خانه محصولات کاربری سبد خرید0
پاد سيستم چيست

پاد سيستم چيست؟

سال 2000 بود که از سیگار الکترونیکیِ امروزی آشنا و دوست‌‌داشتنی ما رونمایی شد. اکنون، پس از تقریباً دو دهه، صنعت ویپ در زمینه‌‌های نوآوری، فناوری و کارکرد پیشرفتی جدی داشته است.

تقریباً مطابق با هر سبک، سلیقه، و حتی رنج قیمتی، یک مدل ویپ وجود دارد؛ که تجربه‌‌ی ویپ‌‌کشیدنی تراز اول را به سادگی در دسترس ما قرار می‌‌دهد. یکی از گزینه‌های موجود در بازار، ویپ پاد سیستم است، دستگاهی با طراحی منحصربه‌فرد که عملکردی قابل اطمینان را در یک بسته‌بندی فشرده و مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهد.

اگر دربه‌‌در دنبال دستگاهی مقرون‌به‌صرفه بوده‌اید که از کیفیتش نزده شده باشد، شاید ویپ پاد سیستم برای شما مناسب باشد. در اینجا، به توضیح شالوده‌‌ی ویپ پاد سیستم به زبانی ساده می‌‌پردازیم و آنچه را که باید در مورد این دستگاه محبوب بدانید برایتان شرح می‌دهیم. در این مقاله، پاسخ پرسش‌‌های متداول در مورد ویپ پاد را دریافت خواهید کرد، از جمله:

 • پاد سیستم چیست و چگونه کار می‌‌کند؟
 • انواع مختلف ویپ پاد چیست؟
 • آیا برای استفاده از پاد سیستم به نوع خاصی ای‌‌ جویس نیاز دارم؟
 • از کجا می‌‌توانم یک ویپ پاد سیستم تهیه کنم؟

برای کسب اطلاعاتی کوتاه، ساده، اما جامع درباره‌‌ی مبانی ویپ پاد سیستم، ادامه‌‌ی این مطلب را بخوانید.

پاد سیستم چیست؟

مشخصه‌‌ی بارز ویپ پاد سیستم (به آن پاد ویپ هم می‌‌گویند) ظرف یا محفظه‌‌ی جداشونده‌‌ای است که برای نگهداری ای‌‌ جویس (یک نوع مایع) طراحی شده است. معمولاً، این محفظه با یک کویل قابل تعویض همراه شده، و سپس به بدنه/المنت باتری متصل می‌‌گردد. هنگامی که دستگاه روشن می‌‌شود، باتری سیم‌‌پیچ داخل محفظه را داغ می‌‌کند و در نتیجه ای‌‌ جویس را تبخیر و بخار نرم و ابری فوق‌‌العاده‌‌ای ایجاد می‌‌کند.

ویپ پاد سیستم در طیف گسترده‌ای از شکل‌‌ها و سبک‌‌ها موجودند و هر برند برای ساخت طرح‌های کاربرپسند و خوش‌‌استایل، رویکرد منحصربه‌فرد به خود را دارد. هنگامی که دست به اکتشاف دنیای پاد ویپ می‌‌زنید، متوجه می‌‌شوید که پاد سیستم ها در اشکال «باز» و «بسته» دسته‌‌بندی می‌‌شود (در ادامه بیشتر به آن می‌‌پردازیم). اکثر پاد سیستم‌‌ها برای حدود 2 میلی‌لیتر ای‌‌ جویس گنجایش دارند، که به همین دلیل اغلب برای ویپ‌‌کشیدن خارج از خانه محبوب‌‌اند.

اگر بخواهید انواع مختلف ویپ را در طیفی قرار دهید که سیگار الکترونیکی اولیه ساده و بی‌‌تجمل در یک سمت و ویپ مادی پیشرفته در سمت دیگرش باشد، ویپ پادها جایی در وسط طیف قرار می‌‌گیرند. اکثر ویپرها دستگاه‌های سبک پاد را یک پله بالاتر از ویپ های قلمی توصیف می‌کنند، که بدون پیچیدگی ماد باکس، گزینه قدرت بیشتر را در اختیارتان می‌‌گذارد.

با بررسی پاد سیستم‌‌های منتخب برند در فروشگاه گوگرد، می‌توانید از شکل ظاهری پاد ویپ و تعداد سبک‌های مختلفش ایده‌‌ی بهتری به دست بیاورید. به انواع قیمت‌ها، شکل‌های بدنه، و سبک‌ها و حتی رنگ‌ها توجه کنید – واقعاً حقیقت دارد که برای تقریباً هر ویپر، پاد ویپی متناسب وجود دارد.

سیستم باز در مقایسه با سیستم بسته

یکی از بزرگ‌‌ترین تصمیماتی که در هنگام انتخاب بهترین ویپ پاد برای خود می‌‌گیرید، انتخاب بین سیستم باز یا بسته است.

ویپ پاد سیستم باز

پاد سیستم های باز، ویپ پادی هستند با قابلیت پرکردن مجدد، به صورتی که می‌‌توانید بالای پاد را به طور دستی باز کرده و آن را با ای‌‌ جویس مورد علاقه‌‌تان پر کنید. برخی از سیستم‌های باز دارای کویل‌های قابل تعویض نیز هستند، بنابراین می‌توانید در صورت نیاز به جای خرید پادی جدید، کویل‌ها را تعویض کنید.

برخی مزایای ویپ پاد سیستم باز عبارت‌‌اند از:

 • امکان استفاده از هر جویس های متنوع در دستگاه‌‌تان، که گزینه‌‌های طعم و نیکوتین بسیار بیشتری به شما می‌‌دهد
 • افزایش تولید ابر
 • کام‌‌دهی کمی نرم‌‌تر

معایب سیستم باز می‌‌تواند موارد زیر را شامل شود:

 • سر و کله زدن با پرکردن دستی
 • تعویض منظم و مکرر کویل و کارتریج

ویپ پاد سیستم بسته

ویپ پاد سیستم بسته با کارتومایزر قابل مقایسه است، که به کارتریج ای‌‌ جویس آماده و از پیش پر شده نیاز دارد. هنگامی که دستگاه شما به پر کردن مجدد نیاز دارد، کافی است پاد خالی را در آورید و یک پاد تازه در دستگاه قرار دهید. ویپرهای تازه‌‌کار اغلب جذب عدم سیستم بسته به خاطر نگهداری آسانشان می‌‌شوند، چرا که مخزن یا کویلی برای نگهداری در آن وجود ندارد.

برخی از مزایای استفاده از ویپ پاد سیستم بسته عبارت‌‌اند از:

 • پرکردن مجدد آسان که فقط چند ثانیه زمان می‌‌برد و تلاشی نمی‌‌خواهد
 • به علت حداقل نیاز به نگهداری، بسیار مقرون به صرفه است

بسته به ترجیح وسلیقه‌‌‌‌تان، شاید متوجه چند نکته‌‌ی منفی سیستم بسته شوید، مثلاً:

 • انتخاب محدود میان کارتریج‌‌های متناسب با دستگاه شما
 • کام‌‌دهی/تولید ابری با قدرت کمتر
 • اسپیتینگ گاه‌‌به‌‌گاه

پاد ماد چیست؟

اخیراً، نوعی دستگاه به نام پاد ماد سر و صدای زیادی به پا کرده است. به زبان ساده، پاد ماد یک ویپ پاد سیستم است که برخی از عملکردهای اضافه‌‌شده‌‌ی یک باکس ماد بزرگ‌‌تر و رده‌‌بالاتر را در خود جای داده است. پاد ماد می‌تواند برای ویپرهایی که به دنبال حد وسطی میان راحتی پاد سیستم و عملکرد باکس ماد هستند، انتخابی عالی باشد.

برای مثال، برخی از ویژگی‌‌های پاد ماد می‌‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • کنترل جریان هوای قابل تنظیم
 • افزایش اندازه/قدرت باتری
 • توان خروجی قابل تنظیم
 • صفحه‌‌ی نمایش

برخی از پاد مادهای مورد علاقه‌‌ی ما عبارت‌‌اند از:

پاد سیستم چطور عمل می‌‌کند؟

اکثر پاد سیستم‌ها از یک تک باتری داخلی استفاده می‌کنند که با استفاده از سیم MicroUSB یا Type-C شارژ می‌شود. هنگامی که داغ می شود، باتری کویل داخلی پاد را روشن کرده و مایع الکترونیکی را بخار می‌‌کند.

بسته به ویپ پاد سیستم، یکی از این سه روش داغ‌‌شدن مورد استفاده قرار می‌‌گیرد:

 • روشن شدن همراه با کام‌‌گیری، که تجربه‌‌ی سیگاری سنتی را شبیه‌‌سازی می‌‌کند، هر بار که از طریق دهانه‌‌اش کام می‌‌گیرید، فعال می‌‌شود.
 • آتش با دکمه، که با فشار دکمه‌‌ی پاور فعال می‌‌شود
 • گزینه‌‌های آتش دوگانه، که امکان استفاده از هر دو روش ‌‌روشن‌‌کردن با کام‌‌گیری و دکمه‌‌ی روشن/خاموش را برای شما فراهم می‌‌کند

انتخاب روش روشن‌‌کردن شما در واقع فقط مسئله‌‌ای سلیقه‌‌ایست.

مزایای پاد سیستم

ویپ پاد سیستم بسیار کاربرپسند است. شما مجموعه‌‌ای گیج‌‌کننده از تنظیمات و حالت‌‌ها برای خاموش و روشن کردن در آن پیدا نمی‌‌کنید. در عوض، ویپ پاد سیستم شبیه یک ویپ قلمی معمولی عمل می‌کند. اکثر آن‌‌ها یک دکمه‌‌ی کارکرد واحد دارند و می‌‌توان به آسانی و ظرف چند ثانیه شروع به ویپ‌‌کردن کرد. به علاوه، جایگزینی یا پرکردن مجدد پاد نیز فرآیندی سریع و ساده است.

 • برای ویپ‌‌کردن خارج از خانه عالی است: جمع و جور، با استفاده‌‌ی آسان، و بدون دردسر، ویپ پاد بسیار قابل حمل و راحت است.
 • بسیار محتاطانه. از آنجا که بسیار کوچک است و برخلاف باکس ماد ابر بخار بزرگ تولید نمی‌کند، پاد سیستم برای ویپ‌‌کردن محتاطانه ایده‌آل است.
 • فوق‌‌العاده مقرون به صرفه. می‌توانید انتظار داشته باشید که در محدوده‌‌ی 20 دلار، گزینه‌های پاد سیستمی عالی پیدا کنید، حتی پیشرفته‌ترین پاد سیستم‌ها هم زیر 50 دلار قیمت دارند.
 • تقریباً بی‌‌نیاز به نگهداری. برخلاف باکس مادهای پیچیده، پاد سیستم‌ها به تلاش زیادی از سوی شما جهت حفظ و نگهداری نیاز ندارند.

معایب پاد سیستم

ویپ پاد سیستم چند نکته‌‌ی منفی دارد و اهمیت این نکات برای شما به سبک شخصی و سلیقه‌‌ی شما در ویپ بر می‌‌گردد.

 • عمر باتری می‌‌تواند تا حدودی محدود باشد. میانگین عمر باتری پاد سیستم اغلب کمتر از باکس ماد است، بنابراین به طور منظم‌تری نیاز به شارژ دارد.
 • پاد سیستم ابر بزرگی تولید نمی‌‌کند. اگر به‌‌طور جدی دنبال ابر هستید، باید بدانید که این پاد سیستم‌‌ها برای ایجاد مقادیر زیادی بخار طراحی نشده‌‌اند.

کدام ای‌‌ جویس برای پاد سیستم مناسب است؟

اگر برای پاد ویپ‌‌تان به دنبال ای‌‌ جویس هستید، دانستن اینکه کدام گزینه‌‌ها با دستگاه ویپ به‌‌خصوص شما کار می‌کند اهمیت دارد.

به یاد داشته باشید، پاد سیستم بسته را تنها می‌‌توان با پادهای از پیش پر شده‌‌ی متناسب با مدل دقیق دستگاه شما استفاده کرد. بعضی از تولیدکنندگان ای‌‌ جویس پادهایی ساخته‌‌اند که با دستگاه‌‌های مختلف قابل استفاده‌‌اند، بنابراین انتخاب‌های شما قطعاً مانند گذشته محدود نیست.

اگر یک ویپ پاد سیستم باز دارید، می‌‌توانید آن را با هر ای‌‌ جویسی که می‌‌پسندید مجدداً پر کنید.

ای‌‌ جویس‌‌های از نوع نیکوتین سالت نیز برای استفاده با دستگاه پاد سیستم ایده‌‌آل‌‌اند، زیرا سطح توان پایین بسیاری از پاد سیستم‌‌ها به معنی تجربه‌‌ای نرم‌‌تر و لذت‌‌بخش‌‌تر با استفاده از ای‌‌ جویس دارای غلظت نیکوتین بالاست.

آیا ویپ پاد سیستم برای شما مناسب است؟

از آنجا که پاد ویپ‌‌ها دستگاه‌‌هایی با گوناگونی بسیارند، تقریباً هر ویپری می‌تواند پاد سیستمی دوست‌‌داشتنی برای خود بیابد.

مزایای ویپ پاد سیستم شامل راحتی، مقرون به صرفگی، سهولت استفاده و محتاطانه بودن آن است. اکثر پادها را می‌‌توانید به راحتی در جیب یا کیف‌‌تان قرار دهید، و طراحی کلیکی پاد باعث می‌‌شود تا از پادکشیدنی سریع در هر زمان و مکان لذت ببرید.

پاد سیستم مناسب خود را می توانید همین الان به صورت آنلاین از فروشگاه گوگرد خریداری کنید.

اگر می‌خواهید ویپ پاد سیستمی تازه بخرید، بهتر است روی گزینه‌ای با کیفیت بالا از برندی قابل اعتماد سرمایه‌گذاری کنید گوگرد طیف گسترده‌‌ای از محصولات ویپ را در بر دارد، از جمله پاد ویپ‌‌های محصول برندهای برتر، از جمله  Vaporesso، VooPoo، Uwell و غیره. با وجود تنوع پاد سیستم برای همه افراد، یافتن سیستمی مطابق با سبک شخصی و سلیقه‌‌ی ویپ و هم‌‌چنین بودجه‌‌ی شما آسان است.

ویپ‌های راحت، با فن‌آوری و به‌طور چشمگیری جمع‌وجور، به سبک پاد سیستم گزینه‌ای محکم برای ویپرها در تمام سطوح تجربی هستند.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×