خانه محصولات کاربری سبد خرید0
تنظیمات و نحوه استفاده از ویپ اسموک

تنظیمات و نحوه استفاده از ویپ اسموک

ماد های SMOK به خصوص برای تازه‌کارها، می‌توانند کمی پیچیده باشند. به همین دلیل، ما تصمیم گرفتیم تمام تنظیماتی را که در ماد SMOK وجود دارد، تجزیه کنیم تا درک بهتری از نحوه‌ی عملکرد آن‌ها داشته باشید.

SMOK شامل ماد های بسیاری می‌شود  اما اکثر آن‌ها دقیقاً یک نرم‌افزار را اجرا می‌کنند، اگرچه برخی از مادها – به عنوان مثال G-Priv 2 به جای دکمه‌های ترکیبی از دکمه های لمسی استفاده می‌کنند. با این حال، این دستگاه نیز با همان نرم‌افزار کار می کند، فقط روش‌های ورودی کمی تفاوت دارند.

من به شخصه ماد های SMOK را دوست دارم، اما هنوز هم منتظر اضافه شدن یک ماد ویپ از این شرکت به لیست برترین ها هستیم.

دلیل؟ بنا بر تجربه‌ی من، ماد SMOK کمی در دوام آوردن ضعیف عمل می‌کند. بیشتر ویپرهای جدید از این موضوع آگاه نیستند، بنابراین بهتر است این موضوع را از قبل بدانید.

تنظیمات SMOK Vape

لطفاً توجه داشته باشید:  این راهنما برای ویپرهای تازه‌کار طراحی شده است. اگر تازه‌کار نیستید و یا قبلاً از مادهای SMOK استفاده کرده‌اید، بسیاری از موارد زیر ممکن است ابتدایی به نظر برسند، اما من می‌خواهم یک نمای کلی از نحوه عملکرد این ماد از ابتدایی‌ترین عملکردها تا قابلیت‌های پیشرفته‌تر را ارائه دهم.

پس با من همراه باشید.

چگونه ویپ های SMOK را روشن کنیم؟

تقریباً همه مادهای اخیر SMOK از Fire bar به جای یک دکمه استفاده می‌کنند. این یک روش عالی برای روشن کردن ماد مدنظرتان است، زیرا به دقت بسیار کمی نیاز دارد، می‌توانید کورکورانه آن را انجام دهید و حرکت کلی بصری‌تر است.

هنگامی که ماد SMOK خود را از جعبه خارج کردید و باتری‌های صحیح را در جهت درست نصب کردید، به سادگی پنج بار روی نوار آتش کلیک کنید تا ماد فعال شود. چند لحظه طول می‌کشد که سیستم بارگذاری شود، سپس لوگوی SMOK را مشاهده می‌کنید و پس از راه‌اندازی تمام نرم‌افزار، منوی تنظیمات روی صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود.

بررسی صفحه‌نمایش ویپ SMOK

SMOK اطلاعات زیادی را در نمایشگرهای مادهای خود قرار می‌دهد. بر روی صفحه شاهد اطلاعات TC، وضعیت باتری ها، میزان مقاومت، ولتاژ و حتی یک عدد پاف‌شمار هستید تا بتوانید میزان بخار در روز را ببینید.

اگر از یکی از تانک های ساب اهمی SMOK استفاده می‌کنید، باید مطمئن شوید که مقاومت آن با آنچه در کنار کویل نوشته شده مطابقت دارد. این موضوع نباید مشکل بزرگی باشد زیرا همه آن‌ها برای این منظور کالیبره شده‌اند.

خطای اتوماتور

اگر کویل به‌درستی تنظیم نشده باشد، ممکن است با ماد SMOK خود به مشکل بخورید، اگرچه این مشکل خاص بیشتر روی کویل های دست ساز دیده می شود.

به عنوان مثال، مقاومت کویل، پس از نصب، با نماد اهم (Ω) – 0.18Ω نشان داده می‌شود. اگر از کویل های دست ساز استفاده می کنید، مقاومت کویل ممکن است متفاوت باشد، اما این خود داستانی دیگر است!

اگر مشکلاتی در کویل، مقاومت یا اتصال آن وجود داشته باشد، ماد به سادگی روشن نمی‌شود و احتمالاً یک پیام خطا نشان می‌دهد.

اگر این اتفاق افتاد، کویل خود را بررسی کنید، مطمئن شوید که به درستی وصل شده است و مطمئن شوید که تانک به درستی جا افتاده است.

برای تنظیم وات (توان) مورد نظر، کافی است دکمه ها را بالا و پایین کنید تا نقطه دقیق را بیابید.

لطفاً توجه داشته باشید: همیشه بهترین کار این است که از توان بسیار پایین‌تر (40-50W) نسبت به توان اعلام شده شروع کنید و به آرامی بالا بروید، زیرا این کار به کویل فرصت می‌دهد تا به درستی کالیبره شود.

روشن کردن ماد در حالت قدرت خیلی بالا با یک کویل جدید می‌تواند آن را بسوزاند و این در دراز مدت هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. آهسته و پیوسته جلو بروید.

چگونه به تنظیمات دسترسی داشته باشیم؟

 • اگر از ماد SMOK صفحه لمسی استفاده می کنید، یک نماد تنظیمات در صفحه اصلی وجود دارد که می‌توانید برای دسترسی به تنظیمات ماد به سادگی روی آن ضربه بزنید.
 • اگر از یک دستگاه غیر لمسی استفاده می کنید، کافی است سه بار بر روی کلید Fire کلیک کنید تا وارد منوی تنظیمات شوید.
 • پس از ورود به تنظیمات، می‌توانید با استفاده از کلیدهای بالا و پایین ماد در منوها حرکت کنید. اولین تنظیماتی که با آن مواجه خواهید شد، MODE SETTING است.
چگونه به تنظیمات ویپ ماد های اسموک دسترسی داشته باشیم

در MODE SETTING، می‌توانید حالت‌های بخار برای انواع مختلف کویل – W، Ti، Ni، SS، M – و همچنین تنظیم پیش‌گرمایش را، اگر می‌خواهید این ویژگی را فعال کنید، تنظیم کنید.

اگر فقط می‌خواهید بخار کنید و علاقه‌ای به کارهای پیچیده ندارید، فقط ماد را در حالت W (وات) قرار دهید و بر اساس آن، وات را تنظیم کنید.

Ti، Ni و SS برای انواع مختلف کویل ها و ویپ های کنترل دما هستند. می‌توانید کویل‌هایی از تیتانیوم، نیکل و فولاد ضد زنگ بسازید یا استفاده کنید و همه اینها برای اجرای بهینه نیاز به تنظیمات اختصاصی دارند.

اگر می‌خواهید از کویل اسموک که با کیت ارائه شده است، استفاده کنید، فقط در حالت وات بمانید، زیرا برای حالت‌های برق استاندارد طراحی شده است.

تنها زمانی که باید نگران تنظیمات دیگر باشید هنگامی است که در حال ویپ کردن یا ساخت کویل های خود با انواع مختلف سیم هستید.

حرکت در داخل منوها

حرکت در داخل منوهای ویپ مادهای اسموک

هنگامی که وارد منوی تنظیمات می‌شوید (سه کلیک بر روی Fire Bar)، می‌توانید با کلیک بر روی Fire bar، به سرعت از منوی تنظیمات عبور کنید.

مادهای SMOK دارای چهار منوی اصلی هستند:

 • تنظیم حالت – جایی که حالت بخار خود را انتخاب می کنید (مثلاً TC یا وات)
 • شمارنده پاف – می‌توانید تعداد پاف‌هایی را که در روز می زنید را محدود کنید. این ویژگی روی NEVER به عنوان پیش فرض تنظیم شده است
 • تنظیمات صفحه – در اینجا می‌توانید (در برخی از حالت‌ها) رنگ فونت و همچنین LED های روشن را در حالت‌هایی مانند ProCOLOR تغییر دهید.
 • خاموش کردن – اینجا جایی است که ماد را خاموش می کنید

هنگامی که در یک زیر پوشه منو قرار گرفتید، برای حرکت در اطراف به سادگی از دکمه‌هایی که برای تنظیم دما استفاده می کنید استفاده کنید.

برای انتخاب یک گزینه، کلید آتش را برای یک ثانیه نگه دارید.

مثال: نحوه تغییر رنگ فونت در ماد SMOK

 • از صفحه اصلی، روی Fire Bar، سه بار کلیک کنید
 • روی منوها کلیک کنید تا به تنظیمات صفحه برسید
 • از دکمه‌های ماد استفاده کنید تا در میان گزینه‌ها حرکت کنید تا زمانی که رنگ مورد نظر خود را پیدا کنید
 • هنگامی که رنگ مورد نظر خود را به دست آوردید، Fire bar را برای یک ثانیه نگه دارید
 • انجام شد

این فرآیند در کل سیستم عامل‌ها به همین شکل است: فشار یک ثانیه‌ای گزینه را انتخاب می‌کند؛ کلیک های سریع شما را در منوی تنظیمات جا به جا می‌کند؛ از دکمه‌های فیزیکی برای حرکت در زیر پوشه ها و گزینه‌های منو استفاده می‌شود.

نصب کویل جدید

هنگامی که کویل تانک خود را عوض می کنید، به خصوص اگر از یک RDA استفاده کرده باشید، ماد SMOK از شما می پرسد که کویل جدید یا قدیمی است و دو عدد اهم احتمالی نیز به شما می‌دهد.

گزینه‌ی مشابه کویل خود را انتخاب کنید – اگر کویلتان جدید است، اساساً فقط گزینه NEW را بزنید.

در یک ماد SMOK صفحه لمسی، به سادگی روی گزینه NEW ضربه بزنید. اگر از حالت غیر لمسی SMOK استفاده می‌کنید، با کلیک‌های سریع روی نوار آتش، بین گزینه‌ها جابه‌جا شوید و وقتی گزینه مناسب را انتخاب کردید، Fire Bar را یک ثانیه لمس کنید.

تنظیمات سریعی که باید به خاطر بسپارید

 • به سرعت بین SOFT، NORMAL، HARD، MAX جابجا شوید: در حالت غیر لمسی SMOK، به سادگی Fire Bar و دکمه بالا را هم‌زمان فشار دهید. از اینجا می‌توانید تنظیمات خروجی را طی کنید.
 • نحوه تغییر وات در حالت TC: Fire bar و دکمه بالا را هم‌زمان فشار دهید. اکنون توان وات را با استفاده از کلیدهای بالا و پایین تنظیم کنید تا نقطه مدنظر خود را پیدا کنید. هنگامی که به چیزی که می‌خواهید رسیدید، Fire Bar را چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا قفل شود.
 • نحوه قفل/باز کردن قفل دستگاه: در یک ماد SMOK صفحه لمسی، Fire Bar را سه بار فشار دهید تا ماد قفل شود. با سه کلیک دیگر قفل آن باز می‌شود. در حالت غیر لمسی SMOK، به سادگی دو دکمه ناوبری را هم‌زمان با هم نگه دارید تا قفل شود و برای باز کردن قفل این کار را یکبار دیگر انجام دهید.

نحوه ارتقاء سیستم عامل ماد SMOK

قبل از هر چیز، مطمئن شوید که ابزار برنامه‌نویسی NuMicro ISP SMOK را روی رایانه شخصی خود نصب کرده اید.

پس از نصب، باید مراحل نحوه ارتقاء سیستم عامل را در وب سایت رسمی SMOK دنبال کنید.

لطفاً توجه داشته باشید: قبل از به روز رسانی سیستم عامل، باید باتری ها را خارج کنید.

و اگر این کافی نبود، باید Fire bar را در طول کل فرآیند در مدل‌های خاص فشار داده و نگه دارید. باز هم می‌توانید تمام این موارد را در سایت SMOK بررسی کنید.

اگر هنوز سؤالی دارید، از طریق بخش کامنت زیر با من ارتباط برقرار کنید. همچنین اگر قصد خرید محصولات برند اسموک را دارید، کافیست با مشاوران فروشگاه گوگرد تماس بگیرید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×