خانه محصولات کاربری سبد خرید0
ویپ یکبار مصرف چیست؟

ویپ یکبار مصرف چیست؟

اگر تا به حال سیگار می‌کشیدید یا جزو افرادی بوده‌اید که عاشق ویپینگ هستید، احتمالاً نام ویپ‌های یکبار مصرف را شنیده‌اید. اگر به دنبال ابزاری ساده و کاربردی برای ویپینگ هستید، ویپ یکبار مصرف بهترین گزینه برای شما است. ‌

در سال‌های اخیر، استفاده از ویپ‌های یکبار مصرف در سراسر جهان رایج شده است. در این زمینه، گزینه‌های بسیار زیادی وجود دارد و اگر عادت به استفاده از آنها نداشته باشید، ممکن است اینکار برایتان دشوار به نظر برسد. ولی نگران نباشید؛ ما همه آنچه را که باید درباره استفاده از ویپ های یکبار مصرف بدانید، به شما می گوییم.

ویپ یکبار مصرف چیست؟

بر خلاف کیت ویپ‌های پیشرفته‌تر، ویپ‌های یکبار مصرف بدون دکمه هستند و نیازی به شارژ کردن ندارند. شما می‌توانید بعد از تمام شدن ویپ جویس، ویپ را دور بیندازید. به دلیل این ویژگی‌ها، استفاده از این ویپ ها آسان است. معمولاً در تولید این قلم‌ها از یک نوع نیکوتین سالت استفاده می‌شود به همین دلیل، این ویپ‌ها ضربه نیکوتین قوی‌تری نسبت به سیگار سنتی دارند و در عین حال ضربه آنها ملایم‌تر است. با این حال، ممکن است تغییر از سیگار به ویپ برای افراد سیگاری کاری چالش‌برانگیز باشد.

اما هدف تولیدکنندگان ویپ‌های یکبار مصرف، ارائه تجربه ویپینگ بی دردسر و در عین حال جذاب برای مشتریان بوده است. معمولاً شما می‌توانید به اندازه یک بسته سیگار 20 عددی از یک دستگاه ویپ یکبار مصرف استفاده کنید.

عملکرد یک قلم ویپ یکبار مصرف چگونه است؟

یک قلم ویپ یکبار مصرف از سه قطعه اصلی کویل (coil)، پاد (pod) و باتری تشکیل شده است. معمولاً باتری ویپ یکبار مصرف بین 400 تا 750 میلی آمپر ساعت است که توان کافی برای مصرف تمام ویپ جویس را برای شما فراهم می‌کند. بدلیل عدم وجود دکمه‌ای برای فشار دادن، دیگر نگران روشن یا خاموش کردن ویپ نخواهید بود. بهترین قسمت این است که نباید نگران روشن یا خاموش شدن اتفاقی ویپ در جیب خود باشید. با استنشاق ویپ، باتری موجب گرم شدن کویل فلزی و تبدیل شدن ویپ جویس به بخار و جذب آن در پنبه جاذب می‌شود. اینکار موجب ایجاد یک ابر دودی خوشمزه خواهد شد.

چرا باید از یک ویپ یکبار مصرف استفاده کنید؟

استفاده از یک ویپ یکبار مصرف مزایای زیادی دارد. در ادامه مهمترین مزایا آورده شده است:

1. اقتصادی بودن

اگر – مانند اکثر مردم – نگران هزینه ویپینگ هستید، از مزایای مالی استفاده از قلم ویپ یکبار مصرف لذت خواهید برد؛ چرا که خرید قلم‌های ویپ معمولی یا ویپ پادهای قدرتمند می‌تواند هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد که در حدود 50 تا 150 دلار برای خرید یک ماد ویپ با کیفیت بالا هزینه کنید. این نوع ویپ‌ها ممکن است تا دو سال دوام داشته باشند. با این حال، باید هزینه‌های نگهداری را که می‌تواند گران باشد را نیز ماد نظر قرار دهید. این هزینه‌ها شامل پر کردن جویس ویپ، تعویض کویل‌ها و شارژ کردن باتری خواهد بود.

اما یک ویپ یکبار مصرف تنها حدود 3 تا 8 دلار هزینه دارد. شما به سادگی می‌توانید این ویپ‌ها را خریداری و استفاده کنید و نهایتا آن را دور بیندازید. با این حال، احتمالاً استفاده از این محصول در طولانی مدت اقتصادی‌تر است؛ چرا که هزینه این ویپ‌ها معمولاً کم است. با این حال، برای استفاده از یک پاد ویپ معمولی باید اطلاعات، آگاهی و مهارت بیشتری در مقایسه با انواع یکبار مصرف داشته باشید.

 در قلم‌های ویپ یکبار مصرف، از یک پاد سیستم پر متصل به یک کویل مقاومت بالا استفاده می‌شود. همین امر باعث می‌شود که جریان دود سیگار محدود باشد. تولیدکنندگان ویپ‌های یکبار مصرف، در طراحی این محصول از یک المان گرمایشی پوشیده شده با پنبه استفاده می‌کنند. این المان گرمایشی موجب جذب مایع الکترونیکی در داخل پاد می‌شود. با نفس کشیدن، باتری ویپ کویل فلزی گرم شده و ویپ جویس موجود در ماده جاذب پنبه تبخیر می‌شود. اینکار موجب تولید یک ابر دودی خوشمزه می‌شود.

2. قلم ویپ یکبار مصرف ایمن‌تر از سیگار است

آیا از کشیدن سیگار لذت می‌برید؟ میلیون‌ها نفر از سیگاری‌ها برای ترک اعتیاد به سیگار، از ویپ‌های یکبار مصرف استفاده می‌کنند. خبر خوب این است که استفاده از یک قلم یکبار مصرف بی‌خطرتر از سیگارهای معمولی است؛ زیرا برای تولید ویپ جویس این قلم‌ها از گیاهان طبیعی و غیر آلی استفاده می‌شود. علاوه بر این، این ویپ‌ها، بخار و خاکستر تولید نمی‌کنند. همچنین می‌توانید میزان نیکوتین مصرفی خود را در هنگام ویپینگ تنظیم کنید. ‌

3. قلم ویپ یکبار مصرف نیازی به پر کردن یا شارژ مجدد ندارد

پر کردن و شارژ مجدد ویپ پادها یکی از معایب استفاده از آنها است. هنگامی که از ویپ‌های یکبار مصرف استفاده می‌کنید، دیگر نباید نگران شارژ یا پر کردن مجدد آنها باشید. علاوه براین، لازم نیست نگران تمیز کردن لوله ویپ پاد باشید. ‌

4. قلم‌های ویپ یکبار مصرف در طعم‌های مختلف در دسترس قرار دارند

آیا شما هم مانند میلیون‌ها آمریکایی، به طعم‌های شیرین علاقه دارید؟ اگر چنین است، قلم ویپ یکبار مصرف گزینه‌ای عالی برای شماست. شما می‌توانید قلم ویپ یکبار مصرف با طعم‌های مختلف – از جمله توت فرنگی، زغال اخته و انگور – را خریداری کنید. اینکار ممکن است در ترک سیگار به شما کمک کند.‌

آیا به تازگی یک قلم ویپ یکبار مصرفی را خریداری کرده‌اید که کار نمی‌کند؟ نگران نباشید – ما راه حل‌هایی برای شما داریم.

چه زمانی باید قلم ویپ یکبار مصرف را تعویض کنید؟

دو روش وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه زمانی باید قلم ویپ یکبار مصرف خود را تعویض کنید: اگر متوجه شدید که کپسول (پاد) خالی شده و همچنین اگر متوجه شوید که باتری هنگام نفس کشیدن دیگر فعال نمی‌شود. این علائم به معنی فرارسیدن زمان تعویض قلم یکبار مصرف است. همچنین باید به خاطر داشته باشید که در اصل تولیدکنندگان این محصول، قلم ویپ یکبار مصرف را برای تغییر عادت از سیگار کشیدن به ویپینگ طراحی می‌کنند.

اگر از قلم ویپ یکبار مصرف به طور مکرر استفاده می‌کنید، ممکن است استفاده از پاد ویپ برای شما بهتر باشد؛ زیرا می‌توانید آنها را مجدداً پر کنید. بعد از آشنایی با ویپینگ، به راحتی متوجه خواهید شد که چه زمانی باید برای تعویض قلم یکبار مصرف اقدام کنید.

چگونه از ضربه‌های خشک جلوگیری کنیم؟

ویپینگ و تجربه طعم گرم و بدون بخار، به معنی تجربه ضربه خشک است. برای درک تفاوت بین قلم ویپ یکبار مصرف و سیگار، باید با ضربه‌های خشک و دلیل وقوع آنها آشنا بوده و ضربه خشک را تجربه کرده باشید. برای درک تفاوت بین ویپ‌های یکبار مصرف و سیگار، باید بدانید که چرا ضربه‌های خشک اتفاق می‌افتند. ‌

اگر ویپینگ سریع باشد، جویس سریع‌تر تبخیر شده و فتیله پنبه‌ای خشک می‌شود. بنابراین، هیچ جویسی برای گرم شدن در هنگام دم بعدی وجود نخواهد داشت. به همین دلیل است که در چنین مواردی، طعم سوختگی آزار دهنده‌ای را در دهان خود حس می‌کنید. ممکن است هنگام تمام شدن جویس احساس خشکی کنید، بنابراین مراقب میزان جویس باقیمانده باشید تا بتوانید از ایجاد ضربه‌های خشک جلوگیری کنید. اگر قلم ویپ یکبار مصرف خود را به صورت عمودی قرار دهید، امکان جذب مایع بیشتر در فضاهای کوچک درون کویل فراهم شده و از ایجاد ضربه خشک جلوگیری می‌شود. این کار می‌تواند به شما کمک کند که از ایجاد ضربه‌های خشک جلوگیری کنید و از قلم ویپ یکبار مصرف خود بهره‌برداری بیشتری داشته باشید.

سؤالات متداول

‌۱. کدام قلم‌های ویپ یکبار مصرف دوام بیشتری دارند؟

بسیاری از شرکت‌ها، قلم‌های ویپ یکبار مصرف با مدت زمان استفاده طولانی را تولید می‌کنند. ما برندهای مختلف را بررسی کرده و بهترین گزینه‌ها برای ویپینگ با مدت زمان استفاده طولانی را پیدا کرده‌ایم. بهترین روش برای تخمین زمان استفاده از قلم ویپ یکبار مصرف، بررسی ظرفیت باتری و ظرفیت ویپ جویس است.

‌۲. کدام قلم ویپ یکبار مصرف برای من بهتر است؟

دانستن اینکه از قلم یکبار مصرف خود چه انتظاری دارید، مهم‌ترین گام در انتخاب بهترین گزینه است. برای اینکار باید به طعم‌ها، اندازه باتری و غلظت نیکوتین توجه کنید.

‌۳. آیا قلم‌های ویپ یکبار مصرف امکان ایجاد ابرهای بزرگ را دارند؟

به طور معمول، ابرهای بزرگ هنگام استفاده از جویس‌های با VG بالا و کویل با توان بالا شکل می‌گیرند. در ابتدا بیشتر تولیدکنندگان، قلم‌های ویپ یکبار مصرف را برای مصرف‌کنندگان MTL (مانند سیگار) طراحی کرده بودند؛ ولی در حال حاضر، ویپ هایی تولید شده‌اند که برای ویپینگ DTL (مستقیم به ریه) و برای ایجاد ابرهای بزرگ طراحی شده‌اند.

‌۴. چگونه باید از قلم یکبار مصرف نگهداری کنیم؟

باید قلم ویپ یکبار مصرف خود را در یک مکان خنک و خشک نگهداری کنید. همچنین باید قلم را در محلی قرار دهید که از دسترس کودکان دور باشد. شرایط محیطی نامناسب – بدون توجه به گرم یا سرد بودن – می‌تواند به قلم ویپ یکبار مصرف آسیب برساند.

سخن پایانی

اگر به دنبال تغییر عادت از سیگار کشیدن به ویپینگ هستید، اگر می‌خواهید استعمال سیگار را امتحان کنید یا فقط در این زمینه کنجکاو هستید – ویپ یکبار مصرف می‌تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. ویپ های یکبار مصرف، قابل حمل هستند و استفاده از آنها آسان و مقرون به صرفه است.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×