خانه محصولات کاربری سبد خرید0
کویل های ویپرسو چقدر دوام می آورند؟

کویل های ویپرسو چقدر دوام می آورند؟

در این مقاله، در مورد کویل‌های Vaporesso و ماندگاری آن‌ها صحبت خواهیم کرد و شما در مورد کویل‌های Vaporesso و چگونگی افزایش طول عمرشان اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

ویپرها اغلب پس از مدتی استفاده از ویپ متوجه طعم سوختگی می‌شوند. بخشی از این مشکل ناشی از کویل است، چرا که با گذشت زمان ایجویس در آن جمع می‌شود و کارایی‌اش در تولید بخار کاهش می‌یابد و فرسوده می‌گردد.

کویل‌های Vaporesso از بهترین کویل‌های موجود در بازار هستند، اما حتی این کویل‌ها هم تا ابد دوام نمی‌آورند.

کویل‌های Vaporesso در مقایسه با برندهای دیگر مدت زمان بیشتری دوام می‌آورند، و اگر به درستی نگه‌داری شوند این مدت زمان بیشتر هم می‌شود. با انجام این مراحل ساده، مصرف‌کنندگان ویپ می‌توانند انتظار داشته باشند که کویل Vaporesso آن‌ها دو هفته یا بیشتر دوام بیاورد. ویپرها همچنین درمی‌یابند که اگر به خوبی از ویپ نگه‌داری کنند، طعم و عملکرد آن بهتر می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوة صحیح تمیز کردن و نگه‌داری کویل‌های Vaporesso و سایر اجزای ویپ به خواندن ادامه دهید.

چه زمانی دستگاه ویپ را تمیز کنیم؟

اگر با نشانه‌ای از طعم سوختگی مواجه شدید، وقت آن است که نگاهی به کویل بیندازید. همچنین وجود طعم ایجویس قدیمی در ایجویس جدید نیز مهم است، زیرا به وضوح نشان می‌دهد که زمان تمیز کردن اجزا فرا رسیده است.

نحوة نگه‌داری از دستگاه Vaporesso

صرف نظر از اینکه مصرف‌کنندگان به طعم ایده‌آل اهمیت می‌دهند یا خیر، تمیز کردن منظم ویپ برای دست‌یابی به عملکرد بهینه ضروری است. جهت تمیز کردن ویپ می‌توان از دو روش اصلی استفاده کرد، شامل تمیز کردن سریع با استفاده از آب و تمیز کردن اساسی با استفاده از پاک‌کنندة اولتراسونیک.

دستگاه‌های ویپ، صرف نظر از برندشان، اساسا دارای اجزای یکسانی هستند. این اجزا شامل مخزن ویپ، کویل و باتری هستند. مخزن بخشی از دستگاه است که ایجویسی که به بخار تبدیل می‌شود درون آن قرار می‌گیرد. کویل عامل گرمایشی و مسئول تبدیل ایجویس به بخار است و باتری منبع انرژی دستگاه ویپ است.

تمیز کردن مخزن ویپ

تمیز کردن مخزن ویپ برای دست‌یابی به طعم مطلوب ضروری است. برای تمیز کردن مخزن ویپ از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

اجزای دستگاه را جدا کنید

ابتدا دست‌کش بپوشید تا از پوست‌تان در برابر تماس با نیکوتین محافظت کنید. سپس بخش‌های بالایی و پایینی مخزن را بردارید و ایجویس باقی‌مانده را تخلیه کنید. حتما به یاد نگه دارید که هر بخش کجا قرار می‌گیرد. اگر لازم بود از مراحل تمیز کردن عکس بگیرید تا بعدا به عنوان مرجع استفاده کنید.

شست‌وشو با آب

اگر از روش تمیز کردن سریع استفاده می‌کنید، مخزن را با آب گرم بشویید. مخزن را حداقل برای بیست ثانیه زیر شیر آب بگیرید تا ایجویس باقی‌مانده در آن شسته شود.

قرار دادن در پاک‌کنندة اولتراسونیک

برای تمیز کردن بهتر مخزن، آن را درون حمام اولتراسونیک قرار دهید و چرخة تمیز کردن را طی کنید.

از دستمال کاغذی استفاده کنید

پس از استفاده از یکی از دو روش بالا، داخل مخزن را با استفاده از دستمال کاغذی یا دستمال میکروفیبر پاک کنید. از این طریق ایجویس باقی‌مانده در مخزن پاک می‌شود.

خشک کردن در معرض هوا

پیش از نصب مجدد اجزای دستگاه، حتما اجازه دهید مخزن در معرض جریان هوا خشک شود. از گرما یا نور مستقیم خورشید استفاده نکنید، زیرا ممکن است به برخی از اجزای دستگاه آسیب بزند.

لطفا توجه داشته باشید که دستورالعمل‌های فوق فقط برای تمیز کردن مخزن‌های Vaporesso به کار می‌رود. تمیز کردن کویل‌های جدانشدنی توصیه نمی‌شود، در عوض یک بسته کویل Vaporesso جدید خریداری کنید.

افزایش طول عمر کویل ویپ

یکی از روش‌های کلیدی برای افزایش طول عمر کویل ویپ آماده‌سازی آن قبل از اولین استفاده است. فیتیلة درون کویل خشک است و حتی پس از افزودن ایجویس به مخزن نیز خشک باقی می‌ماند، چرا که زمان کافی برای جذب ایجویس را ندارد.

ویپینگ با فیتیلة کتان خشک باعث سوختن سر اتومایزر می‌شود، در نتیجه کویل خراب می‌شود و نیاز است سر اتومایزر تعویض شود.

برای جلوگیری از این اتفاق مصرف‌کنندگان ویپ باید مخزن را با ایجویس پر کنند و آن را تا یک ساعت در حالت ایستاده قرار دهند. سپس بدون روشن کردن ویپ چند بار به آن پک بزنند. از این طریق، فیتیلة کویل پیش از اولین استفاده با ایجویس اشباع می‌شود.

به توان دستگاه دقت کنید

یکی دیگر از روش‌های موثر برای افزایش طول عمر کویل Vaporesso حفظ تعادل در استفاده از دستگاه است. توان دستگاه و تناوب استفاده از آن را تا حد ممکن پایین نگه دارید تا سرعت فرسایش و خرابی کویل کاهش یابد.

تمیز کردن کویل

برخی از کویل‌ها را نمی‌توان تمیز کرد، مثل کویل‌هایی که در پادسیستم‌ها و کارتریج‌های Vaporesso به کار می‌روند و در تصویر نیز نشان داده شده است. در این موارد، تنها راه رسیدن به کویل تمیز تعویض آن است. اگرچه کویل‌های قابل تعویض که می‌توان تمیزشان کرد وجود دارند، ولی این کویل‌ها قابلیت تولید طعم و عملکرد خوبی ندارند. چرا که فیتیلة این کویل‌ها، صرف نظر از اینکه تمیز هستند، هنوز طعم‌های قبلی را درون خود دارند.

جهت تمیز کردن کویل‌های قابل جدا کردن، مانند کویل RDA، مراحل زیر را انجام دهید:

  1. فیتیلة پنبه‌ای را از داخل کویل خارج کنید.
  2. کویل را به صوت خشک (بدون ایجویس) روشن کنید. قبل و بعد از انجام این مرحله به هیچ یک از نقاط کویل دست نزنید، زیرا دمای کویل بیشتر از 200 درجه است.
  3. اتومایزر را خارج کنید و در حالی که آن را زیر آب گرم گرفته‌اید، با یک مسواک آن را بشویید.
  4. اتومایزر را یک بار بشویید تا مواد باقی‌مانده از بین برود.
  5. بار دیگر کویل را به صورت خشک مشتعل کنید تا آب باقی‌مانده از بین برود. خیلی مراقب باشید، چرا که تماس با کویل می‌تواند منجر به آسیب جسمی شود.

نحوة تمیز کردن ویپ قلمی

بسیاری از ویپ های قلمی از چندین قطعه تشکیل شده‌اند که با انجام مراحل زیر می‌توان آن‌ها را تمیز کرد:

مرحلة اول: قلم را جدا کنید

تمام اجزای قلم را جدا کنید و دقت کنید که هر قطعه کجا قرار می‌گیرد. مواد باقی‌مانده درون قلم را دور بریزید.

مرحلة دوم: از یک برس استفاده کنید

از آب استفاده نکنید و کثیفی و بقایا را با استفاده از یک برس تمیز کنید. این کار از آسیب دیدن قطعات الکتریکی دستگاه توسط آب جلوگیری می‌کند.

مرحلة سوم: تمیز کردن قسمت دهانی (لبی)

قسمت دهانی بسیاری از دستگاه‌های ویپ جدا نمی‌شود. برای این‌گونه دستگاه‌ها استفاده از یک تکه پارچه برای تمیز کردن لبی بهترین راه است.

مرحلة چهارم: وصل کردن مجدد

وقتی تمام اجزای قلم تمیز و خشک شدند، می‌توان دوباره آن‌ها را متصل کرد. جهت اطمینان از اتصال درست اجزای دستگاه، به هرگونه یادداشت و یا عکسی که از مرحلة جداسازی دارید مراجعه کنید. قبل از استفاده از ویپ حتما کویل را آماده و راه‌اندازی کنید.

جمع بندی

اگرچه دستگاه‌های ویپ از نظر کیفیت متفاوت هستند، ولی اغلب از اجزای یکسانی تشکیل شده‌اند. اعمال مراحل بالا به نگه‌داری دستگاه کمک می‌کند و طول عمر کویل‌های Vaporesso را به حداکثر می‌رساند.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×