بگیرید که چگونه باتری‌های قابل تعویض‌تان را با خیال راحت نگه‌داری، شارژ و حمل کنید. اگر از دستگاه ویپینگ با باتری داخلی استفاده می‌کنید، نگرانی کمتری درباره باتری خواهید داشت و شارژ دستگاه به سادگی با اتصال به حتی رایانه میسر می‌شود.
  • دستگاهی با دستور‌العمل ساده انتخاب کنید، بنابراین در درک نحوه استفاده از دستگاه مشکل نخواهید داشت. استفاده از دستگاه با روشن شدن خودکار هنگام پک زدن معمولا بهترین است و به طور خودکار بخار تولید می‌کند. دستگاهی با دستورالعمل تک دکمه‌ای نیز می‌تواند برای افراد مبتدی مناسب باشد. دستگاهی که دکمه دستی دارد، ابرهای بخار بزرگتری تولید خواهد کرد، اما استفاده از این دستگاه به آسانی استفاده از دستگاه با دکمه خودکار نخواهد بود.
  • ویپ قلمی که دارای مخزن باشد را انتخاب کنید. از طرف دیگر، می‌توانید پاد سیستم هم بخرید. خرید دستگاه ویپینگ و مخزن به طور جداگانه می‌تواند برای افراد مبتدی پیچیده باشد زیرا این امکان وجود دارد که مخزن و دستگاهی را انتخاب کنند که با یکدیگر سازگار نباشند. اگر دستگاهی که شامل مخزن است می‌خرید، باید مطمئن شوید که این دو جزء در کنار هم کار می‌کنند.
  • دستگاهی که برای استنشاق دهان به ریه طراحی شده است را انتخاب کنید. روش استنشاق دهان به ریه همان چیزی است که با جویس های با نیکوتین بالاتر بهترین عملکرد را دارند و همان تجربه سیگار کشیدن را تداعی می‌کند. تقریباً تمام پاد سیستم‌ها برای استنشاق دهان به ریه (MTL) طراحی شده‌اند. اگر ویپ قلمی می‌خرید، به دهانه مخزن نگاه کنید تا متوجه سبک استنشاقی که برای آن طراحی شده است بشوید. اگر قسمت دهانی مانند فیلتر سیگار باریک باشد، احتمالاً مخزن این دستگاه برایتان مناسب است.

تنوع کویل ویپ

انواع کویل ویپ

دو نوع اصلی از تنوع کویل وجود دارد که بر اولویت ویپینگ‌تان تأثیر می‌گذارد.

Plus-Ohm

اکثر پاد‌ سیستم‌ها از کویل‌هایی با مقاومت بالاتر در محدوده 1.0 تا 3 اهم استفاده می‌کنند – اما برخی از آنها از 0.8 اهم استفاده می‌کنند. این ویپ‌ها برای ویپینگ دهان به ریه مناسب هستند و بخار خنک و کم تولید می‌کنند.

مقاومت Plus Ohm برای سالت نیکوتین ها با محتوای نیکوتین بالاتر و قوام 50/50 PG/VG طراحی شده‌است، هنگامی که با کویل صحیح همراه می‌شوند، احساس قوی‌تری در گلو با مصرف نیکوتین رضایت بخش‌تر ایجاد می‌کنند.

درجه بالاتر مقاومت از قدرت باتری کمتری استفاده می‌کند – یعنی دستگاه‌های کوچک‌تر و کم قدرت‌تر. اگر زیاد سیگار می‌کشید و در حال ترک هستید، دستگاه ویپی را انتخاب کنید که کویل‌هایی با محدوده مقاومت بالا داشته باشند.

Sub-Ohm

ویپینگ Sub-Ohm از کویل‌هایی با مقاومت پایین‌تر (زیر 1.0 اهم) استفاده می‌کند، که اجازه می‌دهد وات بیشتری از سیم‌ها عبور کند، به این معنی که کویل گرم‌تر می‌شود – بخار گرم‌تری با ضربه هوا و ابرهای بسیار بزرگ‌تر به شما می‌دهد.

این سبک از ویپینگ حاوی مقدار کمتری نیکوتین با غلظت خاص PG/VG 30/70 و احساس تلخی کمتر در گلو است.

با این حال، قدرت بیشتر به معنای دستگاه بزرگ‌تر و استفاده بیشتر از باتری است، بنابراین خود را آماده کنید تا منبع تغذیه‌تان بیشتر توسط کویل Sub-Ohmتان تخلیه شود.

مایع ویپ (Vape Liquid)، یا ویپ جویس (Vape Juice) یا ای لیکوئید (E-Liquid)

جویس برای ویپ

در نهایت، فوق‌العاده‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین قسمت ویپ، جویس است.

یافتن بهترین طعم جویس ویپ کاملاً به ذائقه‌ی چشایی بستگی دارد. بنابراین استفاده از ویپ یک‌بارمصرف می‌تواند مفید باشند – به خصوص اگر در ویپینگ مبتدی بوده و به دنبال امتحان کردن چند طعم مختلف هستید.

تفاوت در میزان قدرت این مایعات مهم است که باید در نظر داشته باشید. می‌بینید که تمام ویپ جویس هایمان از صفر میلی‌گرم نیکوتین تا 50 میلی‌گرم – حداکثر مقدار مجاز قانونی طبق قوانین- متغیر است.

توصیه می‌کنیم سعی‌کنید قدرت نیکوتین موجود در ویپ را با سطح نیکوتین موجود در سیگاری که در حال حاضر مصرف می‌کنید مطابقت دهید، سپس با هر بار خرید به تدریج قدرت نیکوتین را کاهش دهید تا زمانی که از ویپ بدون نیکوتین استفاده کنید!

نکاتی درباره تجربه خرید اولین ویپ‌

نکات لازم برای خرید اولین ویپ

احتمالا تصمیم گرفته‌اید که دست به کار شوید و اولین ویپ‌تان را بخرید. تبریک می‌گویم! ویپینگ راهی عالی برای لذت بردن از نیکوتین بدون مواد شیمیایی مضر موجود در سیگار است. اما قبل از رفتن به فروشگاه، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

1. مشخص کنید چه نوع تجربه‌ای از ویپینگ مد نظرتان است

هنگام خرید اولین ویپ‌تان، مهم است مشخص کنید چه نوع تجربه ویپینگی مد نظرتان است: آیا ویپی کوچک و جمع‌و‌جور می‌خواهید یا به دنبال دستگاه قدرتمندی هستید که بتواند ابرهای بزرگ بخار تولید کند؟

موارد دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر داشته باشید، مانند عمر باتری و ظرفیت جویس. اما در نهایت، تصمیم به علاقه شخصی بستگی دارد. بنابراین از خود بپرسید که چه نوع تجربه ویپینگی می‌خواهید، و سپس دستگاهی را انتخاب کنید که با نیازهای‌تان مطابقت داشته باشد.

2. قدرت مناسب نیکوتین را انتخاب کنید

خرید اولین ویپ‌ تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. انواع مختلفی از دستگاه‌های ویپینگ و میزان متفاوت در قدرت نیکوتین برای انتخاب وجود دارد که دانستن اینکه از کجا باید شروع کنید را دشوار می‌کند.

اگر سیگاری قهار هستید، احتمالاً می‌خواهید با سطح نیکوتین بالاتری شروع کنید تا بتوانید همان رضایتی را که از عادت سیگار کشیدن دریافت می‌کردید، از ویپینگ بگیرید. یک حساب سرانگشتی خوب نشان می‌دهد که با طعم و سطح نیکوتینی شروع کنید که کم و بیش معادل سیگارهایی است که می‌کشیدید. برای مثال، اگر سیگار منتول می‌کشید، احتمالا می‌خواهید با طعمی از جویس شروع کنید که حاوی منتول با سطح نیکوتین بالاتر است.

اگر کم سیگار می‌کشید یا قصد ترک سیگار را دارید، بهتر است با سطح نیکوتین پایین‌تری شروع کنید. اگر متوجه شدید که از ویپ‌تان رضایت کافی ندارید، همیشه می‌توانید سطح نیکوتین را افزایش دهید. با این حال، همیشه بهتر است با نیکوتین کمتر شروع کنید و کم کم آن را افزایش دهید تا در نهایت بیشتر از سطح نیازتان نیکوتین مصرف نکنید. ویپینگ راهی عالی برای ترک سیگار است.

3. بودجه‌تان را در نظر بگیرید

وقتی می‌خواهید ویپ بخرید، باید چند نکته را در نظر بگیرید – بودجه‌ یکی از آن نکات است. ویپینگ می‌تواند سرگرمی‌ای گران قیمت باشد، بنابراین مهم است که قبل از خرید، بودجه‌تان را در نظر بگیرید.

اگرچه ممکن است وسوسه شوید و به سراغ گران‌ترین گزینه موجود در بازار بروید، اما این موضوع به این معنی نیست که گزینه انتخابی‌ برایتان مناسب است. در واقع، ویپ‌های عالی زیادی وجود دارد اما آیا ارزش خریدن دارند. بنابراین قبل از خرید، از خود بپرسید که چقدر حاضرید هزینه کنید.

هنگامی که قیمت مشخصی برای خرید ویپ در ذهن دارید، می‌توانید به دنبال دستگاهی بگردید که متناسب با نیاز و بودجه‌تان باشد. با کمی جستجو، مطمئناً گزینه مناسبی پیدا خواهید کرد – بدون اینکه بودجه‌تان کاهش یابد. می‌توانید ویپ‌های عالی با هر قیمتی پیدا کنید، بنابراین اجازه ندهید هزینه، شما را از یافتن دستگاه عالی منصرف کند.

4. کمی تحقیق کنید

منابع بسیار خوبی به صورت آنلاین و حضوری وجود دارد که می‌تواند کمک کند درباره انواع مختلف ویپ‌های موجود در بازار بدانید.

اگر می‌خواهید ویپ جدیدی بخرید، قبل از خرید درباره آن تحقیق کنید. با وجود برندها و مدل‌های مختلف برای انتخاب، اینکه از کجا باید شروع کنید می‌تواند دشوار باشد.

با این حال، با صرف زمان برای خواندن بررسی‌های آنلاین و مقایسه قیمت‌ها، می‌توانید مطمئن باشید که بهترین ویپ مناسب با نیازهایتان را پیدا خواهید کرد. برای مثال، اگر دستگاه قدرتمندی نیاز دارید که ابرهای بزرگ بخار تولید می‌کند، باید ماد با توان خروجی بالا انتخاب کنید که به احتمال زیاد به باتری‌های خارجی نیاز دارد.

از سوی دیگر، اگر دستگاه جمع‌و‌جورتر با کاربرد آسان‌تر می‌خواهید، پاد سیستم های فوق‌العاده سبک و قابل حمل می‌توانند گزینه بهتری باشند. مهم نیست که سبک ویپینگ‌تان چیست، مطمئناً ویپی وجود دارد که برایتان مناسب است. بنابراین قبل از خرید ویپ بعدی، حتما به اندازه کافی تحقیق کنید.

5. به فروشگاه ویپ معتبر مراجعه کنید

هنگام خرید ویپ، اعتماد به فروشنده ویپ مهم است. قطعا نمی‌خواهید در نهایت به محصول ضعیف برسید. هنگام انتخاب فروشنده قابل اعتماد ویپ باید به چند نکته توجه کنید.

ابتدا بررسی کنید که آیا فروشنده اعتبار خوبی دارند یا خیر. می‌توان به صورت آنلاین نظرات دیگران را بررسی کرد و این بررسی کمک می‌کند تا از نظر دیگران درباره شرکت ایده بگیرید.

دوم، مطمئن شوید که درصورت خرابی کالا شرکت سیاست بازگشت قابل اعتماد و شفاف ارائه می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود با اطمینان خرید کنید.

در نهایت، شرکتی را انتخاب کنید که ارسال کم هزینه یا فوری دارد. این نشانه خوبی است که آنها به رضایت مشتری متعهد هستند. با پیروی از این دستورالعمل‌های ساده، می‌توانید مطمئن باشید که فروشنده ویپ قابل اعتمادی پیدا می‌کنید که محصولات باکیفیتی در اختیارتان قرار می‌دهد. فروشگاه اینترنتی گوگرد با محصولات متنوع خود، همواره در کنار شماست.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×