خانه محصولات کاربری سبد خرید0
تفاوت پاد ماد و ویپ ماد

تفاوت پاد ماد و ویپ ماد

«فصل فصلِ ارتقای تجهیزات ویپ است! به این فکر کنید، البته اکثر مواقع سال زمان مناسبی برای خرید یک کیت ویپ جدید عالی است، زیرا تولیدکنندگان ویپ هیچوقت دست از عرضه رویه ثابتی از محصولات جدید برنمی‌دارند و ازاین‌رو طبعاً این روزها، تصمیم‌گیری‌تان برای خرید دشوارتر از همیشه شده است. به همین دلیل هم است که نوع کاملا جدیدی از دستگاه ویپینگ وجود دارد که در حال رقابت با رقبا برای جلب توجه شماست: ویپ ماد.

از مدت‌ها پیش تا به‌حال، پاد سیستم یا ویپ پادها جذاب‌ترین محصولات صنعت ویپینگ بوده‌اند که دلیل بسیار محکمی برای آن وجود داشته است: چون، دستگاه ویپینگ پادمحور از محصولات کاملا ایده‌آل برای افراد مبتدی است.

ویپ‌های پادمحور در بازار طوفان به پا کرده‌اند و ازاین‌رو، اتفاقی جالب رخ داده است. کاربران باسابقه پاد سیستم‌ها کم‌کم نیاز به آپگرید را احساس کرده‌اند و تمایلی به خرید مادهای فول‌سایز تانک‌دار (مخزن‌دار) یا به طور مختصر ماد باکس ندارند. این کاربران قصد خرید پاد سیستم‌های ارتقایافته را دارند. این تمایل مشتریان منجر به تولید پاد ماد شد. پاد ماد دستگاه ویپینگ با ویژگی‌های پیشرفته‌تر است اما در این دستگاه ویپینگ همچنان مایع الکترونیکی، به جای مخزن درون یک پاد ذخیره می‌شود.

آخرین پاد مادها از جمله اسموک سری آرپی‌ام تاحدی از ویژگی‌های کامل برخوردار است که در واقع حتی برای کاربران فعلی پاد مادها که قبلا به‌هیچ‌وجه از پاد ماد استفاده نکرده‌اند نیز گزینه‌های خرید بسیار قانع‌کننده‌ای دارند که این امر ما را به موضوع این مقاله می‌رساند. حالات پاد و مادهای ویپ چگونه مقایسه می‌شوند؟ مزایا و معایب پاد مادها و ویپ مادها چیست؟ و در صورتی‌که بین چند مدل مردد هستید، بهترین نوع دستگاه ویپینگ مناسب شما کدام است؟

بیایید بررسی عمیقی انجام دهیم.

تفاوت اصلی بین پاد مادها و ویپ مادها چیست؟

پیش از اینکه به نکات دقیق در زمینه مقایسه پاد مادها و ویپ مادها بپردازیم، اجازه دهید ویژگی‌های اصلی دو دستگاه را با یکدیگر مقایسه کنیم. پاد مادها، ایجویس خود را درون یک پاد پلاستیکی قابل حمل و یک‌بارمصرف ذخیره می‌کنند. پاد مادها دستگاه‌هایی اختصاصی بوده و فقط با مدل پاد تعبیه‌شده در هریک از مدل‌ها سازگار هستند. از سوی دیگر، ویپ مادها دارای بندی بر بالای مخزن (تانک) جداشدنی خود هستند. ویپ مادها اغلب به‌همراه یک مخزن ساب اهم سازگار عرضه می‌شوند، اما در صورت تمایل می‌توانید مخزن را جدا کنید و مخزن دیگری را به‌جای آن قرار دهید.

تفاوت اصلی بین پاد مادها و ویپ مادها

اکنون شاید ظاهر قضیه شما را به تعحب بیندازد که چرا وقتی فرد می‌تواند دستگاهی همه‌کاره و با سازگاری کامل بخرد، به‌دنبال خرید دستگاه ویپینگ اختصاصی است؟ این مسئله، اولین و شاید مهم‌ترین مزیت پاد مادها را برای ما روشن می‌سازد.

پاد مادها ظاهری شیک‌تر و کاربری آسان‌تری دارند

بزرگ‌ترین مزیت پاد مادها، ارائه قابلیت‌های موجود در یک ویپ ماد در پکیجی بسیار کوچک‌تر، شیک‌تر و با کاربری آسان‌تر است. با داشتن این مادها دیگر مجبور به سروکله زدن با نخ‌‌ها و بندها نیستید زیرا در این نوع مادها بند در قسمت داخلی دستگاه پنهان می‌ماند. لازم نیست نگران صحیح یا اشتباه بستن کویل جدید باشید زیرا این پادها با وارد کردن فشار به قسمت داخلی دستگاه خود‌به‌خود بیرون می‌آیند. همچنین نیازی به نگرانی درباره صحیح بودن پیکربندی‌تان بر روی دستگاه نیز نیست زیرا این مادها فقط با مجموعه محدودی از کویل ها سازگار هستند و قابلیت تشخیص خودکار آن نوع کویل‌ها را دارند. پاد مادها همچنین در جیب‌تان وزنی به‌اندازه یک آجر نخواهند داشت، در حالی‌که ویپ مادها اغلب وزن بسیار بالایی دارند. به بیان ساده، در حال حاضر، پاد مادها شیک‌ترین و زیباترین دستگاه‌های ویپینگ موجود در بازار هستند.

پاد مادها دستگاه‌هایی اختصاصی هستند

در مرحله بعد، در مورد ایرادات اصلی به‌کارگیری پاد مادها صحبت خواهیم کرد. پاد مادها دستگاه‌هایی اختصاصی هستند که فقط با پادها و کویل‌های مخصوص خودشان سازگار هستند. بدیهی است هدف از طراحی یک پاد ماد ارائه یک تجربه‌ ویپینگ بی‌نظیر به شماست اما طراحی اختصاصی این دستگاه ها توانایی شما برای شخصی‌سازی را محدود می‌سازد. در مورد ویپ مادها، می‌توانید انواع مخزن‌های مخصوص پاد موجود در بازار را امتحان کرده و مدل مورد علاقه‌تان را کشف کنید. در مقابل، در مورد پاد مادها، تنها روش عینی پیش رویتان، خرید کویل‌های مختلف آن هم در صورت ارائه شدن نوع مدنظرتان از طرف شرکت سازنده است.

همچنین لازم به ذکر است که دستگاه‌های ویپینگ اختصاصی ممکن است پس از گذشت مدت زمانی مشخص به وسیله‌ای بی‌فایده تبدیل شود. پاد مادها فقط با پادها و کویل‌های ساخته سازنده اصلی آن‌ها سازگار هستند و ممکن است سازنده در آینده تصمیم به توقف ساخت لوازم جانبی آن‌ها بگیرد. در صورت روی دادن این اتفاق، دستگاه شما عملاً بی‌فایده می‌شود.

اکنون، اگر پاد مادی از یک برند شاخص را خریداری کنید، احتمالاً تا چند سال دیگر در یافتن پادها و کویل‌های مخصوص آن با مشکل مواجه نشوید و تا آن زمان، به‌هرحال یک دستگاه جدید خواهید خرید، زیرا باتری دستگاه فعلی‌تان به احتمال بسیار زیاد خیلی زود شارژ خالی خواهد کرد. بااین‌حال، در نظر گرفتن آن پیش از اقدام به خرید، ارزشش را دارد.

پاد مادها و ویپ مادها قابلیت‌های مشترکی دارند

بهترین ویژگی پاد مادهای نسل جدید این است که خرید یکی از مدل‌های آن‌ها به معنای لزوم پایین آوردن انتظاراتتان در مورد عملکرد آن‌ها نیست. مدل‌های باکیفیت پاد مادهای نسل جدید، جریان هوای قابل تنظیم، سطح وات متغیر، چند نوع کویل قابل تعویض و تعدادی ویژگی دیگر را ارائه می‌دهند. حتی اگر یک ویپر مستقیم به ریه بوده و صرفاً به‌دنبال چیسینگ کلادهای بزرگ هستید نیز می‌توانید با استفاده از پاد مادهای مدرن این تجربه را داشته باشید. پاد مادهای نسل جدید قطعاً از آن دسته دستگاه‌های ویپینگ دهان به ریه با نیکوتین بالا نیستند که معمولاً درباره دستگاه‌های پاد سیستم در ذهنتان متصور هستید.

پاد مادها و ویپ مادها هزینه‌‌های نگهداری مشابهی دارند

مقایسه هزینه‌های مالکیت بلندمدت پاد مادها پاد و ویپ مادها، اختلاف ناچیز میان آن‌ها را نشان می‌دهد. در هر دو ماد، کویل‌ها به‌عنوان یکی از اجزای مصرفی اصلی را نیاز به تعویض مداوم دارند. هزینه کویل‌های تانک‌ها و کویل‌های پادها تقریباً یکسان هستند.

تمیز کردن تانک ویپ ماد‌ها آسان‌تر است

در هنگام خرید یک دستگاه ویپینگ، مسئله تعمیر و نگهداری آن‌ها احتمالاً اهمیت چندانی برایتان نداشته باشد اما اگر قصد دارید طعم جویس آن‌ها را به‌طور مکرر تغییر دهید، شاید بهتر است به فکر این جنبه از کاربری این دستگاه‌ها نیز باشید. شستن ویپ پادها عملاً امکان‌پذیر نیست. امکان از هم جدا کردن اجزای پاد هم وجود ندارد. البته قطعاً می‌توانید شستن پادها را امتحان کنید، اما پس از شستن، در خارج کردن آب داخل دستگاه با مشکل مواجه خواهید شد.

به‌عنوان مالک دستگاه پاد، در صورتی‌که مرتباً از طعم‌های متفاوتی استفاده می‌کنید، شاید بهترین کار این باشد که برای هریک از طعم‌ها یک پاد متفاوت تهیه کنید. بسیاری از افراد از خرید پادهای متعدد لذت می‌برند زیرا این کار به آن‌ها امکان تغییر طعم مورد علاقه خود در هر زمان و بدون ادغام طعم‌های مختلف با یکدیگر را می‌دهد.

بااین‌حال، بلاخره پادهای شما کثیف می‌شوند و نیاز به تعویض دارند. کثیفی مشکلی برای ویپ تانک‌ها ایجاد نمی‌کند زیرا هر زمان که بخواهید می‌توانید مخزن ویپ را جدا کرده، بشویید و خشک کنید.

ویپ ماد‌ها می‌توانند طعم بهتری را ارائه دهند

یکی از تفاوت‌های بزرگ بین پادها و تانک‌ها، جنس شیشه‌ای تانک‌ها و جنس پلاستیکی پادها است. برخی افراد ترجیحاً از لوازم جانبی ویپینگ پلاستیکی اجتناب می‌کنند زیرا به‌نظرشان پلاستیک باعث کاهش شدت طعم جویس می‌شود. از سوی دیگر، شیشه بی‌اثر است و هیچگونه تأثیری منفی بر طعم مایع الکترونیکی ندارد. اگر تفاوت بین لوازم جانبی ویپینگ‌های پلاستیکی و شیشه‌ای را متوجه می‌شوید احتمالا استفاده از ویپ مادها را ترجیح خواهید داد. در ویپ ماد ها امکان استفاده از مخزن شیشه‌ای نیز برایتان فراهم است. بااین‌حال، باید گفت که خودداری از به‌کارگیری مواد پلاستیکی در ویپینگ‌ها تا حد زیادی امکان‌ناپذیر است زیرا تقریباً تمام ای جویس ها داخل بطری‌های پلاستیکی حمل می‌شوند.

ویپ مادها احتمالاً دوام بیشتری داشته باشند

در صورت خرید یکی از مدل‌های ویپ ماد با قابلیت جدا شدن باتری، احتمالاً دستگاه جدیدتان دوام بیشتری نسبت به پاد ماد یا ویپ ماد قبلی‌تان با باتری غیرقابل تعویض، داشته باشد. پس از چند صد چرخه شارژ-دشارژ، ظرفیت باتری لیتیوم یونی به‌طور دائمی کاهش می‌یابد. در نهایت، باتری فرآیند نگهداری شارژ را متوقف می‌کند که می‌تواند روال مکررتری نسبت به حالت شارژ روزانه یک یا دو بار باتری داشته باشد.

بنابراین، وقتی دستگاه ویپینگ فرآیند شارژ باتری را متوقف کند چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر دستگاه‌تان مانند اکثر پاد مادها دارای باتری غیرقابل تعویض است، پس زمان کنار گذاشتن این دستگاه‌تان فرا رسیده است. اگر دستگاه‌تان دارای باتری قابل تعویض است، به‌سادگی می‌توانید یک باتری جدید نصب کنید و همچنان از دستگاه استفاده نمایید. از این نظر، پاد مادها در صورت داشتن باتری قابل جداسازی، احتمالاً دوام بیشتری نسبت به مادهای با باتری داخلی داشته باشند. اگر قصد استفاده از دستگاه ویپینگ در مدت‌زمان بالای یک سال یا بیشتر را دارید، بهتر است این مسئله را در نظر بگیرید.

با توجه به موارد مذکور در بالا، در مورد ویپینگ‌ها، برای هر قاعده‌ای استثنائاتی وجود دارد. پاد ماد های دارای باتری‌ قابل تعویض روزبه‌روز رواج بیشتری پیدا می‌کنند و اصولاً باید به‌مانند ویپ ماد‌های دارای باتری‌ قابل تعویض، ماندگاری بالایی نیز داشته باشند. افزون بر این، در دستگاه‌های ویپینگ، فقط باتری‌ها نیستند که ممکن است از کار بیفتند‌. به لحاظ تئوری، با وجود اینکه ویپ مادهای دارای باتری‌ قابل تعویض اصولاً باید دوام بیشتری نسبت به سایر انواع دستگاه‌های ویپینگ داشته باشند، اما در عین حال، امکان از کار افتادگی آن‌ها در نتیجه خرابی یکی از اجزای الکترونیکی آن‌ها نیز وجود دارد. دستگاه‌های ویپینگ مورد استفاده مکرر قرار می‌گیرد و به دلایل مختلفی از کار می‌افتند.

پاد مادها احتمالاً مقاومت بیشتری در برابر آسیب های محیطی داشته باشند

در خصوص سوء مصرف رایج از دستگاه‌های ویپینگ، شایان ذکر است که در اغلب مواقع، پاد مادها نسبت به ویپ ماد‌ها مقاومت بیشتری در برابر سوء مصرف دارند. در هر صورت، پادها از جنس پلاستیک هستند و ازاین‌رو اگر از دستتان بیفتند، احتمالاً مشکلی پیش نیاید. از سوی دیگر، اگر تانک‌های شیشه‌ای را روی یک سطح سخت بیندازید، احتمال شکستن آن‌ها بسیار بالاست. برای اکثریت قریب به اتفاق ویپ تانک‌های موجود در بازار می‌توانید تانک‌های شیشه‌ای جایگزین بخرید اما اگر احتمال می‌دهید که دستگاه ویپینگ‌تان مکرراً از دستتان زمین بیفتد، شاید بهتر است جنبه دوام آن را جدی بگیرید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×